Přírodní antihistaminika mírní projevy sezonní alergie

Alergie dokáže pořádně potrápit. Různými typy alergických reakcí trpí až čtvrtina dospělých a třetina dětí. Alergické projevy můžete tlumit i přírodní cestou. Která přírodní antihistaminika vám mohou pomoci?

REKLAMA

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč


Přírodní antihistaminika mírní projevy sezonní alergie.
Přírodní antihistaminika mírní projevy sezonní alergie. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Přírodní antihistaminika mohou být vaší záchranou hlavně tehdy, pokud jste náchylní na sezonní alergie. Jestliže vám každoročně znesnadňují život v určité roční období pyly trav, stromů či květin, abyste tyto potíže zmírnili, nemusíte hned běžet do lékárny.

REKLAMA
cordyceps forte new - Přírodní antihistaminika mírní projevy sezonní alergie

Přírodní antihistaminika: Která jsou ta nejúčinnější?

Sezonní alergii, která se projevuje kýcháním, rýmou, otokem dýchacích cest, svěděním očí, zánětem spojivek, ucpaným nosem nebo tlakem v dutinách, můžete zmírnit i přírodní cestou. A to právě s využitím přírodních antihistaminik. Jakým způsobem fungují? Brání hormonu histaminu, aby se vázal na histaminové receptory.

Přírodní antihistaminika snižují produkci hormonu histaminu a zároveň blokují projevy jeho účinků. Zmírňují tak příznaky větších či menších alergických reakcí, které mohou ve výjimečném případě přerůst až v anafylaktický šok.

Cordyceps jako bojovník proti alergiím

Mezi nejúčinnější přírodní antihistaminika patří cordyceps sinensis neboli housenice čínská. Tato houba, která se po staletí používá v tradiční čínské medicíně, snižuje produkci hormonu histaminu v těle. Tento přírodní prostředek se svou silou vyrovná i produktům z lékárny. Aby opravdu fungoval, musí se ovšem užívat delší dobu. A to například během celého trvání pylové sezony.

Reishi zmírňuje alergické projevy a tlumí kašel

Produkci histaminu v lidském těle snižuje rovněž užívání houby Reishi. Tradiční čínská medicína na ni pohlíží jako na božskou houbu nesmrtelnosti, neboť na lidské zdraví pozitivně působí ve velmi široké škále. Houba Reishi, která se řadí mezi účinná přírodní antihistaminika, posiluje zejména zdraví plic a srdce. Kromě toho, že zmírňuje alergické projevy, tlumí také astmatické příznaky a kašel.

Mezi přírodní antihistaminika patří i vitamin C

Nejsnadněji dostupným přírodním antihistaminikem je vitamin C. V době, kdy se u vás sezonní alergie vyskytuje, byste proto měli zdvojnásobit jako běžnou dávku. Vitamin C najdete ve většině druhů ovoce a zeleniny. Velmi bohaté je na něj citrusové ovoce, tropické ovoce camu camu, rakytník řešetlákový nebo plody šípkové růže. Vitamin C nemá coby přírodní antihistaminikum žádné vedlejší účinky. Uleví vám při ucpaném nosu a zmírní i další nepříjemné projevy sezonní alergie.

Kurkumin snižuje produkci histaminu

Jako přírodní antihistaminikum funguje rovněž kurkumin, který naleznete v kurkumě. Právě kurkumin snižuje v těle produkci i následné uvolňování hormonu histaminu. Má také protizánětlivé účinky a pomůže vám v případě většiny respiračních onemocnění.

Zázvor a galangal mají antihistaminové účinky

Výrazně antihistaminové účinky mají rovněž klasický zázvor a galgant, kterému se často říká laoský zázvor. Toto koření, které lze užívat v sušeném i čerstvém stavu, zmírňuje projevy alergických reakcí a pozitivně působí i při astmatu tím, že uvolňuje dýchací cesty.

Další přírodní antihistaminika

Které další druhy koření či ovoce působí jako přírodní antihistaminika?

V době, kdy vás sužuje nepříjemná sezonní alergie, zařaďte do svého jídelníčku také křen, česnek či cibuli.

Uleví vám granátové jablko, broskev nebo klasické jablko. Antihistaminové účinky má rovněž lněný olej nebo olej z hroznových jader.

Zmírnit alergickou reakci pomůže také pravidelné užívání heřmánku, máty a řeřichy. Jako přírodní antihistaminika však fungují i další bylinky. A to zejména:

  • Kopřiva dvoudomá – Tato bylinka je plnohodnotné přírodní antihistaminikum. Alergické projevy zmírní již 300 gramů této bylinky denně.
  • Ostropestřec mariánský – Zmírňuje alergické a histaminové reakce těla. Podporuje činnost jater a působí také protizánětlivě.
  • Andělika čínská – Kromě toho, že jde o přírodní antihistaminikum, je rovněž protizánětlivá.
  • Světlík lékařský – Uleví při svědění očí, pomůže od kýchání a nadměrné produkce hlenu.
REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*