Měsíc před mrtvicí tělo vyšle tyto varovné signály

Existují dva druhy cévní mozkové příhody – ischemická a hemoragická.

REKLAMA

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Měsíc před mrtvicí tělo vyšle tyto varovné signály.
Měsíc před mrtvicí tělo vyšle tyto varovné signály. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ischemická mozková příhoda je poměrně častá a způsobuje ji krevní sraženina nebo zúžená céva, která zůstane zablokována a znemožní se tak přísun krve do mozku.

Hemoragická mozková příhoda je méně častá a vzniká v případě, kdy praskne cévka v mozku a způsobí krvácení do mozku.

Co se děje při mozkové příhodě

Mozková příhoda je dnes pátou nejčastější příčinou smrti. Patří mezi významné faktory způsobující částečnou nebo plnou invaliditu.

Pokud člověk přežije mozkovou příhodu, zůstává ochrnutý na polovinu těla.

V obou případech, při ischemické i hemoragické mrtvici, se okysličená krev nedokáže dostat k nervovým buňkám v mozku. Ty následně odumírají, což vede k ochromení životních funkcí, za které byla daná část mozku odpovědná.

Mozek je velmi složitý a komplexní orgán. Když se poškodí oblasti, které kontrolují určité tělesné funkce, tato část těla už nikdy nebude fungovat jako předtím.

Je sice možná částečná obnova funkcí pomocí rehabilitace, ale původní stav se obvykle nepodaří obnovit.

Časné příznaky mozkové příhody

Panuje skálopevné přesvědčení, že mozková příhoda se objevuje náhle a nedá se dopředu předvídat. Není to však tak.

Naše tělo nám před mozkovou příhodu vysílá následující signály:

  • častá škytavka
  • upadání do bezvědomí
  • tělesná slabost
  • bolesti v různých částech těla
  • problémy s dýcháním
  • halucinace
  • epileptické záchvaty
  • změny v chování

Je velice důležité vědět tyto signály správně rozpoznat a co nejdříve vyhledat lékařskou pomoc, aby se minimalizovalo riziko vážného poškození mozku.

Tato pomoc dokáže snížit riziko úmrtí a invalidity a výrazně zvýšit šance na rychlejší zotavení.

Lékaři a medicínští experti říkají, že příznaky se u jednotlivých lidí mohou lišit, a to v závislosti na druhu mozkové příhody, zasažené části mozku a rozsahu poškození.

Jejich společným znakem však bývá, že mozková příhoda přichází náhle. A proto je třeba být na tuto situaci předem připraveni. (zdroj: vylectese.cz)

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč


1 Comment

  1. mozkovou příhodu jsem prodělala v 52letech.Problémy s hlavou jsem měla od 27let,ale MUDr,mě léčil na přechod.Takže jsem ochrnovala na nohy v 35letech,stále léčena na něco jiného.V době,kdy jsem brala Korolen,protože jsem se necítila celkově dobře,mimo jiné mi šla bolest z levé lopatky nahoru krkem do hlavy,jsem jednoho dne ráno vstala,že půjdu do práce a levou nohu jsem tahala za sebou.Spadl mi levý ustní koutek,víčko na levém oku,palec levé ruky se mi třepal a myšlenka v hlavě byla,ale nešla mi ta věta jakoby vyslovit.MUDr.mi píchl injekci s tím,že kdyby nepomohla,at přijdu a napíchá mi 10injekcí.SAMOZŘEJMĚ ŽE MI NEPOMOHLY,koupila jsem si druhou lahvičku korolenu.přišly velké problémy se srdcem,KT204/184,teprve pak mě poslal na vyšetření,kde se mě poprvé v životě podle příznaků zeptal první MUDr.,zda mě někdy něco neštíplo.Tak jsem řekla,ano štíplo,v 1třídě,komár na slovensku.Měla jsem velké kolo na stehně,červené,horké,dodnes vidím jak jsem si slinila dlan a natírala to místo,protože mě pálilo.Druhá třída přišel zánět mozkových blan,nemocnice,ozdravovna a často nemocná,stále nějaké léky,6nebo 7třída elektrošoky do hlavy,celý život léčena na různé Dg.,a přitom to byla borelie v těle.Ve 35 letech jsem začla ochrnovat na nohy,od pasu dolu,už jsem se neotočila na bok,nezvedla jsem nohy..Kapačky,injekce,léky a bylo hůře a hůře.Dostal mě z toho léčitel,dnes je mi 70let a jsem zdravější,než když jsem byla v péči lékařů.CHce to hledat jinou cestu.Stále něco užívám-přírodní doplnky-ale funguje to..Děkuju,děkuju,děkuju//jinak bych byla 36 let na vozíku//irena

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*