Plodnost mužů: Co všechno ji může ničit?

Plodnost je darem, díky kterému mohou muži předávat své genetické informace dál, není ale samozřejmostí. Mnozí muži nejsou plodní od narození nebo o ni v průběhu života přišli. Lze riziko ztráty plodnosti eliminovat?

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

699 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

393 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč


Plodnost mužů: Co všechno ji spolehlivě ničí? Čím si koledujeme o případnou neplodnost?
Plodnost mužů: Co všechno ji spolehlivě ničí?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Většina mužů touží přivést na svět svého potomka a vědomky či nevědomky si podle toho také vybírá vhodnou bytost opačného pohlaví. Výběr se řídí tím, zda je bytost opačného pohlaví schopná zajistit jeho potenciálnímu dítěti bezpečnýíchod a postarat se o něj. Existují činnosti, které mohou plodnost u mužů podpořit nebo naopak omezit. Co tedy ovlivňuje plodnost a může způsobit neplodnost? Zde je seznam nejdůležitějších bodů.

Co plodnost mužů podporuje

Cvičení

Když budete cvičit, budete mít více testosteronu, který podporuje produkci spermií. Když cvičit nebudete, je větší pravděpodobnost, že na sobě budete mít nezdravý tuk. A čím více tuku, tím méně testosteronu a nepříznivý vliv na mužskou plodnost.

Konzumace potravin podporujících kvalitní tvorbu spermií

Plodnost mužů podpoří rajčata, česnek, špenát, banány, dýňová semínka či vlašské ořechy. Tyto potraviny mají prokazatelně příznivý vliv na mužskou plodnost. Co dále ovlivňuje plodnost, jsou potraviny obsahující vitamín C. Vitamín C spermie chrání. Podle některých studií mají muži trpící problémem s plodností sníženou hladinu vitamínu C.

Sprchovat se vlažnější vodou a vyhřívané autosedačky se vyvarovat

Často se koupete v horké vodě, používáte vyhřívané sedačky? Pokud budete Vaše spermie vystavovat horku, budete je zabíjet. Pro život spermií  a mužskou plodnost je vhodnější teplota nižší než naše běžná tělesná.

Doplňky stravy podporující plodnost

Co příznivě ovlivňuje plodnost, je kotvičník zemní. Kotvičník zemní má vynikající vliv na zvýšení hladiny testosteronu. Jeho účinné látky navíc podporují sexuální libido u obou pohlaví. Kotvičník zemní užívali muži již ve starém Řecku pro jeho afrodiziakální účinky.

Maca peruánská je prastará rostlina rostoucí ve velmi nepříznivých podmínkách ve vysokých nadmořských výškách. Kromě své odolnosti má i schopnost své síly předat lidskému tělu. Látky obsažené v kořenu Maca přirozeným způsobem podporují plodnost a sexualitu. Dále mají pozitivní vliv na vytrvalost a vitalitu.

Španělé Macu nazvali „sexuální drogou“. Je to zázrak, co příznivě ovlivňuje plodnost nejen mužů. Pro své účinky ji Peruánci zařazují do pravidelného jídelníčku. U nás je dostupná v prášku i v kapslích

Ašvaganda znamená „síla koně“. Dodá vám energii a účinkuje pozitivně při nadměrném stresu, depresi, úzkosti. Podporuje obranyschopnost organismu, což má na plodnost velmi pozitivní účinek. Mužská neplodnost pak nemá žádnou šanci.

Co naopak plodnost mužů zabíjí

Zabiják jménem alkohol

Alkohol je zabijákem testosteronu, který naopak potřebujeme ke kvalitní produkci spermií. I když červené víno má v rozumné míře příznivý účinek na jejich pohyblivost, my doporučujeme alkohol raději vynechat úplně. Alkohol zvyšuje riziko, že nás postihne neplodnost.

Kouření a mužská plodnost

Klíčem, jak zvýšit plodnost mužů je vyhýbat se kouření. Kouření snižuje potenci i chuť na sex. Snižuje počet, hustotu a pohyblivost spermií. Některé z nich se v důsledku kouření nevyvinou zdravě.

Těsné spodní prádlo

Jak jsme se již zmínili ve třetím bodě, spermie potřebují k životu nižší teplotu, než je ta naše tělesná. Šourek má možnost se stáhnout a uvolnit podle toho, jak vyhodnotí okolní teplotu. Plodnost mužů tedy souvisí i s funkcí šourku.

Když je chladněji, šourek se více zcvrkne a přitáhne tak varlata blíže k tělu, blíže k teplu. Když je příliš teplo, šourek se uvolní, aby mohla varlata viset dále od těla. Pokud jej uvězníte například do těsných slipů, toto privilegium mu vezmete a koledujete si o případnou neplodnost.

Nezdravé jídlo a nápoje

Podle mnoha výzkumů měli nižší počet spermií a problémy s erekcí muži, kteří konzumovali nezdravé potraviny. Zejména smažené jídlo, kolové nápoje a příliš kofeinu zvyšují případnou neplodnost u mužů. Je obecně známo, že plodnost mužů i celkovou chuť do sexuálního života velmi ovlivňuje míra zdravého stravování a životního stylu.

Ondřej

REKLAMA

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*