Cukrovka: Její příznaky a přírodní léčba

Dle statistik se v České republice s diabetem 1. i 2. typu léčí cca 8% populace. Většina z nás zná ve svém okolí někoho, kdo trpí tímto onemocněním. Lze ho léčit či mu předejít, pokud ano, tak jak?

REKLAMA

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč


Cukrovka
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Cukrovka má duchovní příčiny v nedostatku sladkosti v životě. Láska je ze všech pocitů nejsladší a člověku, kterému chybí, vytváří potřebu nahrazovat si sladkost lásky sladkostmi.

A sice v potravě, což ve vysoké míře vede právě k obezitě a následnému diabetu druhého stupně.

Pro každého takového jedince je důležité, aby si uvědomil, že skutečná láska v životě pramení z pocitu radosti a optimismu v životě.

Buďte optimisté a nebojte se druhým lásku dát, pohlaďte i polibte druhé. Ale hlavně si uvědomte, že i vy sami jste duchovní bytostí stvořenou kosmem a zasloužíte si být milování sami sebou.

Každý máme své chyby a to je v pořádku, stačí neupadnout do propasti přílišné sebekritiky. To, co nám ve výsledku pomůže z této propasti, je právě onen optimismu a vnitřní duševní pohlazení.

Cukrovka prvního typu je důsledkem toho, že se člověk sám poškozuje svým vlastním psychickým uvažováním.

Je možné, že právě místo lásky je vůči sobě příliš kritický nebo se v určitých věcech přímo nenávidí. Ale i zde se řešení nachází v harmonizování úrovně sebelásky a naučení se dávat svou lásku druhým lidem.

Na fyzické úrovni se cukrovka dělí na dva typy

Diabetes 1. a 2. stupně.

V prvním případě se jedná o poškození beta buněk ve slinivce břišní, které jsou zodpovědné za sekreci a tvorbu inzulinu do krve.

Poškození beta buněk vzniká při autoimunitním onemocnění, kdy vlastní imunitní systém jedince útočí na slinivku.

Cukrovka prvního typu v klasické medicíně vyžaduje imunosupresiva na potlačení imunitní reakce organismu a různé steroidní a protizánětlivé léky. Tento způsob léčby však neléčí příčinu autoimunitního onemocnění, nýbrž pouze potlačuje a zmírňuje příznaky.

U druhého typu máme mnohem více možností přirozené přírodní léčby bez užívání léků, jelikož diabetes 2. typu vzniká při vysoké inzulinové rezistenci buněk organismu. Tu lze vyřešit změnou životního stylu, jídelníčku a snížením váhy a tukových zásob.

Cukrovka 2. typu – příčiny:

 • nevhodná strava
 • nedostatek pohybu
 • nedostatečný pitný režim
 • nadváha
 • vysoký příjem energie ze sacharidů
 • genetika

U prvního typu nejsou příčiny autoimunity přesně známé, o možných příčinách se pouze spekuluje.

Co vše můžeme udělat k vyléčení nebo podpoře léčby?

Ať už se jedná o první nebo druhý typ tohoto onemocnění, tak příčina leží v našem psychickém nastavení, které buďto psychosomaticky vytváří autoimunitní onemocnění nebo nás vede k nezdravému životnímu stylu.

U prvního typu se snažíme přijít na psychosomatickou příčinu našeho onemocnění, ale můžeme využíti systém plánovaných léčebných půstu. Ten je zcela bezpečný, avšak musíme je provádět správně. Pokud ano, je tento postup zcela bezpečným, jak prokázala vědecká studie, která se bezpečností půstu mimo jiné u diabetiků prvního typu zabývala.

U druhého typu máme mnohem větší možnosti. Stejně jako i u prvního typu, tak i zde můžeme využít výhody správně navrženému stravování, díky němuž se snižuje inzulinová rezistence.

Kromě zdravé stravy by lidé trpící 2. typem diabetu měli:

 • více sportovat
 • snížit svou váhu
 • snížit podíl tuků na váze
 • zvýšit pitný režim aspoň na 3l denně

Přírodní produkty k podpoře léčby cukrovky

Z přírodních léčiv a darů přírody můžeme využít Aloe veru, která snižuje hladinu glukózy i lipidů v krvi a tím snižuje potřebnou hladinu inzulinu.

Bobkový list pomáhá regulovat hladinu glukózy v krvi, ale také pomáhá snížit hladinu cholesterolu a triglyceridů. Díky tomu nám kromě cukrovky také pomůže se správnou funkcí srdce i jater, která glukózu štěpí.

Cuti cuti je tradiční peruánská rostlina, která má širokou škálu protizánětlivých účinků, působí antioxidačně. Dále pomáhá snížit hladinu glukózy v krvi a také pomáhá regulovat regeneraci buněk slinivky. Velký pomocník.

Zázvor pomáhá hned na dvou frontách. Na jedné straně snižuje hladinu glukózy v krvi a na straně druhé pomáhá zvyšovat plazmatickou koncentraci inzulínu až o 10%, díky tomu, že blokuje serotoninové receptory a zvyšuje tak sekreci inzulínu slinivkou.

Závěrem

Ať už trpíme diabetem prvního nebo druhého typu, tak je zde cesta jak se s tímto onemocněním naučit žít, či jeho dopad na náš život zcela minimalizovat.

V žádném případě by přírodní produkty neměly být náhradou léčby, ale pouze jejím doplněním, díky kterému se budou moci v menší míře aplikovat imunosupresiva škodící v dlouhodobém užívání. Všem vám přejeme, ať se léčba podaří a ať energie života opět proudí.

Jakub

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


2 Comments

 1. Velice mě zaujalo kolik znalostí, se zde dá zjistit, poučit se i získat pomoc . nabídka je skvělá. ve všem, moc vám fandím a děkuju. zaujal mě článek o cukrovce 2 typu a jeho léčení.
  Bohulibá činnost nepřestávejte! Je to moc užitečné.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*