Nízký tlak – příznaky a přírodní léčba

Nízký tlak narozdíl od vysokého tlaku život přímo neohrožuje, ale jeho příznaky jsou velmi nepříjemné. Jak na přírodní léčbu nízkého tlaku, aby vám už nekomplikoval život?

REKLAMA

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč


Nízký tlak - příznaky a přírodní léčba.
Nízký tlak - příznaky a přírodní léčba.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nízký tlak neboli hypotenze způsobuje řadu nepříjemných obtíží. Jak poznáte, že se týká i vás? Nornální hodnota krevního tlaku je u zdravého člověka 120/80 mmHg. V případě, že se tato hodnota nachází pod 90/60 mmHg mluvíme právě o nízkém krevním tlaku.

Na nízký tlak trpí hlavně ženy

Kdo mívá problémy s nízkým krevním tlakem nejčastěji? K příčinám nízkého tlaku se řadí zejména genetické predispozice, ale také tělesná stavba těla. Hypotenzí trpí především mladí, vysocí a hubení lidé, a to častěji ženy.

Problémy s nízkým krevním tlakem se mnohdy objevují i během těhotenství, protože plod představuje velkou zátěž pro oběhový systém těhotné ženy. Na druhou stranu na nízký tlak často trpí také senioři nad 65 let. Další příčinou nízkého krevního tlaku je rovněž nedostatečný pitný režim.

Hlavní příznaky nízkého tlaku

I když vás nízký tlak na životě přímo neohrožuje, jeho projevy mohou mít nepříznivý vliv na kvalitu života. Například takové časté motání hlavy, mdloby, mžitky před očima a omdlévání v důsledku nízkého tlaku již představují poměrné riziko. Člověk může spadnout a přivodit si zranění. Ke kolapsu vlivem nízkého krevního tlaku může dojít rovněž na nebezpečných místech, čímž se zvyšuje riziko ohrožení života. Jaké jsou tedy nejčatějí příznaky nízkého tlaku?

  • Únava
  • Závratě a motání hlavy
  • Mdloby a mžitky před očima
  • Bušení srdce
  • Bledost
  • Náhlá slabost
  • Omdlévání
  • Bolest hlavy
  • Studený pot
  • Studené končetiny
  • Problémy s koncentrací
  • Časté zívání
  • Zimomřivost

Tipy, jak zvýšit nízký tlak

Potýkáte se s nízkým krevním tlakem a chcete jej zvýšit? V prvé řadě vám pomůže změna životního stylu. Zaměřte se na pitný režim. V průběhu každého dne vypijte 1,5 až 2 litry čisté neperlivé vody. Pravidelně se také hýbejte – aktivnímu pohybu týdně věnujte alespoň 2 hodiny svého času.

Svůj krevní tlak zvýšíte i vyšším příjmem vitamínu C a vitamínů řady B ve stravě. Do svého jídelníčku zařaďte rovněž potraviny bohaté na proteiny a více solte. Naopak se začněte vyhýbat potravinám bohatým na cukry. Nízký tlak vám pomůže zvýšit také pravidelné pití kávy a zeleného čaje.

Bylinky na nízký krevní tlak

Pokud máte problémy s nízkým krevním tlakem, zkuste se obrátit na sílu bylinek. Některé z nich vám totiž pomohou váš krevní tlak normalizovat. Rozhodněte se nejlépe pro bylinky, které nízký tlak zvyšují jemně a bezpečně. O které se konkrétně jedná?

Rozmarýn lékařský – Kromě toho, že zvyšuje krevní tlak, příznivě působí na krevní oběh a celý nervový systém

Lékořice lysá – Jde o šetrnou bylinku, která zvyšuje krevní tlak. Lékořici můžete přijmout ve formě čaje, tinktury i cucacích pastilek.

Guarana – Se zvýšením krevního tlaku vám pomůže také guarana, která navíc patří k efektivním přírodním povzbuzovačům. S přehledem ji můžete vyměnit za kávu.

Ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný – Zlepšuje nejen paměť a léčí poruchy krevního oběhu. Ginkgo biloba rovněž snižuje vysoký krevní tlak a zvyšuje nízký tlak k směrem k normálu.

Arnika – Povzbuzuje krevní oběh a mírně zvyšuje nízký tlak.

Rhodiola neboli rozchodnice růžová – Také tato bylinka zvyšuje krevní tlak. Kromě toho posiluje srdce, snižuje hladinu cukru v krvi nebo chrání játra.

Cesmína paraguayská – Tento strom, z jehož listů se vyrábí čaj yerba maté, napomáhá zvýšení krevního tlaku.

REKLAMA

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč


1 Comment

  1. Je třeba dodat, že uvedené přírodní prostředky (nesprávně „bylinky“) NEZVYŠUJÍ krevní tlak paušálně a do nekonečna. Vůbec ne. Přesněji řečeno, ony NORMALIZUJÍ, stabilizují, tonizují. Tedy nebezpečí zvýšení tlaku nad přípustnou hranici nehrozí.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*