Silymarin na očistu jater. Proč je v ostropestřci tak účinný?

Silymarin je komplex účinných látek obsažený hojně v semenech ostropestřce mariánského. Jeho hlavními účinnými složkami jsou flavonolignany - silybin, silydianin a silikristin. A právě díky jejich kombinaci je sylimarin z ostropestřce mariánského tak účinný.

eshop energie života nabízí


CAIGUA 100 g

vyčistí cévy

199 Kč

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč

VOJTĚŠKA 100g

vyladí trávení

239 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


Silymarin na očistu jater. Proč je v ostropestřci tak účinný?
Silymarin na očistu jater. Proč je v ostropestřci tak účinný? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Silymarin je tak účinný, protože se skládá ze tří látek, které jsou si podobné a mají podobnou antioxidační aktivitu. Svým působením zvyšují antioxidační schopnost krve při likvidaci volných škodlivých radikálů. Díky tomu dochází k ochraně jaterních buněk před toxickými látkami a jedy.

V této ochraně se navíc jednotlivé látky silymarinu – silybin, silydianin a silikristin – ideálně doplňují. Proto umí silymarin poskytnout játrům vysokou ochranu a ostropestřec mariánský je pro tento komplex účinných látek vysoce ceněný a používaný.

Díky této ochranné funkci je detoxikace a regenerace jater mnohem rychlejšíJátra mají schopnost, že se dokáží samy regenerovat. Nepoškozené jaterní buňky se umí rozmnožit a postupně nahradí toxicky poškozenou tkáň. Díky účinnému komplexu látek z ostropestřce mariánského však můžeme tuto regeneraci podpořit a urychlit.

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ 0,5 l

Silymarin nám umožňuje zmírnit důsledky nezdravého životního stylu

Játra si potřebujeme chránit a pečovat o ně, pomáhají nám totiž zneškodňovat nepotřebné látky a škodliviny. Játra si nejvíce zatěžujeme kvůli nezdravému životnímu stylu, kdy se nám do těla dostává příliš chemických a toxických látek, na které už játra samotně nestačí. Díky sylimarinu můžeme negativní důsledky nezdravého životního stylu zmírnit a snížit tím zátěž pro svá játra.

Nižší zátěž pro játra opět zkvalitní a zrychlí regeneraci poškozených jaterních buněk.  Silymarin se tak osvědčil:

  • u mononukleózy či u chronických forem žloutenky
  • při léčbě důsledků otrav způsobených toxickými látkami jedovatými vůči játrům
  • při poškození jater alkoholem a užívá se jako prevence účinku toxických látek

Silymarin má i ochranné účinky na srdce

Silymarin pomáhá i při optimalizaci hladiny tuků a cholesterolu v krvi. Užíváním tohoto komplexu účinných látek z ostropestřce mariánského se zvyšuje hladina HDL cholesterolu (dobrého cholesterolu). Toto zvyšování probíhá tak, že silymarin pomáhá přeměnovat LDL cholesterol (špatný cholesterol) na HDL cholesterol.

Díky tomu se zvyšuje i ochrana před onemocněním cév a srdce a v této souvislosti mluvíme i o kardioprotektivních účincích silymarinu. Dále podporuje tvorbu a uvolňování žluči a tím pomáhá k dobrému trávení.

Při pravidelném a dlouhodobém užívání silymarinu se zvyšuje i ochrana kůže před předčasným stárnutím vlivem UV záření. Pravidelnou konzumací ostropestřce mariánského se chráníme  i před tvorbou vrásek z nadměrného slunění a z působení civilizačních škodlivin.

Darina


GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

349 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

186 Kč

SPIRULINA BIO 200 tbl.

vyčistí krev

180 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

49 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*