Kortikoidy léčí jen příznaky. Jak je nahradit?

Problém synteticky vyrobených kortikosteroidů je závislost, která na nich vzniká jejich užíváním. Kortikoidy pouze oslabují náš imunitní systém, ale neřeší příčinu jeho špatné funkce. Kromě toho, že po vysazení kortikoidů se projev onemocnění vrací okamžitě zpátky, tak má i řadu vedlejších, velmi nežádoucích účinků. Naštěstí existují k tělu šetrné přírodní alternativy.

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč


Kortikoidy léčí jen příznaky. Jak je nahradit?
Kortikoidy léčí jen příznaky. Jak je nahradit?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Dnešní svět nabízí možnost sledovat paradoxy, kterých si člověk nikdy v minulosti nemohl být vědom. Jedním z nich je velmi diskutabilní přínos zdravotnických systémů vyspělých zemí. I přes veškerou pokrokovou technologii a novodobá léčiva jako jsou kortikoidy stále přibývá více a více lidí trpící autoimunitními nebo alergickými reakcemi. Novodobé způsoby léčby nepomáhají. Čím je tedy (i kortikoidy) nahradit?

O skutečné příčině těchto novodobých civilizačních onemocnění se vedou velké spory. Hrstka lékařů, kteří nazývají věci pravými jmény, je označována za šarlatány těmi, kteří plnými doušky čerpají výhody závislosti většiny pacientů na lékařsko-farmaceutickém průmyslu, štědře dotovaném z veřejného zdravotního pojištění, do něhož jsme nuceni přispívat všichni.

Ať už je to jakkoliv, skutečnost je taková, že imunitní systém některých jedinců je doslova zmatený a skutečně má problém s rozeznáním neškodných a zdraví ohrožujících patogenů. I když současný zdravotní systém v mnoha ohledech zachraňuje životy, každý jednotlivec by si přesto měl uvědomit, že na lidském zdraví se staví opravdový velký farmaceutický byznys a všechny rady od doktorů a lékařů by měl neustále prověřovat a hledat spíše přirozené přírodní cesty léčby různých onemocnění.

Čím nahradit kortikoidy?

Ašvaganda

Ašvaganda je jeden z nejlepších přírodních adaptogenů, který pomáhá našemu tělu přizpůsobit se jakýmkoliv životním podmínkám. Pomůže kortikoidy nahradit. Je velice doporučována kvůli svým posilujícím účinkům, které nám pomáhají se vyrovnat s větší dávkou stresu i fyzické zátěže. Dle ayurvédy ašvaganda tonizuje a vitalizuje celý organismu a podporuje tvorbu látky zvanou ódžas, která v našem organismu působí jako podpora všech životních funkcí, včetně stabilizace imunitního systému.

Oleje na kůži, nikoliv kortikoidy

Jestli trpíte atopickým ekzémem nebo jakoukoliv alergickou reakcí projevené na vaši kůži, tak vám určitě doporučujeme užívat nutričně bohaté přírodní oleje, které pomáhají ošetřovat kůži. Díky těmto přírodním olejům můžete snížit užívání kortikoidů a v některých případech je i zcela vyřadit.

Velice účinný je kokosový olej, který kromě léčby kůže lze použít také jako prostředek na čistění zubů a výplachu úst. Díky jeho antibakteriálním účinkům chrání zubní sklovinu i kůži.

Určitě za zmínku stojí také konopný olej, který v sobě obsahuje řadu, pro tělo prospěšných látek jako v konopné masti, a přináší tak řadu skvělých léčebných účinků.

Reishi

Houba Reishi je právem považovaná za jeden z přírodních zázraků právě díky svým protizánětlivým, antimicrobakteriálním a antivirovým účinkům, čímž se v mnohém předčí kortikoidy. Reishi poslouží v boji s jakýmkoliv ekzémem či jiným kožním onemocněním. Houba reishi totiž obsahuje triterpenoidy, které tyto účinky zprostředkovávají.

Houbu reishi také oceňují lidé, kteří trpí alergiemi, jelikož tato houba pomáhá tlumit některé alergické reakce. Houbu lze užívat ve formě extraktu nebo čaje.

Kurkuma

Koření kurkuma se silnými protizánětlivými účinky je dle ayurvédy přímý bojovník se suchou i svědící kůží. Většina těchto situací nastává v situaci, kdy jsou v těle nevyvážené dóši váta a pitta, které kurkuma svým složením harmonizuje a uklidňuje.

Kurkumu můžeme smíchat s menším množstvím kokosového či konopného oleje a vytvořit skvělý mazlavý krém na jakoukoliv vyrážku či ekzém, takže kortikoidy bude možné vyloučit ze své lékárničky.

Lékořice

Lékořicový extrakt je hojně využíván při tvorbě léků glukokortikoidů. Kořen, ale i zbytek rostliny v sobě totiž obsahuje řadu látek, které jednak podporují tvorbu kortikosteroidů, ale zároveň pomáhají s jeho odolností a případnému rozložení, což ve výsledku znamená, že nám lékořice dokáže značně pomoci při jeho nedostatku. Každý uživatel si může z kořenů udělat perfektní čaj, na posílení organismu.

Užívání lékořice se doporučuje lidem trpící cukrovkou, jelikož je velice sladká, ale s naprosto minimálním výskytem cukrů.

Kortikoidy a pár rad na závěr

Náš imunitní systém čelí výzvám moderní doby. Lidský organismus se musí pravidelně detoxikovat od látek, se kterými se nikdy předtím nesetkal. Většina těchto toxinů z průmyslu, dopravy a celkově života v moderní společnosti oslabuje a degeneruje naše vlastní tělo. Trpíme pak řadou chronických onemocnění.

Všem velice doporučujeme hledat a navštěvovat přírodní krásy, dbát na svůj jídelníček a provádět času od času řádnou detoxikaci. Všem přejeme pevné zdraví a silné proudění energie života.

Jakub

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč


4 Comments

 1. Prosim vas,nevjem ci to sem patri ale mam otazku.moj pes ma zapalene dasna ktore mu mozno sposobuju uz aj zapal mozgu.ideme k doktorovi no verim ze jedine co jej predpisu budu kortikosteroidy a tomu sa chcem vyhnut.vjete mi prosim poradit cim by som ich vedela nahradit pri takomto zavaznom ochoreni.dobsyravy sme uz zapojili kurkumu samozrejme davame jej spirulinu

  • Dobrý den Danielo,
   tady je každá rada drahá, zvlášť takto na dálku.
   Zánět dásní může stejně jako u lidí způsobovat zubní kámen.
   Jak je na tom v tomto směru?
   georg

 2. Dobrý den, poradíte mi prosím nějaký produkt,je -li takový?Byla mi zjištěna zvýšená aktivace nk buněk (šest let snížení o mimi) předepsan Prednison na potlačení imunity,ale bojím se ho začít užívat. Je možné kortikoidy na tento problém nahradit?Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. Vágnerová

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*