
Sluneční alergie z pohledu psychosomatiky
Sluneční alergie nám říká, že máme problém přivítat do našeho života dostatek životodárné energie. Jsme na ni doslova alergičtí, ale pouze povrchně. Naše jádro může být stále v pořádku, ale navenek se možná snažíme být někým, kým nejsme.
Když jsme v takovém stavu, tak nás světlo životodárného vědomí (Slunce) odhalí. Není to tak, že bychom byli nějakým způsobem falešní, zlí nebo špatní. To rozhodně ne.
Psychosomatická onemocnění vznikají na základě převzatých vzorců z našeho okolí. Ve většině případů za to ani nemůžeme. Každopádně podstata léčby tkví ve zvyšování tolerance vůči Slunci, životu, radosti a naší vlastní tvořivosti.
Fyzické příčiny sluneční alergie
V tomto případě se nejedná o běžné pojetí alergie, jak jej známe. U klasické alergie totiž dochází k přehnané reakci našeho organismu (většinou skrze imunitní systém) na nějaký patogen.
Alergie na Slunce je něco odlišného. Konkrétně jde o kyslíkové volné radikály vytvořené při dopadu UV-A záření na naši kůži.
Jakmile dopadnou UV-A paprsky na naši kůži, tak jako reakcí se začnou vytvářet volné radikály, na které však alergická reakce nevzniká. Alergická reakce vzniká až na látku zvanou histamin, která se za účinnosti kyslíkových radikálů uvolňuje z kůže.
Právě histamin je zde alergenem, na který se zaměřují léčebné metody moderní medicíny. Jaké to jsou metody a jaké jsou alternativy?
Klasické i alternativní způsoby léčby
Jelikož alergickou reakci způsobuje histamin, tak klasická medicína léči toto onemocnění běžným způsobem – antihistaminika a kortikoidy. Takže v podstatě řeší opět jenom příznaky a následky, nikoliv příčinu.
Buďme rádi, že zde existuje i naprosto naturální způsob léčby tohoto problému, který vede k jeho definitívnímu vyřešení.
Pokud trpíte tímto onemocněním, tak určitě víte, že pupínky a ekzém se objevuje všude na kůži, jenom ne na tváři. Víte proč tomu tak je? Protože kůže na tváři je často vystavována slunečnímu svitu a je tzn. otužilá.
V tom tkví podstata léčby tohoto problému, v otužování kůže. Ano, jedná se o náročný proces, který nepřinese výsledky hned. Nicméně lze toho dosáhnout a užít si parádní sluníčko i dovolenou.
Metody otužování a přírodní doplňky pro podporu léčby
Otužování spočívá v pravidelném vystavování se slunečnímu svitu a jeho prodlužování. Mnoho lidí, kteří tuto alergii překonali, popisují své způsoby obdobně.
Řada z nich doporučuje vystavovat se celotělově slunečnímu svitu ze začátku alespoň 15 minut denně. Postupně se doba prodlužuje na 30 minut, 45 minut až 1 hodinu. Řadě lidí také pomohlo užívání betakarotenu a vitamínu C i E (antioxidanty bojující s volnými radikály).
Místo antihistaminik se doporučuje užívání ostropestřce, měsíčku, jalovce, rozmarýnu či žita. Místo kortikoidů můžeme využít ašvagandu, kokosový či konopný olej nebo houbu reishi.
Při otužování kůže lidé také doporučují pomáhat si aloe verou a kolostrem.
Celkově lze při otužování dodržovat tyto body:
- nekouřit
- užívat betakaroten
- užívat vitamín C i E
- přírodně nahradit antihistaminika i kortikoidy
- denně být na slunci minimálně 15 minut a dobu pobytu prodlužovat
Závěrem
I když je sluneční alergie velmi nepříjemným a obtěžujícím způsobem, tak efektivní přírodní metody léčby zde existují. Určitě se nemusíte ihned obracet na lékaře a můžete si pomoci sami, avšak musíte mít dostatek vůle i trpělivosti.
Určitě se také nebojte pomoci si přírodními doplňky, které se řadě lidí osvědčily. Jsou to pomocníci, kteří celý proces otužování urychlí. Vy tak třeba stihnete svou vysněnou dovolenou u moře, pokud jste na tento článek narazili později.
Za Energii života vám zdravou pokožku i krásné léto přeje Jakub
Buďte první kdo přidá komentář