Deprese se dá velmi zmírnit přírodně

Zažíváte depresivní stavy? Před tím, než přejdete na konvenční antidepresiva v pilulkách, se zkuste obrátit na sílu bylinek a přírodních přípravků. Příznaky deprese totiž výrazně eliminujete také přírodní cestou.

REKLAMA

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

59 Kč


Deprese se dá velmi zmírnit přírodně.
Deprese se dá velmi zmírnit přírodně.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Deprese patří k závažným poruchám psychiky. Potýkáte se i vy s lehkými, středními, nebo dokonce až těžkými depresivními stavy? Pocit smutku, beznaděje, viny, prázdnoty či bezcennosti můžete výrazně zmírnit také přírodně. Vhodné bylinky a přírodní přípravky vám rovněž vrátí ztracenou energii, zlepší spánek, podpoří chuť k jídlu a rovněž obnoví zájem o společenské dění. 

Deprese a její příznaky

Zajímá vás, jaký je hlavní rozdíl mezi depresí a úzkostí? Úzkost charakterizuje podrážděnost, lekavost, bušení srdce či nervozita. Naopak deprese se řadí mezi vážnější a déletrvající poruchy psychické schránky, pro kterou jsou typické následující příznaky.

 • Pokles energie, zvýšená únava.
 • Problémy se spánkem až nespavost.
 • Problémy se soustředěním.
 • Nezájem o okolní dění.
 • Ahedonie – pokles schopnosti radovat se.
 • Snížené sebevědomí, pocity bezcennosti.
 • Pocity smutku, beznaděje, viny či prázdnoty, pesimismus
 • Snížení, či zvýšení chuti k jídlu.
 • Nízké libido.
 • Myšlenky na sebevraždu.

Čím zmírnit depresivní stavy? Bylinkami a přírodními přípravky

Rozhodli jste se, že budete léčit depresi přírodní cestou? Jestliže máte skeptický postoj ke klasickým antidepresivům, vsaďte na sílu bylinek či přírodních přípravků. Které z nich u vás zmírní projevy deprese?

Třezalka tečkovaná: Ideální bylinky na deprese

Mezi nejúčinnější bylinky na deprese patří zejména třezalka tečkovaná. Podle výzkumu z roku 2016 tato bylina zmírňuje mírnou až středně těžkou depresi, přispívá k emoční vyrovnanosti a zároveň podporuje lepší spánek. Pokud po třezalce sáhnete, nekombinujte ji s alkoholem ani s konvenčními antidepresivy. Při užívání třezalky tečkované se rovněž vyhněte slunečním paprskům. 

Třezalka tečkovaná není vhodná pro ženy, které berou hormonální antikoncepci. Pravidelné užívání třezalky na deprese – již ve formě klasického čaje, totiž výrazně ovlivňuje účinnost antikoncepce.

Ašvaganda jako superbylina na depresi i stres

Další vhodnou bylinkou na deprese je ašvaganda, která přímo blahodárně působí na lidskou psychiku. Ašvaganda zklidní mysl, doplní vašemu tělu energii, odbourá stres a únavu a také zajistí lepší spánek.  

Vědecky dokázaných účinků ašvagandy v boji proti depresi je celá řada. Například výzkum nemocnice Asha v Hyderbadu dospěl k závěru, že u 64 lidí s chronickým stresem se po dvou měsících užívání ašvagandy snížila zátěž o 44 procent a deprese či úzkosti o 72 procent.

Kava kava udrží mysl a tělo klidné a spokojené

Při boji proti depresi vám pomůže také kava kava neboli pepřovník opojný. Tato polynéská bylinka postupným uvolňováním hormonů do krevního oběhu udržuje mysl i tělo klidné a spokojené. Kava kava dále snižují podíl stresových hormonů v těle, zajistí lepší spánek a rovněž odbourá problémy s nespavostí.

Bylinky na mírné deprese

Některé bylinky jsou obzvlášť šetrné a přinesou vám úlevu zvláště při mírných depresivních stavech. Spolehněte se například na ženšen, který je výbornou bylinkou proti depresím a stavům úzkosti. Ve formě čaje nebo aromaterapeutického esenciálního oleje vám pomůže také levandule lékařská, která odbourává stres a zajišťuje klidný spánek. Od stresu a mírných depresivních stavů dále ulevuje heřmánek lékařský, který zároveň podporuje relaxaci a spánek.

Pokud chcete přírodně zmírnit deprese, obraťte se i na kozlík lékařský, který tlumí stres a celkově zklidňuje nervový systém. Tato bylinka vyřeší i případné špatné usínání. Organismus celkově zklidňuje také meduňka lékařská, která zároveň eliminuje stres a zlepšuje kvalitu spánku.

Přírodní doplňky stravy v boji proti depresím

Pokud vás sužuje deprese, při boji proti tomuto závažnému psychickému stavu vás podpoří také některé přírodní doplňky stravy. O které se konkrétně jedná?

 • L-tryptofan – Esenciální aminokyselina, kterou si tělo neumí vyrobit samo. L-tryptofan pozitivně ovlivňuje psychické rozpoložení a náladu.
 • Zinek – Ve formě doplňku stravy se spojuje s potlačováním pocitů deprese.
 • Omega 3 mastné kyseliny – Při léčbě depresí vykazují výborné výsledky.
 • Kyselina listová (vitamin B9) – Zastává důležitou roli při léčbě příznaků deprese.
REKLAMA

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

799 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*