Plodnost mužů: Co všechno ji může ničit?

Plodnost je darem, díky kterému mohou muži předávat své genetické informace dál, není ale samozřejmostí. Mnozí muži nejsou plodní od narození nebo o ni v průběhu života přišli. Lze riziko ztráty plodnosti eliminovat?

eshop energie života nabízí


LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

49 Kč

GUARANA 100 g

nabije energií

139 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

posílí zevnitř

399 Kč


Plodnost mužů: Co všechno ji spolehlivě ničí?
Plodnost mužů: Co všechno ji spolehlivě ničí?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Většina mužů přivést na svět svého potomka touží a vědomky či nevědomky si podle toho také vybírá vhodnou bytost opačného pohlaví podle toho, zda je schopná zajistit jeho potenciálnímu dítěti bezpečnýíchod a postarat se o něj. Existují činnosti, které mohou plodnost u mužů podpořit nebo naopak omezit. Zde je seznam nejdůležitějších bodů.

KOTVIČNÍK FORTE 100 tob. extrakt 90% saponinů

Co plodnost podporuje

Cvičení

Když budete cvičit, budete mít více testosteronu, který podporuje produkci spermií. Když cvičit nebudete, je větší pravděpodobnost, že na sobě budete mít nezdravý tuk. A čím více tuku, tím méně testosteronu.

Konzumace potravin podporujících kvalitní tvorbu spermií

Rajčata, česnek, špenát, banány, dýňová semínka, vlašské ořechy. Například tyto potraviny mají prokazatelně příznivý vliv na mužskou plodnost. Jezte také více potravin obsahujících vitamín C, který vaše spermie chrání. Podle některých studií mají muži trpící problémem s plodností sníženou hladinu vitamínu C.

Sprchovat se vlažnější vodou a vyhřívané autosedačky se vyvarovat

Často se koupete v horké vodě, používáte vyhřívané sedačky? Pokud budete Vaše spermie vystavovat horku, budete je zabíjet. Pro život spermií je vhodnější teplota nižší než naše běžná tělesná.

Doplňky stravy podporující plodnost

Kotvičník má vynikající vliv na zvýšení hladiny testosteronu a jeho účinné látky podporují sexuální libido u obou pohlaví. Kotvičník zemní užívali muži již ve starém Řecku pro jeho afrodiziakální účinky.

Maca peruánská je prastará rostlina rostoucí ve velmi nepříznivých podmínkách ve vysokých nadmořských výškách. Kromě své odolnosti má i schopnost své síly i předat lidskému tělu. Látky obsažené v kořenu Maca přirozeným způsobem podporují plodnost a sexualitu a mají pozitivní vliv na vytrvalost a vitalitu. Španělé Macu nazvali „sexuální drogou“. Pro své účinky ji Peruánci zařazují do pravidelného jídelníčku. U nás je dostupná v prášku i v kapslích.

Ašvaganda znamená „síla koně“. Dodá vám energii a účinkuje pozitivně při nadměrném stresu, depresi, úzkosti. Podporuje obranyschopnost organismu, což má na plodnost velmi pozitivní účinek.

Co naopak plodnost zabíjí

Alkohol

Alkohol je zabijákem testosteronu, který naopak potřebujeme ke kvalitní produkci spermií. I když červené víno má v rozumné míře příznivý účinek na jejich pohyblivost, my doporučujeme alkohol raději vynechat úplně.

KOTVIČNÍK FORTE 100 tob. extrakt 90% saponinů
Kouření

Kouření snižuje potenci i chuť na sex. Snižuje počet, hustotu a pohyblivost spermií. Některé z nich se v důsledku kouření nevyvinou zdravě.

Těsné spodní prádlo

Jak jsme se již zmínili ve třetím bodě, spermie potřebují k životu nižší teplotu, než je ta naše tělesná. Šourek má možnost se stáhnout a uvolnit podle toho, jak vyhodnotí okolní teplotu. Když je chladněji, šourek se více zcvrkne a přitáhne tak varlata blíže k tělu, blíže k teplu. Když je příliš teplo, šourek se uvolní, aby mohla varlata viset dále od těla. Pokud jej uvězníte například do těsných slipů, toto privilegium mu vezmete.

Nezdravé jídlo a nápoje

Podle mnoha výzkumů měli nižší počet spermií a problémy s erekcí muži, kteří konzumovali nezdravé potraviny. Zejména smažené jídlo, kolové nápoje a příliš kofeinu. Je obecně známo, že plodnost i celkovou chuť do sexuálního života velmi ovlivňuje míra zdravého stravování a životního stylu.

Ondřej


SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

41 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

349 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikuje tělo

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*