
Lněný olej je součástí jednoduchého receptu proti rakovině od německé doktorky Johanny Budwigové, sedmkrát nominované na Nobelovu cenu. Podle ní stačí smíchat lněný olej s tvarohem nebo jogurtem (vegani prominou). Síra, obsažená v mléčné bílkovině, způsobuje rozpustnost lněného oleje ve vodě. Co to znamená? Že má tak unikátní schopnost proniknout do nejmenších cévních kapilár a buněk, což zásadním způsobem nastartuje intenzivnější buněčné dýchání.
Tento bouřlivý efekt poté rozproudí energii v našem těle natolik, že spustí velmi silnou regeneraci organismu. A ten je pak schopen vypořádat se s jakýmkoliv neduhem zcela sám.
Koenzym Q10
V roce 1961 vědci zjistili, že pacienti s rakovinou mají v krvi málo koenzymu koenzymu Q10. Nízké hladiny koenzymu Q10 zjistili u pacientů s myelomem, lymfomem a s rakovinami prsu, plic, prostaty, slinivky, střev, ledvin a mozku nebo krku. Některé výzkumy naznačují, že koenzym Q10 pomáhá imunitnímu systému a může být užitečný jako druhotná léčba rakoviny.
Čaga
Houba čaga se po staletí užívala v lidové medicíně v zemích severní Evropy a v Rusku. V laboratorních studiích nemocnice Memorial Sloan-Kettering Cancer Center vykázala čaga protirakovinné účinky a rovněž protizánětlivé, antivirové a imunitu stimulující vlastnosti. Tato hořká houba se někdy používá pro úlevu od bolesti.
Graviola
Onkologové se shodují, že rakovina slinivky je jedna z nejobtížněji léčitelných, a že tato diagnóza se prakticky rovná rozsudku smrti. Studie prováděná na katedře biochemie a molekulární biologie na University of Nebraska Medical Center naznačuje, že graviola likviduje buňky rakoviny slinivky tím, že zpomaluje buněčný metabolismus. Tato schopnost byla potvrzena jak ve zkumavce, tak na žijících organismech.
Graviola působí tak, že blokuje vícero signálních cest, které rozhodují o tom, jak buňky rakoviny slinivky rostou, jak dlouho žijí a jak se rakovinné nádory šíří v těle hostitele. Pozměněním těchto parametrů se míra růstu nových nádorových buněk a šíření nemoci výrazně zpomalí.
Arganový olej
Arganový olej obsahuje antioxidanty jako tokoferoly, polyfenoly a steroly, které by mohly fungovat jako agenti pro prevenci rakoviny. Byly provedeny studie zkoumající možné použití arganového oleje k prevenci růstu určitých nádorových buněk. Arganový olej obsahuje skvalen a polyfenoly, které mohou bránit aktivitě rakovinových buněk. Byly provedeny studie zkoumající protirakovinné vlastnosti arganového oleje zejména při léčbě rakovinových buněk prostaty.
Ruthenium
Chemici bojují proti rakovině tím, že zapříčiní, aby infikované buňky ztratily svou ostražitost. Používají ruthenium jako katalyzátor k reakci, která oslabuje rakovinu a povolává starého buněčného nepřítele – oxidanty – jako spojence.
Rakovina se rychle přizpůsobí tradičním léčivům, které napadají infikované buňky přímo. Nejnovější laboratorní testy odhalují druhou obrannou linii. A sice za pomoci ruthenia jako katalyzátoru k reakci, která zastaví v buňkách vývoj antioxidačního chemického glutathionu.
Jak je cílová buňka nucena k poklesu obrany glutathionu, oxidační hladiny se zvyšují, a rakovinná buňka umírá.
Bezmasá strava
U vegetariánů existuje obecně nižší riziko onemocnění rakovinou než u konzumentů masa. Neplatí to ale pro všechny formy nemoci, jak zjistila studie publikována v lékařské časopise British Journal of Cancer. Nicméně průzkum na 60-ti tisících lidech jasně prokázal, že vegetariány postihuje mnohem méně rakovina krve, močového měchýře a žaludku.
Kolika výskytům rakoviny je možné zabránit?
Ve Velké Británii se rakovina někdy během života vyskytne u více než jednoho člověka ze dvou. Každoročně je rakovina diagnostikována více než 350 tisícům lidí. Odborníci však odhadují, že více než 4 z 10 výskytům rakoviny je možné zabránit, zejména změnou životního stylu. Například:
- nekouřením
- udržováním zdravé tělesné hmotnosti
- konzumací zdravé a vyvážené stravy
- omezením alkoholu
- aktivitou
- snažit se co nejvíce vyhnout určitým infekcím, například HPV či žloutence
- dodržením bezpečnosti v práci (viz riziko rakoviny na pracovišti)
Podle výzkumu lidé nutně nemusí vědět o všech těchto faktorech, které mohou k výskytu rakoviny přispět. Studie například ukázaly, že 15 z 20 lidí neví, že obezita způsobuje rakovinu, a 18 z 20 lidí zase nevědělo, že alkohol je s rakovinou rovněž spojován.
Ano, rakovina je spojena především nevědomým stylem života, tedy že mnohdy netušíme, že si nemoc sami přivozujeme. Takže základem vyléčení je především uvědomění si příčiny nemoci. Bez toho plné uzdravení nemůže již ze své podstaty nastat.
Buďte první kdo přidá komentář