Lupénka – jaké jsou její psychické příčiny?

Lupénka je nemoc, se kterou se pojí, určitý pocit marnosti. A to především z toho, že se jí člověk jen tak nezbaví. Je obtěžující, nevzhledná a v mnoha směrech omezující. Stejně jako myšlenky, které se za touto nemocí schovávají. A které to jsou?

eshop energie života nabízí


DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

doplní nutné živiny

139 Kč

ERYTHRITOL 150 g

nahradí bílý cukr

49 Kč

MACA 10:1 20 g

vyladí hormony

189 Kč

SCHIZANDRA 100 g

posílí imunitu

249 Kč


Lupénka - jaké jsou psychické příčiny a jak si můžeme přírodními prostředky pomoci
Lupénka - jaké jsou psychické příčiny a jak si můžeme přírodními prostředky pomoci
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Rohovatění svrchních vrstev kůže, svědění a stříbřité šupinky. Tak to je lupénka, nebo-li psoriáza. A jako každá nemoc i ona má své poselství.  Ale aby ho člověk postižený lupénkou uviděl, tak musí zpokornět.

Proto jedno z míst, kde se lupénka objevuje, jsou kolena. Je to část těla, kterou bychom v určitých momentech svého života měli pokorně položit na zem a děkovat za to, co máme.

Pocit marnosti, který s lupénkou souvisí, vychází z marného hněvu a vzteku, který pokoru upozadil. Tento hněv je pevně schovaný a člověk vede jen vnitřní boj ve svém dialogu s myslí.

Ostrý vůči svému okolí by se rád vymezil ostrými lokty. Ale tento pocit zůstává uvnitř a na loktech se objeví pouze lupénka.

Hněv a vztek se musí ventilovat

S pocitem, že se člověk vidí výše, ale nikdy se neprosadí, je uvolňování vnitřního hněvu velmi ztěžka. Raději uzavře svou nespokojenost ještě více dovnitř. A tam to vře, zatímco na kůži rudne. Naštvaný na svou neschopnost a na druhé taky, kteří si nejsou vědomi, že mu nějak ubližují.

Uklidnit se ve svém rozhořčení je cestou k tomu, aby se zklidnila i lupénka a její projevy. S klidem se může projevit ztracená radost za to, co máme. A objeví se příležitost pokorně poděkovat.

Jak se zbavit nespokojenosti, která se protlačuje přes kůži jako lupénka

Umět najít vhodné prostředky, jak vyjádřit svou nespokojenost, je základ. Stejně jako zvolit vhodné prostředky, které by řešily nespokojený stav na kůži.

Proces očisty může zahájit pouhé vypuštění nahromaděné energie v podobě slov. Ta se totiž jinak uvnitř mění na monolog pomluv, který se prostřednictvím zrohovatělé kůže, stává pomyslným štítem.

Vyjít ven se svými stanovisky a přestat se vnitřně chlácholit, může být i cestou ven z bludného kruhu jménem lupénka.

Život je změna

Jakákoliv změna musí vycházet z člověka samého. A to lze tehdy, když si uvědomí, že i on má na dané situaci svůj podíl. Pokorně si uvědomí, že se ho to dotýká více, než si připouští.  Přestane se vyvyšovat, přeceňovat a uvědomí si, že je součástí něčeho většího, než je on sám.

Je důležité učit se pravdivě a vhodně vyjádřit svůj názor. Vyřčenými slovy si totiž člověk buduje jasné hranice, které ho vůči okolí vymezují, ale zároveň ho s okolím spojují. Stejně jako kůže.

Ke tvorbě pomyslných hranic je třeba mít kvalitní stavební prvky

V materiálním světě se to odráží na příjmu dostatečného množství vitamínů a minerálů.  Především by se měl zvýšit příjem zinku a vitamínu A. Oba prvky totiž příznivě ovlivňují hojení kůže.

Důležité je přijímat je především jako součást potravy. Do stravy je tedy potřeba zahrnout plodiny jako je mrkev, špenát, kukuřice, borůvky, ostružiny, meruňky či rajčata. Zinek nalezneme přirozeně v obilných klíčcích či dýňových semenech.

Celkově je potřeba upravit stravu a očistit se nejen od škodlivých myšlenek, ale i škodlivých látek v těle. Proto je žádoucí ve stravě vynechat konzumaci masa a mléčných výrobků.

Taková dieta podpoří v těle látkovou výměnu

Stejně jako by člověk měl podpořit svou výměnu názorů s okolím, do kterého patří a jehož je součástí.  S výměnou je spojena voda. Proto, když se objeví lupénka, tak by se mělo zapracovat i na pitném režimu.

Čistou vodu je dobré kombinovat s vhodnými bylinnými čaji a preparáty. Vhodným čajem bude například ten, který bude obsahovat kopřivu dvoudomou či vlaštovičník.  Vlaštovičník lze aplikovat i v podobě tinktury či masti. Z vnějších preparátů jsou pro své účinky velmi ceněné konopné preparáty.  Tělo na ně dobře reaguje a lupénka se pak mírní.

Darina


REISHI BIO 100 g

prodlouží váš život

349 Kč

MODRÝ LEKNÍN

prohloubí meditaci

349 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

349 Kč

MANDLE NATURAL 250 g

doplní nutné živiny

129 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*