Lupénka – jaké jsou její psychické příčiny?

Lupénka je nemoc, se kterou se pojí, určitý pocit marnosti. A to především z toho, že se jí člověk jen tak nezbaví. Je obtěžující, nevzhledná a v mnoha směrech omezující. Stejně jako myšlenky, které se za touto nemocí schovávají. A které to jsou?

REKLAMA

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč


Lupénka - jaké jsou psychické příčiny a jak si můžeme přírodními prostředky pomoci nejen od svědění.
Lupénka - jaké jsou psychické příčiny a jak si můžeme přírodními prostředky pomoci
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Rohovatění svrchních vrstev kůže, svědění a stříbřité šupinky. Tak to je lupénka, nebo-li psoriáza. A jako každá nemoc i ona má své psychické příčiny a poselství.  Ale aby ho člověk postižený lupénkou uviděl, tak musí zpokornět. Takto může začít léčba lupénky.

Jedno z míst, kde se lupénka může prvně objevit, jsou pak samozřejmě kolena. Je to část těla, kterou bychom v určitých momentech svého života měli pokorně položit na zem a děkovat za to, co máme.

Pocit marnosti, který s lupénkou souvisí, vychází z marného hněvu a vzteku, který pokoru upozadil. Tento hněv je pevně schovaný a člověk vede jen vnitřní boj ve svém dialogu s myslí. Ostrý vůči svému okolí by se rád vymezil ostrými lokty. Ale tento pocit jako zdroj psychické příčiny zůstává uvnitř a na loktech se objeví pouze lupénka.

Hněv a vztek se musí ventilovat

S pocitem, že se člověk vidí výše, ale nikdy se neprosadí, jde uvolňování vnitřního hněvu velmi ztěžka. Člověk raději uzavře svou nespokojenost ještě více dovnitř. A tam to vře, zatímco na kůži rudne. Člověk je naštvaný na svou neschopnost a na druhé taky. A to proto, že si nejsou vědomi, že mu nějak ubližují. To je podstata psychické příčiny lupénky.

Uklidnit se ve svém rozhořčení je cestou k tomu, aby se zklidnila i lupénka a její projevy včetně svědění. S klidem se může projevit ztracená radost za to, co máme. A objeví se příležitost pokorně poděkovat.

Lupénka a jak se zbavit nespokojenosti

Umět najít vhodné prostředky, jak vyjádřit svou nespokojenost, je základ. Stejně jako zvolit vhodné prostředky, které by řešily nespokojený stav na kůži (třeba svědění).

Proces očisty může zahájit pouhé vypuštění nahromaděné energie v podobě slov. Ta se totiž jinak uvnitř mění na monolog pomluv, který se prostřednictvím zrohovatělé kůže stává pomyslným štítem. Vyjít ven se svými stanovisky a přestat se vnitřně chlácholit, může být i cestou ven z bludného kruhu jménem lupénka.

Jakákoliv změna musí vycházet z člověka samého. A to lze tehdy, když si uvědomí, že i on má na dané situaci svůj podíl. Pokorně si uvědomí, že se ho to dotýká více, než si připouští.  Přestane se vyvyšovat, přeceňovat a uvědomí si, že je součástí něčeho většího, než je on sám.

Je důležité učit se pravdivě a vhodně vyjádřit svůj názor. Vyřčenými slovy si totiž člověk buduje jasné hranice, které ho vůči okolí vymezují, ale zároveň ho s okolím spojují. Stejně jako kůže.

Lupénka potřebuje kvalitní stavební prvky

V materiálním světě se tvorba hranic odráží na příjmu dostatečného množství vitamínů a minerálů.  Lupénka a její léčba se tedy odvíjí od zvýšeného příjmu zinku a vitamínu AOba prvky totiž příznivě ovlivňují hojení kůže.

Důležité je přijímat je především jako součást potravy. Do stravy je tedy potřeba zahrnout plodiny jako je mrkev, špenát, kukuřice, borůvky, ostružiny, meruňky či rajčata. Zinek nalezneme přirozeně v obilných klíčcích či dýňových semenech.

Celkově je potřeba upravit stravu a očistit se nejen od škodlivých myšlenek, ale i škodlivých látek v těle. Proto je žádoucí ve stravě vynechat konzumaci masa a mléčných výrobků.

Dieta pro podporu látkové výměny

Stejně jako by člověk měl podpořit svou výměnu názorů s okolím, do kterého patří a jehož je součástí, tak by měl podpořit i svou látkovou výměnu.  S výměnou je spojena voda. Proto, když se objeví lupénka, tak její léčba by měla souviset se zlepšením pitného režimu.

Čistou vodu je dobré kombinovat s vhodnými bylinnými čaji a preparáty. Vhodným čajem bude například ten, který bude obsahovat kopřivu dvoudomou či vlaštovičník.  Vlaštovičník lze aplikovat i v podobě tinktury či masti. Z vnějších preparátů jsou pro své účinky velmi ceněné konopné preparáty.  Tělo na ně dobře reaguje, léčba postupuje a lupénka se pak mírní.

REKLAMA

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*