Hemoroidy dokážou potrápit, potlačte jejich projevy

Týká se to především vás, kteří máte sedavé zaměstnání.

REKLAMA

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč


Hemoroidy dokážou potrápit, potlačte jejich projevy.
Hemoroidy dokážou potrápit, potlačte jejich projevy. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Hemoroidy vznikají z celé řady důvodů. Tyto uzlovitě rozšířené cévní pletence v oblasti análního otvoru má každý druhý člověk nad 50 let. Riziko vzniku hemoroidů je nejen geneticky dáno, ale také vzrůstá s věkem. Velmi často se také objevuje u žen po porodu nebo u mladších lidí, kteří mají sedavé zaměstnání.

Další příčiny hemoroidů

Za vznik hemoroidů může rovněž nedostatečný pitný režim a nedostatek pohybu, které mají za následek vměstnání krve v cévách a žilách v oblasti konečníku. Ke vzniku tohoto problému přispívá dále dlouhé sezení na toaletě, zdvihání břemen, častý anální sex, nadváha a obezita nebo ochablé svalstvo pánevního dna.

Na vzniku hemoroidů se také podepisuje špatná životospráva, v rámci níž člověk holduje alkoholu a kouření cigaret a pije nadměrné množství kávy. Jeho jídelníček navíc obsahuje výrazný podíl tučných, smažených a kořeněných jídel a také sladkostí.

Vnitřní a vnější hemoroidy: Jaké jsou jejich projevy?

Obecně rozlišujeme celkem dva typy hemoroidů. Jde o vnitřní hemoroidy, které se nacházejí uvnitř análního otvoru a postižený nemusí z počátku vůbec pociťovat jejich projevy. To, že vnitřními hemoroidy trpíte, posléze poznáte podle jasně červené krve ve stolici nebo na toaletním papíře. Jakým způsobem se tento problém projevuje? Vnitřní hemoroidy dokážou být velmi nepříjemné. Pálí a svědí. Často otékají, jsou bolestivé a také krvácejí.

Kromě vnitřních hemoroidů jsou časté rovněž vnější hemoroidy. Tento typ hemoroidů nekrvácí, ovšem velmi svědí nebo bolí. V případě vnějších hemoroidů se často stává, že se časem vstřebají a samy zmizí bez jakéhokoliv léčebného zásahu.

Odstraňte potíže spojené s hemoroidy

Pokud i vás trápí hemeroidy, zkuste přírodní cestou odstranit potíže, které vám způsobují. Nejdůležitější je pro vás v tomto případě prevence, která spočívá v celkové změně životního stylu. Na co byste se tedy měli zaměřit?

Jezte více vlákniny a zařaďte do svého jídelníčku zeleninu a ovoce

Abyste chodili pravidelně na stolici a snadněji se vyprazdňovali, zahrňte do svého jídelníčku potraviny bohaté na vlákninu. Jezte více ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků a luštěnin. Vhodné jsou pro vás rovněž luštěninové těstoviny, ovesné otruby, ovesné kaše nebo lněné semínko. Pokud rádi pečete, začněte používat celozrnnou mouku. Do svého jídelníčku přidejte více pohanky, žita, ovsa a ječmenu.

Začněte rovněž pravidelně používat rozpustnou vlákninu ve formě psyllia. Tato semena jitrocele indického zmírňují potíže s hemeroidy a zmírňují rovněž zácpu, průjem nebo nadýmání. Když psyllium rozpustíte ve vodě, vytvoří se rosolovitý gel, který činí stolici měkkou, tvárnou a snadno se vylučující.

Změňte svou životosprávu k lepšímu

Trápí-li vás hemoroidy, omezte dále pití nápojů s vysokým obsahem kofeinu. Tabu by pro vás měla být také konzumace alkoholu a kouření cigaret. Začněte se rovněž vyhýbat bílému pečivu, mléku, sýrům a dalším mléčným výrobkům, červenému masu a průmyslově zpracovaným potravinám, jako jsou polotovary nebo jídla z rychlého občerstvení. Omezit byste rovněž měli ostrá a kořeněná jídla. Při hemoroidech byste však neměli jíst ani citrusové plody.

Tip: Při problémech s hemoroidy se rovněž zaměřte na vyšší příjem čisté neperlivé vody. V průběhu dne vypijte ideálně dva litry.

Zaměřte se na pohyb a udržujte ideální váhu

Aby vás hemoroidy tolik netrápily, zaměřte se rovněž na pohyb. Více se během dne hýbejte a alespoň třikrát do týdne intenzivněji sportujte. Neopomíjejte přitom ani cviky na posílení pánevního dna. Pokud máte sedavé zaměstnání, každou hodinu vstaňte a jděte se projít. Snažte se navíc, abyste měli ideální váhu. Právě pohyb a optimální hmotnost zlepšují průtok krve cévami a žilami v oblasti pánve.

Léčba hemoroidů přírodní cestou

Chcete-li zmírnit své problémy s hemoroidy, začněte konzumovat více potravin, které v sobě obsahují vitamin C a rutin (např. pohanka). Tímto způsobem posílíte žíly a cévy svého těla. Bolestivé, svědící či pálivé hemoroidy zmírníte pravidelnými sedacími koupelemi v odvarech z kůry vilcacora nebo z heřmánku.

REKLAMA

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*