Praskání v kloubech. Může hrozit artritida?

Když ohnete ruku v lokti nebo nohu v koleni, ozve se hlasité praskání. Tento jev nám mnohdy přijde velmi příjemný, neboť našim kloubům i šlachám přináší úlevu. Jaká je ale příčina praskání v kloubech a jakým způsobem bychom jej měli případně léčit?

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč


Praskání v kloubech. Může hrozit artritida?
Praskání v kloubech. Může hrozit artritida? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Praskání v kloubech je zdánlivě nevinný jev, který má řadu příčin. I když jej možná přehlížíte, rozhodně jej neberte na lehkou váhu. Praskání kloubů totiž může předpovídat blížící se onemocnění kloubů. Může se tedy vyvinout do takových bolestivých stavů, jako je artritida nebo osteoartritida.

REKLAMA
muay active cream - Praskání v kloubech. Může hrozit artritida?

Pokud vám už teď praská v kloubech při jejich ohnutí, začněte tento problém okamžitě řešit. A to zvlášť tehdy, když praskání doprovází také bolestivost daného kloubu, celková únava či pohybové potíže.

Hlavní příčiny praskání v kloubech

K praskání kloubů dochází z celé řady důvodů. Některé z nich jsou lehčího charakteru, další byste měli začít okamžitě řešit.

  1. Praskání kloubů jako kratochvíle

Někteří lidé si sami jen tak ze zvyku prolupují klouby na prstech nebo si protahují krk, záda, paže nebo nohy. K praskání v tomto případě dojde v důsledku vakua a hydrostatického tlaku. I když se dlouhá léta tradovaly mýty, že tento zvyk může poškodit klouby, není tomu zcela tak. K poškození měkkých částí tkání může docházet, ale nemusí.

  1. Lupání v kloubech jako příznak boreliózy

Jestli u vás dochází k praskání v kloubech a vaše klouby jsou nadměrně pružné a uvolněné, i tehdy zpozorněte. Může jít o jeden z počátečních příznaků boreliózy.

  1. Opotřebení, přetížení nebo zranění kloubů

Slyšitelné praskání je také prvním z příznaků jejich opotřebení. Spolu s bolestivostí a otokem je dále poznávacím znamením artrózy, přetížení kloubů nebo jejich poranění. Lupání v kloubu může mít na svědomí také zánět ve svalech nebo šlachách, které kloub obepínají.

  1. Praskání kloubů jako příčina onemocnění ledvin, jater či žlučníku

K praskání v kloubech u vás může docházet i z mnoha dalších příčin. Často jde také o příznak onemocnění ledvin. Na praskání má vliv rovněž velké množství solí v kloubech, které je způsobeno špatnou životosprávou či nadváhou. K lupání v kloubech dochází i při onemocnění jater a žlučníku, neboť tyto tělesné orgány zodpovídají za stav chrupavek v kloubech.

Jak léčit praskání v kloubech: Vycházejte se správné příčiny

V prvé řadě byste si měli prostřednictvím návštěvy u odborníka ujasnit, z jakého důvodu u vás dochází k praskání v kloubech. Teprve poté můžete zahájit tu správnou léčbu. Lupání a případnou bolestivost kloubů můžete zmírnit také přírodní cestou. Které přírodní prostředky tedy pozitivně ovlivňují celkový stav kloubů lidského těla?

Praskání v kloubech zmírňuje zejména kostival lékařský

Na kostival lékařský v současnosti veřejnost pohlíží jako na velmi kontroverzní bylinu. Pokud jej ale použijete zevně, je výborným prostředkem na všechny kloubní potíže, a to včetně bolestivosti či lupání kloubů. Tato bylina obsahuje vysoké množství allantoinu, díky čemuž má navíc silně protizánětlivé účinky.

shutterstock 652751140kloub02 final 300x200 - Praskání v kloubech. Může hrozit artritida?
Praskání v kloubech. Může hrozit artritida?

Měsíčková mast, konopné mazání a Muay Thai krém

Od praskání v kloubech vám uleví také měsíčková mast či konopné mazání, které léčí případný zánět v oblasti daného kloubu. Pokud praskání kloubů doprovází také bolestivost, využijte rovněž analgetický Muay Thai krém, který zklidňuje velmi namáhané a přetížené klouby. Tato mastička působí na danou oblast velmi příjemným hřejivým dojmem a zklidňuje tak i otoky v oblasti kloubů.

Pomůže vám i Vilcacora a Chuchuhuasi

Na stav kloubů má velmi pozitivní účinky také odvar z kůry Vilcacory nebo kůry Chuchuhuasi. Tyto odvary používejte na problémových místech ve formě obkladů, užívat je můžete také vnitřně. Odvary z těchto peruánských bylin popíjejte třikrát denně ve vlažném stavu, a to jednu hodinu před jídlem, nebo jednu hodinu po něm.

Vilcacora a Chuchuhuasi mají prokazatelné protizánětlivé, antibakteriální, analgetické i antioxidační účinky, díky kterým vám pomohou i s vašimi kloubními potížemi. Zmírňují totiž bolestivost kloubů a rovněž minimalizují problémové praskání v kloubech.

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*