Chřipka se nás drží i po odeznění příznaků

Chřipka je virové onemocnění, které vyvolávají různé druhy virů. Ve většině případů zvládneme tuto nemoc do 7 až 14 dnů. Ale i potom bychom ještě měli dbát na určitá opatření. Protože i po odeznění hlavní příznaků a při pocitu, že už jsme fit, tělo potřebuje nějaký čas na regeneraci.

eshop energie života nabízí


OSTROPESTŘ. OLEJ 500 ml

vyčistí játra

199 Kč

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

GARCINIA 100 g

sníží hmotnost

149 Kč

ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč


Chřipka. I po odeznění příznaků neznamená, že už jsme zcela zdraví.
Chřipka. I po odeznění příznaků neznamená, že už jsme zcela zdraví.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Chřipka je velmi časté onemocnění, které souvisí s nedostatkem odpočinku, teplotními změnami, přepracováním či nerespektováním nastavení našeho těla. Patogeny pak mají jedinečnou příležitost využít našeho jakéhokoliv oslabení a dostat se přes naši primární bariéru.

Ve většině případů způsobuje chřipka potíže horních a dolních dýchacích cest, horečku, schvácenost, bolest hlavy a svalů či kašel bez vykašlávání. Tyto prvotní příznaky se podle stavu jedince a podle způsobu léčby mohou, ale nemusí zkomplikovat.

CAMU CAMU 100 tob. 12% vitaminu C

Většinou však chřipka při zachování klidového a dostatečně pitného režimu odezní do 1- 2 týdnů. A o pět záleží vše na konkrétním jedinci. V jakém stavu je jeho tělo, mysl a jakou měl celkovou péči.

Chřipka se musí hlavně vyležet

Podstatou léčby chřipky je především klidový režim s dostatečným množstvím spánku. Dále je nutné dbát na dostatečný pitný režim, který by měl být přizpůsoben vzniklým potížím. Skvěle mohou pomoci vhodně zvolené bylinné čaje a éterické oleje, které mohou zmírnit a ulevit od případné bolesti a kašle, které chřipka často způsobuje.

Samozřejmě jakékoliv pocity zhoršení je potřeba řešit s odborníky. Skvěle mohou v tomto pomoci homeopatika, které nemoc nepotlačují a nemají vedlejší účinky. Jejich výběr a dávkování je však důležité řešit s odborníkem, který s nimi umí pracovat a ví, jak je použít v akutním a chronickém případě. A nejen to.

Projít si regulérně nemocí bez snahy ji potlačovat nebo uspíšit je důležité pro omezení případných recidiv a pro další zdravé fungování těla. Proto i když chřipka a její příznaky odezní, tak je potřeba ještě přibližně 10-14 dnů dbát na to, že tělo se stále po prožité nemoci regeneruje. Proto se v této době snažíme tělo okamžitě nezatěžovat na sto procent. A to ať už fyzicky, nebo psychicky. Obzvláště v případech, kdy byla chřipka doprovázena řadou potíží.

Cordyceps a vitamín C jako pomocníci při rekonvalescenci

Skvělou vzpruhou po nemoci je například užívání houby cordyceps. Je to jedinečný pomocník při rekonvalescenci a pro regeneraci organismu, vyčerpaného fyzickou či duševní prací nebo nemocemi a léky. Houba cordyceps harmonizuje funkce lidského těla a používá se i jako stimulant pro zachování mládí. Jedná se o cizopasnou houbu, kterou když užíváme, tak se cítíme sebejistější a silnější.

Dále je vhodné stále tělo zásobovat dostatečným množstvím vitamínu C. jehož největší množství naleznete v ovoci camu camu. Podobně funguje čaj ze šípků. Ten se připravuje tak, že rozdrcené šípky poctivě každý den necháme minimálně přes noc luhovat v převařené a vychladlé vodě. Vzniklý výluh si pak jen lehce ohřejeme a můžeme popíjet. Takový čaj si zachová maximální množství přirozeně se vyskytujícího a snadno vstřebatelného vitamínu C.


ebdcbb4ccd05a8b264be4a7c45e3d628 0 - Chřipka se nás drží i po odeznění příznaků

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč

9a6d061f971c048bc64396d294142fcc 0 - Chřipka se nás drží i po odeznění příznaků

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

49 Kč

512ef79eee07124bf780134dc0f2399d 0 - Chřipka se nás drží i po odeznění příznaků

SCHIZANDRA 100 cps

posílí imunitu

349 Kč

bed3ce6e0e98a0c5737fccb181587ce7 0 - Chřipka se nás drží i po odeznění příznaků

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

41 Kč


Darina


ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

sladí hemisféry

199 Kč

KRATOM 5 g

odstraní depresi

99 Kč

ŠKORNICE FORTE

nahradí viagru

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*