Hyperaktivní močový měchýř a jeho duchovní příčiny

Hyperaktivní močový měchýř je možná způsoben nemocí, proto je nejdříve nutné zjistit, která to je a jaká je její příčina.

REKLAMA

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč


Hyperaktivní močový měchýř a jeho duchovní příčiny.
Hyperaktivní močový měchýř a jeho duchovní příčiny. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Hyperaktivní močový měchýř má typické průvodní příznaky, díky kterým můžeme identifikovat možnou nemoc v pozadí.

Hyperaktivní močový měchýř – časté příznaky

 • časté močení v noci
 • naléhavé nucení močit
 • únik moči
 • případné časté intervaly močení o krátkém průběhu

Tento problém má mnohdy snadno řešitelné příčiny, které si ještě uvedeme, ale v každém případě se může jednat i o infekční onemocnění močového měchýře nebo močovodů.

Z těchto důvodu je na místě, při těchto příznacích, pro jistotu vyhledat odborné zdravotnické zařízení a nechat si udělat testy moči.

Příčiny jsou většinou ve špatném jídelníčku, životním stylu, ale i psychice

Hyperaktivní močový měchýř má velmi zajímavé psychické, neboli duchovní příčiny. Většinou poukazují na fakt, že daný jedinec má problém se zadržováním věcí, třeba z důvodu vynuceného zadržení.

Močový měchýř má i úzkou spojitost s vlastní sexualitou a celkově smyslností. Pokud se u mužů trpícími na hyperaktivní močový měchýř vyskytuje i předčasná ejakulace, tak je to jasným ukazatelem, že je nutné se zaměřit na práci se svou vlastní sexualitou.

U sexuality se často řeší téma závislostí, odpuštění, přijetí a dopřávání si. Časté močení může naznačovat touhu rychle se zbavovat nežádoucích a nepříjemných situací mnohem rychleji než je nutné.

Efektivní způsoby léčby

 • vyšetření močového měchýře
 • úprava životního stylu a myšlení
 • omezení citrusových plodů v jídelníčku
 • omezení pití alkoholu i kávy
 • nepít minimálně 3 hodiny před spaním
 • harmonizace vztahu k vlastni sexualitě
 • uvědomění si zda nejsme moc ve stresu (možný podnítitel močení)

Hyperaktivní močový měchýř pomohou léčit taky Kegelovy cviky, snížení hmotnosti i různé byliny jako je například vojtěška, kopřiva, přeslička, řebříček. Tyto bylinky mají i řadu jiných účinků. Jaké to jsou?

Vojtěška

Tato rostlina nám kromě léčby infekcí močových cest pomůže taky i v případě vypadávaní vlasů, kornatění tepen i snížení hladiny glukózy v krvi. Dále při zlepšení krevního oběhu a snížení nezdravého LDL cholesterolu.

Kopřiva

Jeden z nejlepších doktorů matky přírody je kopřiva, která nám pomůže v případě ekzému, bolesti hlavy, ledvinových kamenů, problémů s močením i chudokrevnosti. Taky u hyperglykémie, zánětů močových cest, nemoci jater i žlučníku a sleziny.

Přeslička

Další z rostlin, která nám pomůže řešit hyperaktivní močový měchýř, lze uvést přesličku. Tato rostlina nám totiž pomůže i při enuréze, nemoci ledvin a ledvinových kamenů. Dále revma, anurii, gynekologických výtoků a zánětů, ale také i při nervové bolesti a dně.

Řebříček

Řebříček hlavně využijí ženy, díky jeho pozitivním účinkům na menstruační cyklus, včetně menstruačních bolestí, nočního pomočování, nachlazení i revma. Taky při nadýmání, špatné funkci ledvin a zánětům v trávicím traktu.

Závěrem

Pokud nás trápí hyperaktivní močový měchýř, tak nemusíme zoufat. Díky pochopení duchovních i fyzických příčin tohoto onemocnění můžeme změnit náš životní styl natolik, abychom se tohoto zdravotního problému zbavili.

Jakub

REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč


2 Comments

 1. Dobry den,zkousel jsem uz uplne vsechno,je to uz cire zoufalstvi,clovek nespi,sotva par hodin denne.Nacuram pres litr v noci.U doktora jsem nebyl,bohuzel neverim jim ani nos mezi ocima.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*