Bolest v lokti? Můžete mít klasický tenisový loket

Nepříjemná bolest v lokti může potkat kohokoliv z nás. Jestli vás loketní kloub bolí i při vykonávání běžné činnosti, tato bolest může být příznakem mnohem vážnějšího problému. Jak chronické onemocnění lokte zmírnit pomocí bylinek?

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč


Bolest v lokti? Můžete mít klasický tenisový loket.
Bolest v lokti? Můžete mít klasický tenisový loket. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Bolest v lokti bezprostředně souvisí s přetížením loketního kloubu. V lehčích případech bolest v lokti pramení z nadměrné svalové námahy, kterou jste si přivodili jednou partičkou squashe nebo tenisu. V důsledku svalové nerovnováhy nebo špatné techniky úderu tak může dojít ke svalovým prasklinkám v oblasti loketního kloubu. Tento problém obvykle vyřešíte klidovým režimem a bandáží bolestivého místa. V případě, že svůj loketní kloub nadměrně přetěžujete dlouhodoběji, může se u vás vyvinout chronické onemocnění, které zná každý pod pojmem tenisový loket.

REKLAMA
muay active cream - Bolest v lokti? Můžete mít klasický tenisový loket

Bolest v lokti jde ruku v ruce s tenisovým loktem

Tenisový loket je onemocnění svalových úponů a šlach, pro které je typická právě pronikavá bolest v lokti. Touto nemocí vznikající z dlouhodobého opotřebení koncové části pažní kosti trpí především aktivní sportovci nebo lidé vykonávající fyzicky náročnou práci. Zkrátka jde o všechny, kteří svou činností aktivně přetěžují loketní úpony.

Bolest v lokti se však v současnosti objevuje i u lidí, kteří svýma rukama vykonávají nenamáhavou, ale velmi stereotypní práci. Tenisový loket se tak může objevit také u lidí, kteří každý den pracují několik hodin na počítači.

Jak poznáte, že trpíte tenisovým loktem? Pomůže tento domácí test

Přesnou diagnózu určí pouze odborník. Doma si však můžete udělat laický test, který vám potvrdí, či vyvrátí, že tenisový loket je i váš případ. Jak na to?

Natáhněte bolestivou ruku dopředu, mějte ji v rovné pozici. Dlaň dejte v pěst, palec přitom musí směřovat ven. Svou ruku nyní zkuste zvednout vzhůru, zatímco ji druhou rukou držíte a tlačíte do protisměru. V případě, že cítíte bolest na vnější straně loketního kloubu, trpíte pravděpodobně tenisovým loktem.

Chronický tenisový loket: Jak zmírnit příznaky tohoto onemocnění?

Jestli u vás silná bolest na vnější straně lokte přetrvává víc než šest týdnů a váš loketní kloub je oteklý, trpíte již chronickým tenisovým loktem. Léčba tenisového loktu je přitom během na dlouhou trať. Samotná léčba tohoto onemocnění trvá dva až tři měsíce, bolest v lokti však odeznívá dokonce rok až dva.

Kromě klasické léčby, která zahrnuje fixaci ruky bandáží či ortézou, braní léků proti bolesti nebo dokonce operaci, si můžete doplňkově od tohoto onemocnění pomoci i vy sami. Bolest v lokti způsobenou tenisovým loktem zmírníte především následovně:

  1. Svou postiženou ruku nezatěžujte, zaujměte klidový režim.
  2. Na bolavý loket pravidelně přikládejte studené obklady nebo balíčky s ledem.
  3. Pravidelně používejte bylinné přípravky ve formě mastí a obkladů, které zmírňují bolesti svalů, kloubů i šlach. Zaměřte se také na bylinky, které jsou protizánětlivé.

Bolest v lokti ničí hlavně kostival lékařský

I když je v současnosti kostival lékařský velmi kontroverzní bylinou, při zevním použití výborně zabírá na bolavé klouby. Pokud se potýkáte s tenisovým loktem, právě kostivalová mast vám uleví od bolesti. Díky vysoké koncentraci allantoinu vykazuje rovněž protizánětlivé účinky a navíc urychluje hojení ran.

Pomůže vám konopí, měsíček i Muay Thai krém

Od bolesti lokte vám uleví také konopné mazání nebo měsíčková mast, které eliminují rovněž vznikající zánět v oblasti loketního kloubu. Od bolesti lokte vám pomůže také analgetický Muay Thai krém, který je oblíbený hlavně mezi sportovci. Tato mast příznivě působí na namožené svaly a klouby a ulevuje navíc i od chronických bolestí.

Vilcacora a Chuchuhuasi: Likvidují ložiska zánětů

Od bolesti, která doprovází tenisový loket, vám pomohou také bylinky, které budete užívat vnitřně. Výborně v tomto případě působí například pravidelné popíjení odvaru z kůry Vilcacora nebo kůry Chuchuhuasi. Tyto odvary mimo jiné pomáhají likvidovat ložiska zánětů. Pokud si naordinujete zároveň kúru Vilcacory i Chuchuhuasi, budete mít už po pár měsících svůj loket opět v provozuschopném stavu.

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*