Pokožka se dá prosvětlit. Čím?

Potřebujete zesvětlit pokožku, protože na některých místech těla se vám vytvořily tmavé skvrny? Prosvětlit pigmentaci kůže můžete i přírodními způsoby. Přinášíme tipy na ty nejúčinnější.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč


Pokožka se dá prosvětlit. Čím?
Pokožka se dá prosvětlit. Čím? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Pokožka často na příchod teplého a prosluněného počasí reaguje nerovnoměrnou pigmentací, která patří k běžným kožním problémům. Trápí vás tmavé skvrny na obličeji, rukou či jiných částech těla, které vystavujete slunci? Zkuste svou pokožku prosvětlit. Zapomeňte ale na chemické přípravky a vydejte se přírodní cestou.

Pokožka a její zesvětlení: Řešení problému jménem hyperpigmentace

Nerovnoměrná pigmentace neboli hyperpigmentace je označení pro částečné tmavší zabarvení pokožky či nejednotný tón pleti. Tyto barevné nedokonalosti na kůži nejčastěji vznikají působením slunečních paprsků, mohou za ně mnohdy i hormonální změny. 

Pokožka se částečně pigmentuje i z jiných příčin. Za některé barevné změny na kůži jsou zodpovědné také záněty kůže, akné, poranění či ekzém. Zvýšená tvorba pigmentu melaninu a tedy tvorba pigmentových skvrn souvisí i se zvyšujícím se věkem. V tomto případě mluvíme o stařeckých skvrnách.

Tipy, jak se přírodně zbavit pigmentových skvrn

Pokožka s pigmentovými skvrnami je estetickým problémem. Tato místa se zvýšenou produkcí pigmentu melaninu totiž vytvářejí kontrast se zbytkem bledší pokožky. Tmavé skvrny na kůži se nejčastěji objevují na obličeji a na rukou, ale mohou se vyskytnout kdekoliv jinde na těle. Lidé se s nimi potýkají také na nohou, krku nebo prsou.

Zajímá vás, jak odstranit pigmentové skvrny bez chemie? Vyzkoušejte následující tipy, jak na prosvětlení kůže přírodním způsobem. Vaše pokožka vám za to poděkuje.

Odvar z kůry ubosu: Zajistí, že pokožka bude mít jednotnou barvu

Potřebujete zesvětlit pokožku a zbavit se pigmentových skvrn? Pomůže vám kůra z peruánského stromu ubos, jinak zvaného Spondias mombin. V kůře tohoto stromu, který místní obyvatelé po staletí využívají v etnické medicíně, najdete spoustu pro tělo prospěšných látek jako steroidy, katechiny, antranoly, fenoly, kyanidinové heterozidy, flavanoly a flavanony, chinony, leukoantokyanidin, saponiny a taniny.

Právě díky nim je ubos výborným prostředkem pro prosvětlení pokožky i kožní problémy. Odvar z kůry ubus připravíte tak, že zalijete 1 až 2 lžíce kůry (cca 5 gramů) 700 až 800 mililitry studené vody, přivedete do varu a na mírném ohni povaříte zhruba 30 minut. Odvar nechte vychladnout a třikrát denně jím potírejte místa, kde má vaše pokožka pigmentové skvrny. Tuto tekutinu přitom uchovávejte v lednici.

Jak dále odstranit pigmentové skvrny? Vyzkoušejte jablečný ocet nebo černý čaj

Nejúčinnějším přírodním způsobem, jak prosvětlit pokožku, je pravidelné potírání pigmentových skvrn odvarem z ubosu. Tmavé skvrny na kůži můžete zkusit zesvětlit také jinými přírodními způsoby. Které to jsou?

Dvakrát až třikrát denně potírejte pigmentovou skvrnu roztokem jablečného octa a vody smíchanými v poměru 1:1. Na tmavou skvrnu na kůži vyzkoušejte také šťávu z čerstvého citronu nebo gel z aloe vera. Tyto přírodní prostředky používejte tak dlouho, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku. Babská rada rovněž říká, že pokožka se dá vybělit i tak, že budete na pigmentovou skvrnu pravidelně přikládat plátek syrové brambory.

Prevence vzniku pigmentových skvrn

Vypozorovali jste, že je vaše pokožka náchylná ke vzniku pigmentových skvrn? Snažte se jejich vzniku předcházet. Jakým způsobem? Jestliže se u vás pigmentové skvrny vyskytují zejména vlivem slunečního záření, používejte tělové a pleťové krémy s UV ochranným faktorem.

Aby vaše pokožka nestrádala, ochranu proti slunci nepodceňujte ani na podzim a v zimě. Zvlášť, pokud vyrážíte na hory, použití krému s UV faktorem na místech kůže, která jsou vystavena slunci, pro vás představují naprostý základ.

Abyste dále zabránili pigmentovým skvrnám a vaše pokožka vypadala jednotně, vyhýbejte se pohybu na přímém slunci přes poledne. Za slunného počasí chraňte svůj obličej kloboukem a slunečními brýlemi, noste také vzdušné oblečení. Za chladných měsíců se vyhýbejte opalování v soláriích.

REKLAMA

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*