Chřipka se nás drží i po odeznění příznaků

Chřipka je virové onemocnění, které vyvolávají různé druhy virů. Ve většině případů zvládneme tuto nemoc do 7 až 14 dnů. Ale i potom bychom ještě měli dbát na určitá opatření. Protože i po odeznění hlavní příznaků a při pocitu, že už jsme fit, tělo potřebuje nějaký čas na regeneraci.

eshop energie života nabízí


ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

GOTU KOLA FORTE

sladí hemisféry

799 Kč

CAIGUA 100 tob.

vyčistí cévy

359 Kč


Chřipka. I po odeznění příznaků neznamená, že už jsme zcela zdraví.
Chřipka. I po odeznění příznaků neznamená, že už jsme zcela zdraví.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Chřipka je velmi časté onemocnění, které souvisí s nedostatkem odpočinku, teplotními změnami, přepracováním či nerespektováním nastavení našeho těla. Patogeny pak mají jedinečnou příležitost využít našeho jakéhokoliv oslabení a dostat se přes naši primární bariéru.

Ve většině případů způsobuje chřipka potíže horních a dolních dýchacích cest, horečku, schvácenost, bolest hlavy a svalů či kašel bez vykašlávání. Tyto prvotní příznaky se podle stavu jedince a podle způsobu léčby mohou, ale nemusí zkomplikovat.

CAMU CAMU 100 tob. 12% vitaminu C

Většinou však chřipka při zachování klidového a dostatečně pitného režimu odezní do 1- 2 týdnů. A o pět záleží vše na konkrétním jedinci. V jakém stavu je jeho tělo, mysl a jakou měl celkovou péči.

Chřipka se musí hlavně vyležet

Podstatou léčby chřipky je především klidový režim s dostatečným množstvím spánku. Dále je nutné dbát na dostatečný pitný režim, který by měl být přizpůsoben vzniklým potížím. Skvěle mohou pomoci vhodně zvolené bylinné čaje a éterické oleje, které mohou zmírnit a ulevit od případné bolesti a kašle, které chřipka často způsobuje.

Samozřejmě jakékoliv pocity zhoršení je potřeba řešit s odborníky. Skvěle mohou v tomto pomoci homeopatika, které nemoc nepotlačují a nemají vedlejší účinky. Jejich výběr a dávkování je však důležité řešit s odborníkem, který s nimi umí pracovat a ví, jak je použít v akutním a chronickém případě. A nejen to.

Projít si regulérně nemocí bez snahy ji potlačovat nebo uspíšit je důležité pro omezení případných recidiv a pro další zdravé fungování těla. Proto i když chřipka a její příznaky odezní, tak je potřeba ještě přibližně 10-14 dnů dbát na to, že tělo se stále po prožité nemoci regeneruje. Proto se v této době snažíme tělo okamžitě nezatěžovat na sto procent. A to ať už fyzicky, nebo psychicky. Obzvláště v případech, kdy byla chřipka doprovázena řadou potíží.

Cordyceps a vitamín C jako pomocníci při rekonvalescenci

Skvělou vzpruhou po nemoci je například užívání houby cordyceps. Je to jedinečný pomocník při rekonvalescenci a pro regeneraci organismu, vyčerpaného fyzickou či duševní prací nebo nemocemi a léky. Houba cordyceps harmonizuje funkce lidského těla a používá se i jako stimulant pro zachování mládí. Jedná se o cizopasnou houbu, kterou když užíváme, tak se cítíme sebejistější a silnější.

Dále je vhodné stále tělo zásobovat dostatečným množstvím vitamínu C. jehož největší množství naleznete v ovoci camu camu. Podobně funguje čaj ze šípků. Ten se připravuje tak, že rozdrcené šípky poctivě každý den necháme minimálně přes noc luhovat v převařené a vychladlé vodě. Vzniklý výluh si pak jen lehce ohřejeme a můžeme popíjet. Takový čaj si zachová maximální množství přirozeně se vyskytujícího a snadno vstřebatelného vitamínu C.

Darina


MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zkrásní vaši pokožku

199 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

nakopne vaše hormony

393 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*