Bolesti kloubů, jak jim můžeme ulevit?

Každý z nás se během života ocitne v situaci, kdy ho bolí některé partie kloubů nebo zad. Jedná se o velmi nepříjemnou situaci, které bychom se všichni rádi vyhnuli. Co se nám bolest kloubů vlastně snaží říct a jak proti ní bojovat?

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč


Bolesti kloubů, jak jim můžeme ulevit?
Bolesti kloubů, jak jim můžeme ulevit? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Mnoho lidí, kteří dělají výšlapy a túry, by o bolestech kolenou mohlo vyprávět své. Je to v zásadě velmi jasným ukazatelem příčiny bolesti kloubů. Vždy když nás bolí záda nebo klouby, tak to jednoduše znamená, že si toho v životě nabíráme příliš mnoho. Naše nejsilnější opěrné body v nás samých selhávají.

REKLAMA
muay active cream - Bolesti kloubů, jak jim můžeme ulevit?

Mnoho lidí totiž vyloženě nezná hranice svého těla a neví, kde jsou jeho limity. Tak se snadno může stát, že své klouby či záda dlouhodobě, byť v malé míře zatěžujeme. Po pak letech zjistíme, že nás vlastně bolí. Když nám v tu chvíli někdo řekne, že jsme si toho hodně naložili, tak jen nevěřícně vrtíme hlavou. Klouby sami o obě jen tak neselhávají, vždy zde musí být nějaká zátěž na jejich chrupavku nebo jiné častí.

Kosti jako náš trvalý odkaz

Každý ví, že naše kosti zde po nás zůstanou ještě dlouho po té, co odejdeme pryč z tohohle světa. Proto někteří badatelé vnímají stav kostí, zubů a kloubů jako stav naši vlastní schopnosti pomalu, pečlivě a odpovědně vytvářet nějaké stabilní konstrukce, ať je to dům, podnikání nebo cokoliv jiného.

Lze to považovat za spekulaci, ale proč se zuby především kazí těm, kteří se o ně pravidelně, zodpovědně a pečlivě nestarají? I když v tomto případě výjimky potvrzují pravidlo, podobně stav našich kloubů a kostí ve značné míře poukazuje na naši schopnost vidět dlouhodobě do budoucna. Pokud to neumíme, klouby a páteř zatěžujeme přes míru, pak se již ve středním věku nemůžeme divit, že nás bolí.

Čím vším si můžeme pomoci proti bolesti kloubů?

Chuchuhuasi

Chuchuhuasi je vlastně název stromu, vyskytující se v amazonských pralesech, který na sobě vytváří kůru se silnými protizánětlivými a analgetickými účinky proti bolesti kloubů. Tuto kůru domorodci využívají již od nepaměti a kromě již zmíněných účinků také pomáhá při chřipkových onemocněních a bolestivé menstruaci. Dále posiluje imunitní systém a zlepšuje trávení.

Vilcacora

Vilcacoru lze bezesporu zařadit mezi jedny z nejlepších a nejúčinnějších darů matky přírody se širokým spektrem blahodárných účinků na náš organismus. Vilcacora obsahuje alkaloidy: akuammigin, heteroyohimbanové tetracyklické alkaloidy: hirsutein, hirsutin, korynanthein, dihydrokorynanthein, pyridino-indolo-chinolizidinové alkaloidy: angustin, angustolin, deriváty kyseliny chinovikové, deriváty kyseliny ursolové a oleandrové a vitamíny A1, B1, B2, B4. Mezi její účinky lze zařadit snížení vysokého krevního tlaku, zklidnění žaludečních vředů, pomáhá proti lupénce, astmatu, alergiích, crohnově nemoci a samozřejmě má pozitivní účinky na kosti a proti bolesti kloubů.

Muay

Muay je krémová mastička, která byla vyvinuta v Thajsku a ve svém složení obsahuje pouze produkty přírody. Mast Muay používá řada vrcholových sportovců proti bolesti kloubů, zad a svalů. Působí příjemným hřejivým dojmem a zmírňuje pohmožděniny i otoky.

Kostival

Jednou z přírodních bylin, které nám pomohou proti bolesti kloubů i zad je v poslední době velice známý kostival. Tato bylina má opravdu neuvěřitelné spektrum pozitivním účinků, do kterých lze zahrnout pomoc při revma, revmatické artritidě, otocích kloubů, při zánětech, bronchitidě, natažených svalech či svalové slabosti. Kostival lze používat ve formě mastičky na klouby či záda.

Vrbová kůra

Vrbová kůra obsahuje řadu pro tělo prospěšných látek, které nám pomáhají při zánětech, revmatismu, migréně, bolesti kloubů i zad, bolestech hlavy či bolesti během menstruace. Vrbová kůra obsahuje látky flavonoidy, fenoly, třísloviny a hlavně sanicilin. Díky těmto látkám nám vrbová kůra při užívání poskytuje řadu analgetických účinků.

Kopřiva

Kopřiva je v lidové medicíně známá již opravdu velmi dlouhou dobu a kromě toho, že nám pomáhá při boji s artritidou, tak nám také pomáhá při alergiích, bolestech hlavy, anémii, při problémech se žlučníkem, játry či ledvinami.

Obsahuje také vysoké zastoupení vitamínu C, B i A. Pravidelným užíváním kopřivové šťávy si nejen že pomůžeme při regeneraci kloubů, ale také našemu tělu dodáme opravdu velké množství vitamínu a minerálů.

Zázvor

Jedna z velmi účinných a silných bylin s protizánětlivými účinky, které nám pomohou při jakémkoliv zánětu, artritidě, bolesti kloubů i svalů je zázvor, který obsahuje látky zvané fenoly a gingerol, které mu dodávají tak neskutečně silný účinek.

Zázvor nám také pomůže posílit náš imunitní systém a díky němu se můžeme nadobro rozloučit s jakoukoliv chřipkou nebo nachlazením, které nás trápí.

Závěrem

Jelikož naše kosti a klouby poskytují oporu našemu tělu během celé jeho existence, tak bychom se o ně měli řádně starat. Klouby nám za to poděkují tím, že nám pak budou sloužit i do velmi vysokého věku.

Jakub

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*