Jak snížit krevní tlak bez léků přírodní cestou

Dle statistik se s hypertenzí neboli zvýšeným krevním tlakem lečí okolo 20% dospělé populace. Odhaduje se, že až 25% úmrtí lidí ve věku nad 40 let má na svědomí tato civilizační choroba. Jak nad ní vyzrát a mít zdravé hodnoty krevního tlaku?

eshop energie života nabízí


ESPRESSO 250 g

100% arabica

199 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zkrásní pokožku

149 Kč

REISHI 100 kapslí

prodlouží váš věk

449 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

222 Kč


Jak snížit krevní tlak bez léků přírodní cestou.
Jak snížit krevní tlak bez léků přírodní cestou.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Hněv, stres, spěch

Cítíte se neustále ve stresu? V práci jsou na vás kladeny stále větší a větší požadavky, které se snažíte zvládnout a odkrajujete kousíček za kousíčkem ze své svobody? Jste často naštvaní? Neustále se snažíte něco dohnat a spěcháte? Pokud jste si odpověděli aspoň na jednu otázku ano, tak sami pro sebe vytváříte nevhodné životní prostředí, které je doslova živoucí půdou pro vysoký krevní tlak.

CAIGUA 100 tob.

Vysoký krevní tlak z psychosomatického hlediska vzniká, když se sami cítíme pod velkým tlakem a naše životní energie, podobně jako krev, neustále naráží na čím dál tím více bariér a hranic, které nás svazují. Pociťujeme nedostatek svobody a místo uvolnění se snažíme jít hlavou proti zdi.

Strava jako klíč k léčbě všech nemocí

Dle ayurvédy, jsou všechny fyzické i psychické nemoci léčitelné změnou jídelníčku a užitím přírodních bylin a produktů. U hypertenze je strava opravdu základním kamenem jak léčby, tak i vzniku samotné nemoci. Sami sebe při tom všem spěchu můžete přistihnout, jak do sebe tzn. tlačíte fast food nebo jiné zpracované tovary, hlavně ať nemáte hlad.

Pak je vám například špatně, tak jste naštvaní. Onemocníte, nestíháte pracovní úkoly, nadřízený na vás začíná mít zlé pohledy a celý tenhle cyklus spěchu – nevhodné stravy – stresu se několikrát opakuje, až jednoho krásného dne zjistíte, že trpíte vysokým krevním tlakem spolu dalšími přidruženými chronickými onemocněními. Jak si tedy stravou pomoct k léčbě a prevenci vysokého krevního tlaku?

Čemu se ve stravě vyhnout?

Určitě doporučíme se při léčbě vysokého krevního tlaku vyhnout jakémukoliv bílému pečivu, které je částečně tvořeno solí, která krevní tlak zvyšuje. Jakékoliv pálivé a ostré potraviny jsou nevhodné. Dále se nedoporučuje pití kávy a alkoholu, které problémy s vysokým krevním tlakem pouze zhoršují.

Přírodní produkty a strava na snížení krevního tlaku

Caigua

Peruánská Caigua známá jako ačokča nebo paprikookurka mimo snížení tlaku posiluje srdeční činnost, redukuje cholesterol a především čistí cévy od usazenin, což často bývá hlavní příčinou hypertenze, tedy ucpané cévy. Jako bonus pak Caigua přidává snížení hmotnosti, což ocení nejen ženy, ale i muži.

Med


ebdcbb4ccd05a8b264be4a7c45e3d628 0 - Jak snížit krevní tlak bez léků přírodní cestou

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč

5f2188d25af3bccf4e7c875d73cb30e4 0 - Jak snížit krevní tlak bez léků přírodní cestou

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

4c855ac826067b9e5a7a85766f87bcd6 0 - Jak snížit krevní tlak bez léků přírodní cestou

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč

df4f722647ff5f9e400f6dee445ef8de 0 - Jak snížit krevní tlak bez léků přírodní cestou

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč


Jedna z opravdu skvělých potravin na snížení krevního tlaku je med, který v sobě obsahuje látku zvanou acetylcholin. Ta rozšiřuje drobné cévy a tím napomáhá ke snížení krevního tlaku. K tomu všemu je med potravina, která nám dokáže nahradit klasický rafinovaný cukr. A podporuje náš spánek a zlepšuje trávení.

Pohanka

Pohanka je skvělá příloha do jakéhokoliv hlavního jídla. Díky látce zvané rutin se pohanka řadí mezi potraviny, které snižují krevní tlak tím, že pomáhají cévám být více pružné. Pohanka taky obsahuje dostatek kvalitních minerálů jako je hořčík a draslík, které hrají podstatnou roli při snížení krevního tlaku.

Ořechy

Jedny z nejlepších ořechů na snížení krevní tlaku jsou mandle, které obsahují mononenasycené mastné kyseliny, které se podílí na snížení cholesterolu v krvi. Tím pomáhají snížit krevní tlak. Ořechy celkově obsahuje velké množství minerálů snižující krevní tlak, draslík a hořčík.

Kurkuma na krevní tlak

Kurkuma podporuje ředění krve, což z této byliny dělá opravdu šikovného pomocníka v boji proti hypertenzi. Kurkuma dále pomáhá zmírnit záněty a zlepšuje funkce cévního systému. Kurkuma nám také pomáhá stabilizovat náš trávící oheň a celkově zlepšuje zažívání a snižuje plynatost. Kurkumu lze jednoduše využít jako koření do našich jídel.

Ibišek

Ibišek je velice účinným bojovníkem proti vysokému krevnímu tlaku, i když vědci přesně neví, která z látek, nacházející se v bylině, působí proti tomuto onemocnění. Z různých studií a výzkumu, kdy lidé s vysokým krevním tlakem pravidelně pili čaj z ibišku, se krevní tlak snížil o 7,2%. Faktem ale je, že ibišek obsahuje látky zvané antokyany. Ty posilují činnost cév a tvorbu kolagenu, což je základní stavební látka cév.

Kakao

Dalším ze způsobů jak snížit vysoký krevní tlak je užíváním kakaa, jenž obsahuje flavonoidy (vitamín P), které zvyšují pružnost krevních cév. Kakao také můžeme užívat ve formě hořké čokolády, ale měli bychom dbát na vysoké zastoupení této potraviny.

Ženšen

Ženšen je skvělým adaptogenem, který pouze nesnižuje krevní tlak, ale také zvyšuje pružnost cév. Navíc bylo prokázáno, že ženšen pouze nesnižuje krevní tlak, ale také ho zvyšuje, záleží na stavu pacienta. Proto lze ženšen doporučit všem lidem, kteří trpí celkově špatným krevním tlakem.

Závěrem

Vysoký krevní tlak je onemocnění. kterého si nemusíme vůbec všimnout do doby, než dostaneme infarkt nebo jiné onemocnění srdečně-cévního systému. Proto pro nás všechny je nejúčinnější prevence skrze pohyb, řádnou stravu a naturální doplňky výživy, které nám příroda poskytuje. Rádi pomůžeme a všem přejeme zdravá srdce plná lásky.

Jakub


KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

ochrání vaši duši

89 Kč

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zkrásní vaši pokožku

199 Kč

MACA 10:1 20 g

vyladí hormony

189 Kč


1 Comment

  1. Priatelia na slušné zníženie vysokého krvného tlaku, stačí nakvapkať pod jazyk, 3-5 kvapiek ČISTÉHO ÉTERICKÉHO LEVANDULOVÉHO OLEJA.
    Účinok sa dostaví od 15 – 30 minút“.Je to PLNE FUNKČNÉ, mám to osobne vyskúšané. Tento tip som dostal od mojich Hvarských priateľov, ktorí pestujú levanduľu a lisujú z nej naozaj kvalitný olej.
    Prajem Nám Všetkým Dlhé a Pevné Zdravie
    maroskos:-)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*