Bolest kloubů může mít mnoho příčin

Pobolívá vás koleno, loket, zápěstí nebo kyčelní kloub? Na vině nemusí být pouze počínající artritida, bolest kloubů vzniká i z jiných příčin. O které se jedná a jak bolest kloubů v jednotlivých případech tlumit?

REKLAMA

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč


Bolest kloubů může mít mnoho příčin.
Bolest kloubů může mít mnoho příčin. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Bolest kloubů zažil snad každý z nás. Pokud však pociťujete nepříjemnou bolest v průběhu dne nebo nedokážete ráno ihned vstát z postele, začněte se svým problémem něco dělat. Bolest kloubů totiž může znamenat určitý příznak vážnějšího onemocnění. Které nemoci jsou konkrétně za bolestivost kloubů odpovědné?

Bolest kloubů je nejčastější při artritidě

Jednou z nejčastějších příčin bolesti kloubů je artritida, kterou dále dělíme na dvě hlavní formy. A to osteoartritidu a revmatoidní artritidu. Tímto zánětlivým onemocněním, které přichází plíživě a ovlivňuje běžně používané klouby jako zápěstí, dlaně, kyčle či kolena, trpí převážně lidé starší 40 let.

Bolest kloubů v případě osteoartritidy vzniká v důsledku rozpadu chrupavky, která v kloubech slouží jako tlumič nárazů. Revmatoidní artritida zase způsobuje bolest, zánět a hromadění tekutin v kloubech. Imunitní systém v tomto případě napadá membránu spojující klouby.

REKLAMA
kloub eso - Bolest kloubů může mít mnoho příčin

Přírodní přípravky, které pomohou od bolesti kloubů při artritidě

Co vám od bolesti kloubů způsobených artritidou pomůže především? Uleví vám zejména pravidelné pití odvaru z kůry chuchuhuasi, který nejen tiší bolest, ale zároveň likviduje ložisko zánětů. Abyste minimalizovali bolest kloubů, je zapotřebí popíjet odvar z Chuchuhuasi každý den alespoň po dobu jednoho měsíce.

Chcete-li udržet své klouby postižené artritidou v provozuschopném stavu, odvar z Chuchuhuasi můžete pravidelně používat také ve formě obkladu. Na bolestivý kloub přikládejte rovněž obklad z kůry vilcacory. Jak Chuchuhuasi, tak Vilcacora totiž mají protizánětlivé, antibakteriální, analgetické a antioxidační účinky, které tlumí bolest kloubů.

Pokud vás trápí opravdu velká bolestivost kloubů, využijte dále analgetický muay thai krém, který má zklidňující účinky. Po namazání kloubu působí příjemným hřejivým dojmem. Kromě bolesti kloubů zmírňuje také otoky.

Bolest kloubů má i další příčiny

Ač patří artritida k nejčastějším příčinám bolesti kloubů, tento problém může být příznakem také dalších onemocnění. O které konkrétně jde?

  • Lupénka neboli psoriatická artritida – Kromě otoku a bolesti jsou klouby velmi citlivé na dotek.
  • Bolest kloubů způsobují některá infekční onemocnění jako chřipka, příušnice, hepatitida nebo lymská borelióza.
  • Zvýšenou bolestivost kloubů má na svědomí také artróza. Toto degenerativní onemocnění nejčastěji vzniká ve vyšším věku a je způsobenou nadměrnou zátěží kloubů. Artróza vede k omezení pohybu kloubu a jeho poškození.
  • Bolest kloubů je dále jedním z příznaků osteoporózy, Bechtěrevovy nemoci, burzitidy, ale i snížené funkce štítné žlázy, dna či diabetické neuropatie.

Jak bolest kloubů mírnit

Bez ohledu na konkrétní onemocnění je bolestivost kloubů nepříjemným stavem, který můžete mírnit pomocí ryze přírodních přípravků. Na bolavé klouby výborně zabírá gel z kostivalu lékařského. Tato bylinka má nejen analgetické účinky. Působí také protizánětlivě díky přirozené koncentraci allantoinu. Od bolesti kloubů vám uleví rovněž výše zmíněná Vilcacora, Chuchuhuasi a Muay Thai krém.

Pravidelně můžete užívat i čaj z vrbové kůry, která obsahuje flavonoidy, fenoly, třísloviny a hlavně sanicilin. Vrbová kůra má analgetické a protizánětlivé účinky, uleví vám tak při bolesti i zánětu kloubu. Chcete-li své klouby regenerovat, užívejte pravidelně také kopřivovou šťávu. Vnitřní konzumace kopřivy dvoudomé mírní bolest kloubů a snižuje v nich zánět. Podobně funguje rovněž velmi účinný kurkumin. Velmi účinná je kopřivová mast, kterou nanášejte na kloub zevně. K vnitřní regeneraci kloubů používejte rovněž speciální bylinné kapsle, které v sobě spojují sílu léčivých bylin, léčivých hub a také vitaminů a minerálů.

REKLAMA

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*