Deprese se dá velmi zmírnit přírodně

Zažíváte depresivní stavy? Před tím, než přejdete na konvenční antidepresiva v pilulkách, se zkuste obrátit na sílu bylinek a přírodních přípravků. Příznaky deprese totiž výrazně eliminujete také přírodní cestou.

REKLAMA

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč


Deprese se dá velmi zmírnit přírodně.
Deprese se dá velmi zmírnit přírodně.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Deprese patří k závažným poruchám psychiky. Potýkáte se i vy s lehkými, středními, nebo dokonce až těžkými depresivními stavy? Pocit smutku, beznaděje, viny, prázdnoty či bezcennosti můžete výrazně zmírnit také přírodně. Vhodné bylinky a přírodní přípravky vám rovněž vrátí ztracenou energii, zlepší spánek, podpoří chuť k jídlu a rovněž obnoví zájem o společenské dění. 

Deprese a její příznaky

Zajímá vás, jaký je hlavní rozdíl mezi depresí a úzkostí? Úzkost charakterizuje podrážděnost, lekavost, bušení srdce či nervozita. Naopak deprese se řadí mezi vážnější a déletrvající poruchy psychické schránky, pro kterou jsou typické následující příznaky.

 • Pokles energie, zvýšená únava.
 • Problémy se spánkem až nespavost.
 • Problémy se soustředěním.
 • Nezájem o okolní dění.
 • Ahedonie – pokles schopnosti radovat se.
 • Snížené sebevědomí, pocity bezcennosti.
 • Pocity smutku, beznaděje, viny či prázdnoty, pesimismus
 • Snížení, či zvýšení chuti k jídlu.
 • Nízké libido.
 • Myšlenky na sebevraždu.

Čím zmírnit depresivní stavy? Bylinkami a přírodními přípravky

Rozhodli jste se, že budete léčit depresi přírodní cestou? Jestliže máte skeptický postoj ke klasickým antidepresivům, vsaďte na sílu bylinek či přírodních přípravků. Které z nich u vás zmírní projevy deprese?

Třezalka tečkovaná: Ideální bylinky na deprese

Mezi nejúčinnější bylinky na deprese patří zejména třezalka tečkovaná. Podle výzkumu z roku 2016 tato bylina zmírňuje mírnou až středně těžkou depresi, přispívá k emoční vyrovnanosti a zároveň podporuje lepší spánek. Pokud po třezalce sáhnete, nekombinujte ji s alkoholem ani s konvenčními antidepresivy. Při užívání třezalky tečkované se rovněž vyhněte slunečním paprskům. 

Třezalka tečkovaná není vhodná pro ženy, které berou hormonální antikoncepci. Pravidelné užívání třezalky na deprese – již ve formě klasického čaje, totiž výrazně ovlivňuje účinnost antikoncepce.

Ašvaganda jako superbylina na depresi i stres

Další vhodnou bylinkou na deprese je ašvaganda, která přímo blahodárně působí na lidskou psychiku. Ašvaganda zklidní mysl, doplní vašemu tělu energii, odbourá stres a únavu a také zajistí lepší spánek.  

Vědecky dokázaných účinků ašvagandy v boji proti depresi je celá řada. Například výzkum nemocnice Asha v Hyderbadu dospěl k závěru, že u 64 lidí s chronickým stresem se po dvou měsících užívání ašvagandy snížila zátěž o 44 procent a deprese či úzkosti o 72 procent.

Kava kava udrží mysl a tělo klidné a spokojené

Při boji proti depresi vám pomůže také kava kava neboli pepřovník opojný. Tato polynéská bylinka postupným uvolňováním hormonů do krevního oběhu udržuje mysl i tělo klidné a spokojené. Kava kava dále snižují podíl stresových hormonů v těle, zajistí lepší spánek a rovněž odbourá problémy s nespavostí.

Bylinky na mírné deprese

Některé bylinky jsou obzvlášť šetrné a přinesou vám úlevu zvláště při mírných depresivních stavech. Spolehněte se například na ženšen, který je výbornou bylinkou proti depresím a stavům úzkosti. Ve formě čaje nebo aromaterapeutického esenciálního oleje vám pomůže také levandule lékařská, která odbourává stres a zajišťuje klidný spánek. Od stresu a mírných depresivních stavů dále ulevuje heřmánek lékařský, který zároveň podporuje relaxaci a spánek.

Pokud chcete přírodně zmírnit deprese, obraťte se i na kozlík lékařský, který tlumí stres a celkově zklidňuje nervový systém. Tato bylinka vyřeší i případné špatné usínání. Organismus celkově zklidňuje také meduňka lékařská, která zároveň eliminuje stres a zlepšuje kvalitu spánku.

Přírodní doplňky stravy v boji proti depresím

Pokud vás sužuje deprese, při boji proti tomuto závažnému psychickému stavu vás podpoří také některé přírodní doplňky stravy. O které se konkrétně jedná?

 • L-tryptofan – Esenciální aminokyselina, kterou si tělo neumí vyrobit samo. L-tryptofan pozitivně ovlivňuje psychické rozpoložení a náladu.
 • Zinek – Ve formě doplňku stravy se spojuje s potlačováním pocitů deprese.
 • Omega 3 mastné kyseliny – Při léčbě depresí vykazují výborné výsledky.
 • Kyselina listová (vitamin B9) – Zastává důležitou roli při léčbě příznaků deprese.
REKLAMA

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*