Křečové žíly potřebují zpevnit a očistit

Křečové žíly se objeví, pokud se stěny žil oslabí, změní se průtok krve a žíly se značně zvětší. Prosvítají nám pak zřetelně pod kůží a vytváří nevzhledné hrbolky. Křečové žíly postihují zejména dolní končetiny a jsou důsledkem především celkového nevhodného životního stylu.

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč


Křečové žíly potřebují zpevnit a očistit.
Křečové žíly potřebují zpevnit a očistit. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Křečové žíly souvisí se sníženou odolností žil. Jsou od pohledu nevzhledné a pojí se s nimi i bolest, otoky, pocity brnění a těžkých nohou. Ke vzniku křečových žil přispívá jakékoliv negativní ovlivnění oběhové soustavy, které souvisí s nevhodným životním stylem.

Křečové žíly souvisí se stravou, která neobsahuje dostatek látek, které podporují správnou funkci oběhové soustavy. A navíc obsahuje řadu látek, které oběhovou soustavu zanášejí a oslabují. S tím se pojí i další zdravotní komplikace jako je například rozhozená hladina krevního cukru, vysoký cholesterol či obezita.

Křečové žíly a jejich vznik podporují i hormonální změny související například s antikoncepcí, těhotenstvím, kojením či menopauzou. Často se tedy s křečovými žílami potýkají ženy. Křečové žíly souvisí i s pohybem. Jeho nedostatek způsobuje oslabování oběhové soustavy. V souvislosti s křečovými žílami  má negativní vliv jednostranná aktivita jako je obzvláště dlouhodobé a časté stání.

Křečové žíly poleví, pokud zlepšíme krevní oběh

Podstatou péče o křečové žíly je především zlepšit krevní oběh těla a snížení případné bolesti a otoků. Zároveň je vhodné přijímat látky s protizánětlivým účinkem, abychom se vyvarovali dalších komplikací.

Krevní oběh zlepšíme, když se zaměříme na stravu, která neobsahuje nevhodné tuky a rafinované sacharidy. A zároveň začneme konzumovat potraviny, které obsahují látky, které žíly podpoří. Těmi látkami jsou především antioxidanty, konkrétně flavonoidy a saponiny.

Tyto látky dokáží zlepšit napětí všech cév, upravit průtok krve a zvýšit tak i celkové vyživení tkání těla. Protože díky cévám se krev dostane všude tam, kde má. Eliminujeme si tak i vznik dalších problémů souvisejících s oběhovou soustavou, především se srdcem. Navíc tyto látky cévy chrání.

Krevní oběh zlepšíme i tím, že cévy pročistíme od usazenin, které se v těle objevují z nevhodné stravy. Jedná se především o tukové usazeniny v podobě cholesterolu. Díky této očistě cév si opět minimalizujeme další zdravotní rizika související s krevním tlakem, obezitou či cukrovkou. A v neposlední řadě krevní oběh zlepší vhodná pohybová aktivita jako je chůze či plavání.

Žíly zpevní angiosmin

Látky, které příznivě ovlivňují stav žil, najdeme v přírodním doplňku Angiosmin. Tento doplněk stravy, obsahuje antioxidanty diosmin, hesperidin, rutin a aescin. Všechny tyto látky se podílejí na zlepšení odolnosti cév, jejich napětí a snižují i vysokou propustnost cévních stěn. Obzvláště látky hesperidin a rutin snižují křehkost cév a podporují jejich pružnost. Díky tomu pomáhají ulevit od křečových žil.

Tyto látky se přirozeně vyskytují v řadě potravin či rostlin. Například plnohodnotným zdrojem rutinu je pohanka. Tato plodina celkově příznivě ovlivňuje oběhovou soustavu, hladinu cholesterolu a krevního cukru. Je lehce dostupná, má příjemně oříškovou chuť a její příprava je opravdu rychlá a snadná. Hesperidin zase najdeme hlavně v citrusech.

Angiosmin obsahuje všechny tyto látky najednou. Užíváním angiosminu člověk efektivně posiluje celou svou oběhovou soustavu a podporuje tak i správnou funkci žil. Angiosmin ulevuje od řady problémů, které křečové žíly způsobují, a díky hesperidinu má i protizánětlivý účinek.

Angiosmin obsahuje i saponin aescin, který najdeme především v jírovci maďalu. Aescin pomáhá mírnit otoky a léčit záněty. Proto se používá i ze vnějšku v podobě mastí a gelů s výtažkem z jírovce maďalu. Vnější péče o křečové žíly, tak může pomoci ulevit od řady potíží, které s nimi souvisí.

Caigua jako efektivní čistič cév

Krevní oběh a tedy i žíly zlepšíme, když očistíme cévy od usazenin. V tom nám pomůžou bioaktivní látky, které příznivě ovlivňují a regulují metabolismus tuků a sacharidů. Tyto látky obsahuje peruánská rostlina jménem caigua.

Svým působením nutí caigua organismus spalovat tukové rezervy a tím zbavuje tělo všech nánosů a usazenin. Toto působení se projeví na snížení váhy, na hladině cholesterolu a cukru v krvi či na krevním tlaku.

Díky tomuto působení umí caigua předcházet řadě srdečním a oběhovým komplikacím. Pročištěním těla pomáhá zlepšit krevní oběh a tím ovlivňuje i křečové žíly. Caigua je zdravá potravina, která je nízkokalorická a navíc velice bohatá na řadu dalších tělu prospěšných látek.

Tato zázračná rostlina se používá od kořene až po plod. Právě její plody, ať už syrové či vařené, se využívají v případě křečových žil. Plody caiguy vypadají podobně jako okurky či cukety a obdobně se i využívají v kuchyni. Caiguu si lze ale dopřát i ve formě potravinového doplňku, a to jak v podobě prášku, tak i kapsle.

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč


5 Comments

  1. Dobrý den, pokud trpíte, jakože fakt trpíte, na křečový žíly, rozhodně žádné bylinné přípravky nezabírají. Musela jsem projít anabází lékařů, vyšetření. Výsledek, dlouhodobě beru Detralex, což je lék na posílení žilní stěny. Až s těmahle práškama mi zmizely bolesti a otoky.

    • Sám mám křečové žíly, jsem 8 let po operaci radiofrekvenční metodou, takže to mám zpět ve velmi uspokojivém stavu jen díky pravidelnému pohybu, zdravé stravě a za pomocí výše zmíněných doplňků stravy. Caiguu beru cca rok a půl, po ní se mi křečové žíly přestaly zhoršovat. Dva měsíce současného užívání Angiosminu, což je složením Detralex, mi žíly ještě více stáhly. Podobnou zkušenost má přítelkyně, které se stáhly drobné popraskané žilky na stehnech.

    • Já jsem měla také veliké bolesti. Nechtěla jsem brát žádné léky a začala jsem užívat REISHI, byl to zázrak, nohy mě přestaly bolet od první tablety. Beru 1 tabletku ráno a 1 tab. odpoledne.

  2. Já detralex vyměnila za Angiosmin a super. Myslim že obsahem je to podobné. I já jsem po operacich dokonce i křečových žil v břiše a jelikož je to ve stavu kdy to z břicha ani vše odstranit nejde makám na tom trochu jinak. A zaplať pánbůh za bylinky 🙂 pomahaji mi dom9nce vic než léky – to zas zamě

  3. ja som všetky lieky už dávno odmietol a používam Frankovku modú resp akékoľvek suché vínko slovenskej českej maďarskej Ruskej produkcie.. VÝBORNÉ.. doporučujem aj pre partnerky..:):):)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*