Dědičné choroby: Jak s nimi bojovat bylinkami?

Geneticky podmíněných je celá řada nemocí. Dobrou zprávou je, že některé z nich můžete zmírnit pomocí bylinek. Řeč je například o vysokém krevním tlaku, nemocích srdce a cév, vysoké hladině cholesterolu, psychických potížích, demenci či Alzheimerově chorobě.

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč


Dědičné choroby: Jak s nimi bojovat bylinkami?
Dědičné choroby: Jak s nimi bojovat bylinkami? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Dědičné choroby představují známku toho, že se rodinnému prokletí nevyhnete. Ovšem můžete se proti němu v některých případech účinně bránit, a to i přírodní cestou. Jak tedy průběh některých dědičných chorob zmírnit pomocí bylinek?

Mezi nejčastější dědičné choroby patří nemoci srdce a cév

Jaké jsou nejčastější dědičné choroby? Geneticky podmíněné jsou zejména nemoci srdce a cév, k nimž patří ateroskleróza, cévní mozková příhoda nebo infarkt myokardu. Jejich příčinou je dále vysoká hladina cholesterolu a vysoký krevní tlak, které jsou rovněž dědičné. Pokud o možném riziku onemocnění srdce a cév víte, můžete mu předcházet. Co je základem prevence?

Na tyto dědičné choroby platí zejména zdravý životní styl, který zahrnuje lehký a vyvážený jídelníček bez tučných, těžkých a smažených jídel, konzervovaných pokrmů, polotovarů či uzenin. Důležitý pro vás je také pravidelný pohyb a vyhýbání si alkoholu, kofeinovým nápojů a cigaretám.

Velmi prospěšné pro vás budou také bylinky pro zdravé srdce a cévy. Mezi bylinkami na srdce vévodí Caigua, která snižuje hladinu „zlého“ cholesterolu LDL odpovědného za kornatění cév a za následnou aterosklerózu nebo infarkt myokardu. Riziko mozkové příhody zase snižuje extrakt z hroznových jader, který obsahuje látky chránící cévy a mozek, ale i srdce. Zdraví vašeho srdce a cév podpoří dále Angiosmin, což je přírodní komplex přírodních látek, který zlepšuje odolnost cév, zvyšuje jejich tonus a snižuje vysokou propustnost cévních stěn.

Dědičný vysoký tlak a vysoký cholesterol

Jak už jsme uvedli, zda budete mít vysoký krevní tlak nebo vysokou hladinu cholesterolu v krvi, je podmíněno také geneticky. Vysoký tlak a vysoký cholesterol jsou však dědičné choroby, kterým můžete předcházet. Zaměřte se nejen na zdravý životní styl, pomohou vám také některé bylinky.

Vysoký krevní tlak přirozeně snižují například chia semínka nebo semi-esenciální aminokyselina L-arginin, kterou můžete používat jako doplněk stravy. Při léčbě vysokého krevního tlaku vám pomůže rovněž zmíněná peruánská bylina Caigua, která navíc snižuje i hladinu „špatného“ LDL cholesterolu v krvi. Optimální poměr „špatného“ LDL a „dobrého“ HDL cholesterolu v krvi zajistí i Acai.

Mezi dědičné choroby patří i psychické potíže

V případě, že vaši rodiče inklinovali k psychickým potížím a depresivním stavům, existuje vysoké riziko, že se tyto dědičné choroby projeví i u vás. Dobrou zprávou je, že tento problém můžete řešit rovněž přírodní cestou.

Od depresí, úzkostných stavů či stresu vám uleví zejména indická Ašvaganda, která je silnou antistres bylinou. Oproti většině sedativních bylin má výhodu, že vás nejen uklidní, ale zároveň povzbudí. Podobně funguje polynéská Kava kava. Výzkum nemocnice Asha v Hyderbadu potvrdil, že u 64 lidí s chronickým stresem se po dvou měsících užívání Ašvagandy snížila zátěž o 44 procent a deprese či úzkosti o 72 procent.

Při léčbě depresivních poruch vám pomůže také třezalka tečkovaná, která je silným přírodním antidepresivem. Uklidňující efekt však mají i další bylinky, které dále pomáhají proti úzkostem či nespavosti. A to zejména kozlík lékařský nebo meduňka lékařská.

Demence a Alzheimerova choroba

Mezi částečně dědičné choroby patří také demence a Alzheimerova choroba. Jestliže víte, že tyto nemoci máte geneticky dané, protože jimi trpěli vaši rodiče, začněte co nejdříve s jejich prevencí. V případě, že se již u vás objevují první příznaky demence či Alzheimerovy choroby, zkuste je doplňkově léčit bylinkami.

Vaše mozkové funkce a vědomí posílí Brahmi. Pomatenost, zapomnětlivost a úzkostné stavy zmírní jinan dvoulaločný neboli ginkgo biloba. Činnost nervové soustavy zlepší Chuchuhuasi a hloh obecný. Mozkové funkce podpoří kurkuma. Eleuterokok ostrnitý zase zlepší  prokrvení mozku a kopretina řimbaba pozitivně ovlivní mozkové cévy.

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Dědičné choroby: Jak s nimi bojovat bylinkami?269b - Dědičné choroby: Jak s nimi bojovat bylinkami? MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Dědičné choroby: Jak s nimi bojovat bylinkami? OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Dědičné choroby: Jak s nimi bojovat bylinkami? monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*