Chronická bronchitida je častým onemocněním kuřáků

Trpíte déle než tři měsíce dva roky po sobě nepříjemným kašlem spojeným s tvorbou hlenu? Většina lidí záchvatům tohoto tzv. kuřáckého kašle nepřikládá velký význam. Je ovšem možné, že máte chronickou bronchitidu, která vám může způsobit celou řadu dalších komplikací. Jak tedy léčit chronickou bronchitidu přírodní cestou?

REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč


Chronická bronchitida je častým onemocněním kuřáků.
Chronická bronchitida je častým onemocněním kuřáků. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Chronická bronchitida představuje vleklý zánět průdušek, který se vyznačuje úporným kašlem a problémy s dýcháním. Akutní zánět průdušek, za který mohou viry či bakterie z vnějšího prostředí a který je doprovázený horečkou, zpravidla za několik dnů při správné léčbě odezní. V případě chronické bronchitidy je však situace jiná.

REKLAMA
cordyceps forte new - Chronická bronchitida je častým onemocněním kuřáků

Chronická bronchitida a její příznaky

Chronická bronchitida je neinfekčního původu, neboť vzniká vlivem dlouhodobého dráždění dýchacích cest například cigaretovým kouřem nebo prachem. Pro toto onemocnění není charakteristická zvýšená teplota, vyznačuje se naopak dlouhodobým kašlem, který bývá doprovázený vykašláváním hlenu. Pokud se chronická bronchitida neléčí, s jejím rozvojem dochází k prodlužování záchvatů kašle a zvyšuje se také jejich četnost. Nemocný si může následně stěžovat i na dušnost a i při menší fyzické námaze se rychleji zadýchá.

V pokročilém stadiu chronické bronchitidy má pacient problémy s dýcháním i v klidu. Často u něj dochází také ke zmodrání nosu, rtů nebo konečků prstů. Máte podezření, že se chronická bronchitida týká i vás? WHO upozorňuje, že máte-li výše uvedené příznaky  alespoň tři měsíce v roce a to dva roky po sobě, měli byste vše konzultovat se specialistou, který navrhne vhodné řešení.

Co může neléčená chronická bronchitida způsobit

Pokud nebudete chronickou bronchitidu léčit, toto onemocnění vám může postupně vážněji poškodit funkce plic a srdce. Neléčená chronická bronchitida totiž může mnohdy přejít na chronické obstrukční plicní onemocnění (CHOPN), které v sobě kombinuje bronchitidu a rozedmu plic.

Příčiny chronické bronchitidy

Chronická bronchitida vzniká z celé řady příčin. Rozvíjí se přitom postupně a to vlivem dlouhodobého dráždění dýchacích cest. Na tomto vážném onemocnění se podílí zejména znečištěné životní a pracovní prostředí a dlouhodobé kouření cigaret. Chronická bronchitida však může být i následkem opakujících se infekčních zánětů průdušek.

Toto onemocnění mívá většinou kolísavý průběh. Příznaky chronické bronchitidy se totiž zhoršují či zlepšují vlivem na vnější faktory. A to s ohledem na počasí, čistotu ovzduší a pracovního prostředí a také s ohledem na zdravotní stav nemocného.

Chronická bronchitida a její přírodní doplňková léčba

Jestliže vám specialista diagnostikoval chronickou bronchitidou, řiďte se klasickou léčbou, kterou vám předepsal. Jako doplňkovou léčbu však můžete zvolit také přírodní cestu. Na co se zaměřit?

1. Pobývejte v čistém prostředí

Patříte-li mezi chronické průduškáře, snažte se co nejvíc vyvarovat špinavému a prašnému prostředí, a to jak v práci, tak v běžném životě. Co nejvíce času naopak pobývejte v čisté přírodě. Dobrou službu vám udělá také delší pobyt u moře nebo na horách.

2. Přestaňte kouřit

Podle statistiky jsou kuřáci 50krát častěji postiženi chronickou bronchitidou nežli nekuřáci. Velmi rizikoví jsou však i pasivní kuřáci. Patříte k vášnivým kuřákům a již tuto nemoc máte? Potom se chronická bronchitida kvůli vašemu zlozvyku může ještě zhoršit, neboť cigaretovým kouřem dlouhodobě dráždíte své průdušky. S ohledem na svůj zdravotní stav proto raději odložte cigaretu na dobro.

3. Pijte dostatek tekutin

Nedostatečné množství tekutin patří k jedné z příčin vzniku bronchitidy. Proto se v průběhu každého dne snažte vypít ideálně dva litry čisté neperlivé vody.

4. Obraťte se na sílu bylin

K podpoře léčby chronické bronchitidy se zkuste obrátit na sílu bylinek. Chronická bronchitida se zmírní díky pravidelné konzumaci oreganového oleje, který detoxikuje, posiluje plíce a celkově zlepšuje zdraví dýchacích cest. Každý den vypijte jednu sklenici s vodou, do níž přidáte právě několik kapek tohoto oleje. Užívat můžete rovněž oreganový čaj.

Funkci plic vám dále pomůže posílit peruánská bylina Tahuari Lapacho. Tento amazonský poklad umí zmírňovat následky nezdravého životního stylu a znečištěného prostředí. Aby vám chronická bronchitida tolik naznesnadňovala fungování, své plíce a průdušky zkuste posílit i zevně. Výborný je zejména domácí zábal z ricinového oleje, který umí tlumit zánět a podporuje vylučování odpadních a toxických látek z plic.

Zmírnit příznaky chronické bronchitidy vám pomůže také inhalace stoprocentně přírodních esenciálních olejů. Vhodný je pro vás zejména eukalyptus a tymián. Tyto esenciální oleje si můžete rovněž pravidelně přidávat do koupele.

REKLAMA

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*