Hyperaktivní močový měchýř má typické průvodní příznaky, díky kterým můžeme identifikovat možnou nemoc v pozadí.
Hyperaktivní močový měchýř – časté příznaky
- časté močení v noci
- naléhavé nucení močit
- únik moči
- případné časté intervaly močení o krátkém průběhu
Tento problém má mnohdy snadno řešitelné příčiny, které si ještě uvedeme, ale v každém případě se může jednat i o infekční onemocnění močového měchýře nebo močovodů.
Z těchto důvodu je na místě, při těchto příznacích, pro jistotu vyhledat odborné zdravotnické zařízení a nechat si udělat testy moči.
Příčiny jsou většinou ve špatném jídelníčku, životním stylu, ale i psychice
Hyperaktivní močový měchýř má velmi zajímavé psychické, neboli duchovní příčiny. Většinou poukazují na fakt, že daný jedinec má problém se zadržováním věcí, třeba z důvodu vynuceného zadržení.
Močový měchýř má i úzkou spojitost s vlastní sexualitou a celkově smyslností. Pokud se u mužů trpícími na hyperaktivní močový měchýř vyskytuje i předčasná ejakulace, tak je to jasným ukazatelem, že je nutné se zaměřit na práci se svou vlastní sexualitou.
U sexuality se často řeší téma závislostí, odpuštění, přijetí a dopřávání si. Časté močení může naznačovat touhu rychle se zbavovat nežádoucích a nepříjemných situací mnohem rychleji než je nutné.
Efektivní způsoby léčby
- vyšetření močového měchýře
- úprava životního stylu a myšlení
- omezení citrusových plodů v jídelníčku
- omezení pití alkoholu i kávy
- nepít minimálně 3 hodiny před spaním
- harmonizace vztahu k vlastni sexualitě
- uvědomění si zda nejsme moc ve stresu (možný podnítitel močení)
Hyperaktivní močový měchýř pomohou léčit taky Kegelovy cviky, snížení hmotnosti i různé byliny jako je například vojtěška, kopřiva, přeslička, řebříček. Tyto bylinky mají i řadu jiných účinků. Jaké to jsou?
Tato rostlina nám kromě léčby infekcí močových cest pomůže taky i v případě vypadávaní vlasů, kornatění tepen i snížení hladiny glukózy v krvi. Dále při zlepšení krevního oběhu a snížení nezdravého LDL cholesterolu.
Jeden z nejlepších doktorů matky přírody je kopřiva, která nám pomůže v případě ekzému, bolesti hlavy, ledvinových kamenů, problémů s močením i chudokrevnosti. Taky u hyperglykémie, zánětů močových cest, nemoci jater i žlučníku a sleziny.
Další z rostlin, která nám pomůže řešit hyperaktivní močový měchýř, lze uvést přesličku. Tato rostlina nám totiž pomůže i při enuréze, nemoci ledvin a ledvinových kamenů. Dále revma, anurii, gynekologických výtoků a zánětů, ale také i při nervové bolesti a dně.
Řebříček hlavně využijí ženy, díky jeho pozitivním účinkům na menstruační cyklus, včetně menstruačních bolestí, nočního pomočování, nachlazení i revma. Taky při nadýmání, špatné funkci ledvin a zánětům v trávicím traktu.
Závěrem
Pokud nás trápí hyperaktivní močový měchýř, tak nemusíme zoufat. Díky pochopení duchovních i fyzických příčin tohoto onemocnění můžeme změnit náš životní styl natolik, abychom se tohoto zdravotního problému zbavili.
Jakub
Dobry den,zkousel jsem uz uplne vsechno,je to uz cire zoufalstvi,clovek nespi,sotva par hodin denne.Nacuram pres litr v noci.U doktora jsem nebyl,bohuzel neverim jim ani nos mezi ocima.
Mám ten samý problém už přes 20 let, pořád je to stejné, nic nepomůže.
Také zkouším všechno možné, trochu mi pomáhají dýňové tablety….