Silymarin na očistu jater. Proč je v ostropestřci tak účinný?

Silymarin je komplex účinných látek obsažený hojně v semenech ostropestřce mariánského. Jeho hlavními účinnými složkami jsou flavonolignany - silybin, silydianin a silikristin. A právě díky jejich kombinaci je sylimarin z ostropestřce mariánského tak účinný.

eshop energie života nabízí


CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč

KRATOM 5 g

odstraní depresi

99 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

uklidní a povzbudí

399 Kč

ŠKORNICE FORTE

nahradí viagru

799 Kč


Silymarin na očistu jater. Proč je v ostropestřci tak účinný?
Silymarin na očistu jater. Proč je v ostropestřci tak účinný? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Silymarin je tak účinný, protože se skládá ze tří látek, které jsou si podobné a mají podobnou antioxidační aktivitu. Svým působením zvyšují antioxidační schopnost krve při likvidaci volných škodlivých radikálů. Díky tomu dochází k ochraně jaterních buněk před toxickými látkami a jedy.

V této ochraně se navíc jednotlivé látky silymarinu – silybin, silydianin a silikristin – ideálně doplňují. Proto umí silymarin poskytnout játrům vysokou ochranu a ostropestřec mariánský je pro tento komplex účinných látek vysoce ceněný a používaný.

Díky této ochranné funkci je detoxikace a regenerace jater mnohem rychlejšíJátra mají schopnost, že se dokáží samy regenerovat. Nepoškozené jaterní buňky se umí rozmnožit a postupně nahradí toxicky poškozenou tkáň. Díky účinnému komplexu látek z ostropestřce mariánského však můžeme tuto regeneraci podpořit a urychlit.

OSTROPESTŘECOVÝ OLEJ nefiltrovaný 0,5l

Silymarin zmírňuje důsledky nezdravého životního stylu

Játra si potřebujeme chránit a pečovat o ně, pomáhají nám totiž zneškodňovat nepotřebné látky a škodliviny. Játra si nejvíce zatěžujeme kvůli nezdravému životnímu stylu, kdy se nám do těla dostává příliš chemických a toxických látek, na které už játra samotně nestačí. Díky sylimarinu můžeme negativní důsledky nezdravého životního stylu zmírnit a snížit tím zátěž pro svá játra.

Nižší zátěž pro játra opět zkvalitní a zrychlí regeneraci poškozených jaterních buněk.  Silymarin se tak osvědčil:

  • u mononukleózy či u chronických forem žloutenky
  • při léčbě důsledků otrav způsobených toxickými látkami jedovatými vůči játrům
  • při poškození jater alkoholem a užívá se jako prevence účinku toxických látek

Ochranné účinky na srdce a kůži

Silymarin pomáhá i při optimalizaci hladiny tuků a cholesterolu v krvi. Užíváním tohoto komplexu účinných látek z ostropestřce mariánského se zvyšuje hladina HDL cholesterolu (dobrého cholesterolu). Toto zvyšování probíhá tak, že silymarin pomáhá přeměnovat LDL cholesterol (špatný cholesterol) na HDL cholesterol.

Díky tomu se zvyšuje i ochrana před onemocněním cév a srdce a v této souvislosti mluvíme i o kardioprotektivních účincích silymarinu. Dále podporuje tvorbu a uvolňování žluči a tím pomáhá k dobrému trávení.

Při pravidelném a dlouhodobém užívání silymarinu se zvyšuje i ochrana kůže před předčasným stárnutím vlivem UV záření. Pravidelnou konzumací ostropestřce mariánského se chráníme  i před tvorbou vrásek z nadměrného slunění a z působení civilizačních škodlivin.

Darina


LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

49 Kč

REISHI 100 kapslí

prodlouží váš věk

449 Kč

ŠKORNICE extr

nahradí viagru

399 Kč

MODRÝ LEKNÍN

prohloubí meditaci

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*