Bylinky na oči zvyšují ostrost a kvalitu zraku

O svůj zrak můžete pečovat i přírodní cestou. Zajímá vás, které bylinky vaše oči posílí a předejdou zhoršujícímu se vidění? Jelikož každá bylinka funguje jinak a má také odlišný způsob užití, připravili jsme si pro vás jejich seznam.

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč


Bylinky na oči zvyšují ostrost a kvalitu zraku.
Bylinky na oči zvyšují ostrost a kvalitu zraku. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Bylinky na oči prospějí vašemu zraku různým způsobem. Některé povzbuzují unavené oči, jiné zvyšují ostrost zraku, další pomáhají při léčbě očních zánětů. Zrak je zkrátka jedním z nejcennějších smyslů, o který se vyplatí pečovat. A právě bylinky na oči vám s tím pomůžou.

Mezi nejúčinnější bylinky na oči patří světlík lékařský

Při očních potížích vám přinese úlevu zejména světlík lékařský. Jeho kvetoucí nať užívejte ideálně ve formě silného nálevu, ze kterého si připravte oční obklady. Tato oční léčivka vaše oči celkově posílí. Bylinkáři ji doporučují jako prevenci a doplňkovou přírodní léčbu prakticky všech očních onemocnění. Světlík lékařský se rovněž řadí mezi bylinky na oči, která pomáhá při zánětech spojivek, alergických očních reakcích nebo světloplachosti. 

REKLAMA
světlík - Bylinky na oči zvyšují ostrost a kvalitu zraku

Oční obklad ze světlíkového odvaru pomůže i tehdy, když dlouho sedíte u počítače a bolí vás oči. Světlík lékařský můžete pro podporu zraku používat také vnitřně, a to ve formě zmíněného odvaru nebo světlíkové tinktury.

Měsíček lékařský či brusnice borůvka zvyšují ostrost zraku

Posilující účinek na oči má jejich pravidelné vymývání také odvarem z měsíčku lékařského. Použít můžete i měsíčkové obklady. Měsíček lékařský dále pomáhá léčit zánět spojivek nebo zmírňuje alergickou reakci v oční oblasti. 

Která další bylinka na oči stejně jako světlík lékařský a měsíček lékařský zvyšuje ostrost zraku? Výborně účinkuje tinktura z pupenů brusnice borůvky, která blahodárně působí na zrak. Konečky listů borůvky obsahují prospěšné látky, které podporují fungování oční sítnice a podílí se na stabilizaci množství kolagenu v oku. Díky této skutečnosti příznivě účinkují na jasnost a kvalitu vidění.

Tip: Kromě očí posilněte i svá játra

Čínská medicína říká, že oči jsou propojeny s játry. Chcete-li zvýšit kvalitu a ostrost svého zraku, zaměřte se proto také na tento tělesný orgán. Které bylinky jsou tím nejlepším pro posílení funkce jater? Zejména vnitřní užívání ostropestřce mariánského, peruánské rostliny Hercampuri, kurkumy nebo chlorelly.

Bylinky na oči, které uleví od zánětu spojivek

Zánět spojivek patří mezi nepříjemné oční onemocnění, které je způsobeno viry, bakteriemi či kvasinkami. Doprovází jej nepříjemné řezání a svědění, otoky a zarudnutí, bolest očí nebo citlivost na světlo. Při zánětu spojivek vám pomohou i některé bylinky na oči. Vhodné jsou výplachy a obklady z heřmánku lékařského, světlíku lékařského či měsíčku lékařského.

Unavené oči nebo oči zarudlé od pláče: Co na ně?

Co když máte velmi unavené oči? Připravte si silný nálev z fenyklu. Po jeho vychladnutí si na oči přiložte fenyklové obklady. Po fenyklu sáhněte i tehdy, máte-li problémy s nepříjemným cukáním v očích.

Máte naopak zarudlé oči od pláče? V tom případě je pro vás ideální silný odvar z chrpy polní, který používejte jako oční obklad. Chrpa si poradí se zarudlýma očima od pláče, únavy nebo nevhodných kosmetických přípravků. Dokáže eliminovat také nevzhledné váčky pod očima.

Bylinky na oči, které zmírní alergickou reakci

Máte alergii na prach, srst zvířat, roztoče nebo pyl? V tom případě se vaše alergie běžně projevuje také oční reakcí. Kromě přírodních antihistaminik vám úlevu přinesou také některé bylinky na oči. 

Vhodné jsou pro vás například oční výplachy a oční obklady z odvarů ze světlíku lékařského, heřmánku lékařského nebo měsíčku lékařského, které pomohou od pálení, svědění a otékání. Obklady se snažte na oči přikládat beze zbytků bylin, v opačném případě byste mohli své oči ještě více podráždit.

REKLAMA

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*