Hyperaktivní močový měchýř a jeho duchovní příčiny

Hyperaktivní močový měchýř je možná způsoben nemocí, proto je nejdříve nutné zjistit, která to je a jaká je její příčina.

REKLAMA

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč


Hyperaktivní močový měchýř a jeho duchovní příčiny.
Hyperaktivní močový měchýř a jeho duchovní příčiny. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Hyperaktivní močový měchýř má typické průvodní příznaky, díky kterým můžeme identifikovat možnou nemoc v pozadí.

Hyperaktivní močový měchýř – časté příznaky

 • časté močení v noci
 • naléhavé nucení močit
 • únik moči
 • případné časté intervaly močení o krátkém průběhu

Tento problém má mnohdy snadno řešitelné příčiny, které si ještě uvedeme, ale v každém případě se může jednat i o infekční onemocnění močového měchýře nebo močovodů.

Z těchto důvodu je na místě, při těchto příznacích, pro jistotu vyhledat odborné zdravotnické zařízení a nechat si udělat testy moči.

Příčiny jsou většinou ve špatném jídelníčku, životním stylu, ale i psychice

Hyperaktivní močový měchýř má velmi zajímavé psychické, neboli duchovní příčiny. Většinou poukazují na fakt, že daný jedinec má problém se zadržováním věcí, třeba z důvodu vynuceného zadržení.

Močový měchýř má i úzkou spojitost s vlastní sexualitou a celkově smyslností. Pokud se u mužů trpícími na hyperaktivní močový měchýř vyskytuje i předčasná ejakulace, tak je to jasným ukazatelem, že je nutné se zaměřit na práci se svou vlastní sexualitou.

U sexuality se často řeší téma závislostí, odpuštění, přijetí a dopřávání si. Časté močení může naznačovat touhu rychle se zbavovat nežádoucích a nepříjemných situací mnohem rychleji než je nutné.

Efektivní způsoby léčby

 • vyšetření močového měchýře
 • úprava životního stylu a myšlení
 • omezení citrusových plodů v jídelníčku
 • omezení pití alkoholu i kávy
 • nepít minimálně 3 hodiny před spaním
 • harmonizace vztahu k vlastni sexualitě
 • uvědomění si zda nejsme moc ve stresu (možný podnítitel močení)

Hyperaktivní močový měchýř pomohou léčit taky Kegelovy cviky, snížení hmotnosti i různé byliny jako je například vojtěška, kopřiva, přeslička, řebříček. Tyto bylinky mají i řadu jiných účinků. Jaké to jsou?

Vojtěška

Tato rostlina nám kromě léčby infekcí močových cest pomůže taky i v případě vypadávaní vlasů, kornatění tepen i snížení hladiny glukózy v krvi. Dále při zlepšení krevního oběhu a snížení nezdravého LDL cholesterolu.

Kopřiva

Jeden z nejlepších doktorů matky přírody je kopřiva, která nám pomůže v případě ekzému, bolesti hlavy, ledvinových kamenů, problémů s močením i chudokrevnosti. Taky u hyperglykémie, zánětů močových cest, nemoci jater i žlučníku a sleziny.

Přeslička

Další z rostlin, která nám pomůže řešit hyperaktivní močový měchýř, lze uvést přesličku. Tato rostlina nám totiž pomůže i při enuréze, nemoci ledvin a ledvinových kamenů. Dále revma, anurii, gynekologických výtoků a zánětů, ale také i při nervové bolesti a dně.

Řebříček

Řebříček hlavně využijí ženy, díky jeho pozitivním účinkům na menstruační cyklus, včetně menstruačních bolestí, nočního pomočování, nachlazení i revma. Taky při nadýmání, špatné funkci ledvin a zánětům v trávicím traktu.

Závěrem

Pokud nás trápí hyperaktivní močový měchýř, tak nemusíme zoufat. Díky pochopení duchovních i fyzických příčin tohoto onemocnění můžeme změnit náš životní styl natolik, abychom se tohoto zdravotního problému zbavili.

Jakub

REKLAMA

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč


2 Comments

 1. Dobry den,zkousel jsem uz uplne vsechno,je to uz cire zoufalstvi,clovek nespi,sotva par hodin denne.Nacuram pres litr v noci.U doktora jsem nebyl,bohuzel neverim jim ani nos mezi ocima.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*