Nadměrná váha a její negativní dopady na zdraví

Nadměrná váha není jen problémem z hlediska estetické stránky. Zatěžuje celý organismus a po čase způsobuje zdravotní obtíže. Tělo není schopné fungovat v obézním stavu tak, jako když má ideální hladinu tuku v těle a později svou nespokojenost s nadměrnou váhou projeví.

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč


Nadměrná váha a její negativní dopady na zdraví.
Nadměrná váha a její negativní dopady na zdraví. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nevhodně zvolený jídelníček, nedostatek pohybu, stres nebo různá onemocnění mohou způsobit, že ručička váhy ukáže vyšší číslo. Nadměrná váha způsobuje tělu problémy, které se mohou projevit jako vysoký tlak, cukrovka, různé nádory nebo špatný psychický stav.

REKLAMA

Nikoliv černý, ale BÍLÝ PÁTEK v eshopu Energie života!

Slevy na téměř všechny produkty značky Energie života!

ZOBRAZIT VŠECHNY SLEVY


Studie mají jasný závěr

O tom, že se nejedná o pouhé teorie, hovoří i Národní onkologický program. Ten na základě odborné literatury a následných výzkumů potvrzuje, že je nadměrná váha jedním z důvodů, proč mohou vznikat nejrůznější nádorová onemocnění.

Zmiňují nádor žaludku, žlučníku, slinivky a mnoha dalších orgánů. Zároveň doporučují, aby lidé dbali na zdravý životní styl a předcházeli hromadění tuků v těle.

S obezitou často přichází cukrovka

I když se jedná o onemocnění, které se přenáší často geneticky, může být také výsledkem špatného životního stylu. Konzumace nevhodných potravin, málo pohybu a psychická zátěž mohou vést ke vzniku obezity, která s sebou pak přináší zmíněnou cukrovku.

Pro účinné snížení váhy je třeba zařadit do jídelníčku zdravé potraviny, zvýšit pohybovou aktivitu a pomoci si můžete také doplňky stravy, jako je Caigua, Acai Berry nebo Garcinia.

Další fyzické obtíže

Tělo se obéznímu stavu nedokáže přizpůsobit a jeho části jako jsou klouby nebo kosti značně trpí. Vyšší váha je opotřebovává a snižuje jejich funkčnost. Kromě toho se na těle může objevit celulitida, strie, ekzém nebo se někteří jedinci začnou více potit. Všechny tyto doprovodné jevy pak můžou stát za zhoršeným psychickým stavem.

Nadváze se brání také srdce a celý kardiovaskulární systém. S vyšší vahou jde ruku v ruce častější možnost mozkových příhod, srdeční arytmie, infarkt a další komplikace.

Nadměrná váha přináší i psychické problémy

Vyrovnaný a klidný psychický stav přichází ve chvíli, kdy je tělo v normální váze. Jakmile trpí podváhou nebo naopak nadváhou, projevují se častěji depresivní stavy, pocity smutku, stres, emoční labilita a další problémy. I když u obézního jedince nemusí být patrné žádné další zdravotní problémy, měl by se na příčinu své deprese nebo další psychický problém zaměřit. Může se jednat  právě o důsledek jeho nadměrné váhy.

REKLAMA

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*