Lepší dýchání vám umožní bylinky a houby

V podzimních a zimních měsících častěji čelíme respiračním onemocněním virového původu. Abyste tyto virózy lépe překonávali, měli byste už nyní začít posilovat zdraví svých plic. Lépe a snadněji se vám bude dýchat zejména díky některým houbám a bylinkám.

REKLAMA

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč


Lepší dýchání vám umožní bylinky a houby.
Lepší dýchání vám umožní bylinky a houby. Můžete si to nechat změřit před zahájením terapie a po měsíci jejího trvání. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Lepší dýchání začněte podporovat nejen tehdy, když chcete efektivněji čelit respiračním onemocněním. Se svým dýcháním začněte něco dělat také v případě, pokud jste prodělali zápal plic nebo pokud jste si všimli, že se při sebemenším pohybu zadýcháváte nebo nestačíte z dechem. Poradíme vám proto, jak si zlepšit své dýchání.

Pro lepší dýchání se věnujte aktivitám pracujícím s dechem

Aby se vám lépe dýchalo a posílili jste zdraví plic, v první řadě se několikrát do týdne začněte věnovat aktivitám, díky kterým se naučíte pracovat s dechem. Pro lepší dýchání a zdraví plic je vhodné například pravidelné cvičení jógy nebo SM systému, ale také klasický běh nebo posilování. Vašim plicím prospěje i pravidelné zpívání, nejlépe v přírodě na čerstvém vzduchu.

REKLAMA
cordyceps forte - Lepší dýchání vám umožní bylinky a houby

Chcete-li zlepšit své dýchání, pomohou vám rovněž některé dechové cviky. Pro zlepšení dýchání vyzkoušejte například cvik, během kterého budete sfoukávat imaginární svíčku. Volně se posaďte. Zavřete ústa a udělejte hluboký nádech nosem. Představte si, že před vámi na stole hoří svíčka, kterou musíte sfouknout. Její plamen uhaste velmi pomalým a stálým výdechem pusou. Tomuto dechovému cvičení se věnujte pět minut denně.

Tip: Základem lepšího dýchání je také zdravý spánek. Každý den naspěte šest až osm hodin, podpoříte tím lepší fungování plic.

Při běžných činnostech dýchejte pouze nosem

Když zrovna necvičíte, nezpíváte ani se nevěnujete dechovému cvičení, naučte se dýchat pouze nosem. Vdechování vzduchu nosem totiž filtruje škodliviny, toxiny a alergeny a rovněž zvyšuje teplotu a vlhkost vdechovaného vzduchu. Jde tedy o lepší dýchání nežli o vdechování vzduchu pusou. 

Když totiž dýcháte pusou, naberete do plic vyšší množství vzduchu, nežli tomu je v případě nosu. Kromě toho, že tělo při vdechování pusou nefiltruje škodliviny a další nezdravé látky, při tomto způsobu dýchání může dojít k chronické hyperventilaci, ale také k vysušování ústní dutiny a vzniku některých dentálních problémů.

Pro lepší dýchání se vyhýbejte stresu, který oslabuje plíce

Chronický stres má negativní dopad na celkového zdraví našeho těla. A to zdraví plic nevyjímaje. Chcete-li zlepšit své dýchání, začněte se pokud možno vyhýbat stresovým situacím. Důležité je, abyste se naučili uvolnit a každý den se věnovali relaxaci. 

Pro lepší dýchání vám v tomto případě pomůže aromaterapie. Příjemně si odpočinete a od stresu uvolníte díky esenciálnímu oleji z levandule. Pozitivní vliv na vaše plíce bude mít také esenciální olej z eukalyptu. Tato bylina totiž zbavuje celé tělo hlenu a podporuje fungování imunitního systému. Lepší dýchání podporuje i šalvěj, která umí uvolnit stísněnou hruď.

Lepší dýchání umožní i další bylinky

Posílit plíce, anebo vyřešit respirační problémy vám pomůže také oregano, které je bohaté na sloučeniny karvakrol a terpeny. Tyto látky pomáhají při zánětech plic, zlepšují zdraví dýchacích cest a také je celkově detoxikují. Kromě samotné bylinky můžete používat rovněž oreganový olej, který je vhodný zvláště na detoxikaci a posílení plic.

Pro lepší dýchání, pro posílení plic nebo při chorobách dýchacích cest vám bude dále nápomocna peruánská bylina Tahuari Lapacho. Kúru z této byliny užívejte zejména tehdy, jestliže jste prodělali zápal plic nebo jste běžně slabí na plíce.

Bylinnou kúru z Tahuari Lapacho dodržujte ideálně tři měsíce, během kterých pijte třikrát denně po sklence odvaru z této rostliny, a to vždy půl hodině před jídlem nebo půl hodiny po něm. Po tříměsíční kúře si udělejte minimálně měsíční přestávku, poté můžete Tahuari Lapacho opět užívat.

Své dýchání zlepšíte díky houby Cordyceps

Co vám dále zajistí lepší dýchání? Pravidelné užívání čínské houby Cordyceps, která napomáhá lidskému organismu mnohem lépe využívat kyslík. Cordyceps tedy ovlivňuje lepší okysličování krve a tím pádem i lepší dýchání. Tato unikátní houba navíc podporuje sílu, energii a vytrvalost a také pomáhá regenerovat celý organismus.

Cordyceps rovněž působí jako přírodní antibiotikum a pomáhá při zánětech průdušek a plic, astmatu nebo oslabeném dýchání. Je také výborným pomocníkem v boji proti virům a bakteriím.

REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*