Bolest je vždy spojena s emocionálním stavem

Slovem bolest označujeme především energii, poté vjem, a až nakonec máme na mysli tělesný projev. Když se nad tím lépe zamyslíme, musíme uznat, že každý zdroj bolesti je vždy jen energetické povahy.

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč


Bolest je vždy spojena s emocionálním stavem.
Bolest je vždy spojena s emocionálním stavem. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Tělesné projevy bolesti jsou vždy sekundární. Každý zdroj bolesti v našem těle je přímo napojen na nějaký specifický emocionální stav.

A úkolem každého emocionálního stavu je připomínat nám, že v našem životě máme oblasti, na kterých bychom měli zapracovat.

Tyto nevyřešené oblasti v našich životech je třeba vnímat jako lekce, které čekají jen na to, kdy si je osvojíme. A když se nám podaří si tyto lekce osvojit, bolest rychle pomine.

Jakým způsobem je emocionální bolest propojena s místy v těle, ve kterých se objevuje fyzická bolest?

Pokud se jedná o vztah mezi tělem a bolestí, je třeba si uvědomit, že tělo vnímá bolest velice přesně. Naše životní zkušenosti, zážitky a vjemy se přímo projevují v našem těle.

A když zažíváme emocionální stres, naše tělo nám přesně ukáže, ve které oblasti našeho života máme problém. Tento signál, který nám tělo vysílá, musíme jen rozluštit.

1. Bolesti svalů. Přetrvávající bolesti svalů nám naznačují, že máme problém pohnout se v životě dál.

Je třeba se zamyslet nad tím, zda přistupujeme s dostatečnou flexibilitou k našim zkušenostem v práci, doma nebo k těm nejtajnějším, které prožíváme ve svém nitru.

Nechte se unášet přirozeným proudem života.

2. Bolesti hlavy. Bolení hlavy obvykle souvisí s naší neochotou udělat jednoznačné rozhodnutí. Pokud trpíte migrénou – královnou bolesti hlavy – to znamená, že když stojíte před problémem, tak i víte, které rozhodnutí je to správné, ale i přesto ho neuděláte.

Pokud vás trápí bolesti hlavy, měli byste si každý den najít čas na procházku a odpočinek. Věnujte se něčemu, co vám pomůže se uvolnit.

3. Bolest krku. Pokud vás bolí krk a krční páteř, může to souviset s tím, že máte problém odpustit druhým, ale dokonce i sobě.

Pokud se vám bolest krku stále vrací, zkuste se upřímně zamyslet nad tím, které vlastnosti, věci nebo cokoli jiného máte rádi na sobě a také na druhých.

Zaměřovat byste se měli především na kladné stránky. A vědomě u sebe rozvíjejte schopnost odpouštět.

4. Bolavé dásně. Podobně jako v případě bolesti hlavy i bolesti dásní poukazují na to, že se jaksi neumíme jednoznačně pro něco rozhodnout.

A kdybychom se náhodou pro něco rozhodli, nemáme dostatečnou houževnatost, abychom v našem rozhodnutí vytrvali. Pořádně si tedy vyjasněte, co opravdu chcete, a jděte za tím!

5. Bolest v ramenou. Pokud nás bolí ramena, může to znamenat, že na svých ramenou nosíme příliš těžké emocionální břemeno. Jak se obrazně říká, neměli byste na svých bedrech nosit problémy celého světa.

Naučte se tedy přistupovat ke svým problémům prakticky a proaktivně.

Zároveň si možná uvědomíte, že některé problémy ve vašem životě se vás ve skutečnosti vůbec netýkají – je načase přenechat problémy těm osobám, kterých se tyto problémy týkají přímo.

6. Bolest žaludku. Žaludek je ukazatelem toho, zda život „trávíme“ dobře, nebo ne. Problémy s trávicím traktem nejčastěji pramení z toho, že se cítíme být nenaplnění.

V důsledku toho tak v našem nitru zůstává prázdná díra a začneme pociťovat smutek.

7. Bolesti horní části zad. Bolesti v horní části zad nám mohou signalizovat, že v sobě zápasíme s nedostatkem emocionální podpory od druhých.

Máme pocit, že jsme nemilovaní. Dokonce v sobě potlačujeme lásku a neumíme nebo nechceme ji projevit navenek.

V případě, že jste nezadaní a máte bolesti v horní části zad, je možná nejvyšší čas popřemýšlet nad nějakým rande a více se socializovat.

8. Bolesti dolní části zad. Bolesti v dolní části zad nám mohou prozrazovat, že si děláme přehnané starosti o peníze, nebo nám chybí emocionální podpora od druhých.

Možná je pro vás ten správný čas, abyste se odvážili požádat o zvýšení platu. Druhá možnost je naučit se rozvrhnout své finance – to vám pomůže zacházet s financemi efektivně a používat je o něco rozumněji.

9. Bolesti zad v kříži a kostrči. Vypadá to tak, že sedíte na nějakém problému, který by bylo třeba vyřešit. Střízlivě tento problém rozanalyzujte – tak najdete řešení.

10. Bolesti loktů. Bolavé lokty se nejčastěji objevují v případě, kdy se bráníme provést v životě potřebné změny. Pokud jsou vaše lokty a ruce ztuhlé, může to znamenat, že ve vašem životě akutně chybí určitá míra flexibility.

V tom případě je možná načase smířit se s představou, že byste měli přistoupit k nějakému kompromisu, přehodnotit své životní zkušenosti a trochu si uklidit.

Pokud se na to zatím necítíte, tak se alespoň trochu uvolněte a nechte se unášet přirozeným proudem života.

REKLAMA

ad1ce8e65eb614a41291b8a90ee1ace8 - Bolest je vždy spojena s emocionálním stavem

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

mlady jecmen EU 100g - Bolest je vždy spojena s emocionálním stavem

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

kotvicnik 50procent 20g - Bolest je vždy spojena s emocionálním stavem

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

dynova semena 500g - Bolest je vždy spojena s emocionálním stavem

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč


11. Bolest podél celých rukou. Pokud vás bolí ruce po celé délce, od ramen až po konečky prstů, znamená to, že si s sebou nosíte emocionální břemeno v podobně myšlenek na něco nebo na někoho.

V takovém případě byste si měli položit následující otázku: Proč tuto zátěž stále s sebou nosím?

12. Bolest dlaňové části rukou. Ruce nám slouží k tomu, abychom je natahovali k druhým na znak toho, že toužíme po kontaktu a spojení s druhými.

Pokud nás bolí dlaňová část rukou, znamená to, že naše ruce natahujeme k druhým jen málo. Zkuste navázat nová přátelství.

Pozvěte na oběd vašeho partnera, vaši partnerku nebo kohokoliv, kdo vám je alespoň trochu blízký. Navažte s někým kontakt.

Bolesti dlaňové části rukou mohou být způsobeny tím, že se ve vaší mysli něčeho odmítáte vzdát, případně i to, že se toho postupně začínáte vzdávat.

13. Bolesti beder. Pokud se bojíte pohybu a změn, může se to projevit bolestí v bedrech. Bolavá bedra mohou být znakem toho, že se příliš bráníte životním změnám a posunu vpřed.

Bolest beder může prozrazovat i vaši přílišnou obezřetnost v případě, kdy se máte pro něco rozhodnout. Pokud již déle nosíte ve své mysli velké myšlenky a nápady, je nejvyšší čas, abyste se rozhodli pro jejich uskutečnění.

Tupá, neurčitá bolest v celé části beder souvisí s nedostatečnou podporou ze strany druhých. Když se vám nedostává žádné podpory, může se to projevit v celkovém narušení vaší životní rovnováhy a způsobu, jak přistupujete k životu.

Nejčastější doprovodný pocit je pochopitelně pocit nedostatku lásky a podpory.

14. Bolest objevující se pravidelně ve všech kloubech. Podobně jako v případě bolesti svalů i bolest v kloubech poukazuje zejména na nedostatek flexibility při zvládání situací, případně naše přehnané lpění na některých životních situacích, okolnostech či podmínkách.

Pěstujte si proto schopnost být otevřené mysli, abyste si mohli snadněji osvojit nové myšlenky, naučit se nové životní lekce a zažít nové zkušenosti.

15. Bolest kolen. Když trpíme představou, že život nemá žádný smysl a že se nám nedostává žádné podpory, může se to projevovat bolestivými koleny.

Pokud nás bolí vnitřní strana kolen, znamená to, že nepociťujeme žádnou podporu ze strany rodiny, komunity, přátel a ani v pracovním prostředí.

Pokud vás pro změnu bolí vnější strana kolen, vypovídá to o problémech ve vašich osobních vztazích. Učte se být trochu pokornější a skromnější.

Občas se zapojte do nějaké dobrovolné činnosti. Nikdy byste neměli zapomínat, že i vy patříte mezi smrtelníky. Jste člověk jako každý jiný, což znamená, že i vy máte své ego.

Našemu egu bychom však nikdy neměli dovolit, aby nám zasahovalo do života více než je třeba. Učte se nebrat hlas svého ega příliš vážně.

16. Bolest zubů. Tato nepříjemná bolest svědčí o tom, že se nám nelíbí, v jaké životní situaci se nacházíme. Tento náš odpor a nelibost udržujeme při životě tím, že si to dennodenně připomínáme v naší mysli a pocitech.

Musíme být trpěliví a začít si uvědomovat, že každou situaci, kterou před nás život postaví, zvládneme mnohem jednodušeji, pokud se tomu nebudeme bránit a přijmeme danou situaci se všemi jejími aspekty – s těmi dobrými i s těmi špatnými.

17. Bolest kotníků. Pokud nás bolí kotníky, může to znamenat, že si neumíme nic dopřát a sami sebe okrádáme o trochu potěšení.

Bolavé kotníky nás mohou nabádat k tomu, abychom se začali mít trochu rádi a dopřáli si nějaké to potěšení. Velmi nám zde může pomoci, když oživíme a opepříme svůj romantický vztah.

18. Únava způsobená bolestí. Bolest, která nám odčerpává energii, může mít svůj původ v nudě, odporu či neochotě provést ty kroky, díky kterým bychom se v životě posunuli vpřed.

Možná se ptáte: „Co tedy s tím?“ Začněte pozorněji naslouchat tomu tichému, ale zato jasnému hlasu ve vaší mysli, který vás jemně vybízí k tomu, abyste se otevřeli novým životním zkušenostem.

19. Bolest chodidel. Když máte pochmurnou náladu a zmocňuje se vás deprese, může se to projevit bolestmi v chodidlech. Příliš mnoho negativity se může odrazit v tom, že chodidla, která nosí celou naši váhu, nás začnou často a pravidelně bolet.

Řešení je několik. Naučte se těšit z maličkostí, pořiďte si domácího mazlíčka, najděte si nové hobby, zkrátka, věnujte se něčemu konstruktivnímu, co vám bude přinášet radost.

20. Bolest v různých částech těla, jejíž původ si neumíme vysvětlit. Buněčná struktura lidského těla projde několikrát během života „překódováním“.

V tomto procesu překódování se tělo očišťuje a zbavuje některých převládajících emocí, které v něm jistou dobu působily, ale se neosvědčily.

Aby se tělo mohlo očistit od této energie, činnost imunitního systému a vlastně všech tělesných systémů musí být dočasně oslabena.

Takže, ačkoli se nám někdy zdá, že naše tělo je nemocné, pravdou je, že víceméně prochází procesem očisty. V tomto případě je třeba mít na zřeteli, že je to přechodný stav, který brzy pomine. (zdroj: healthy-holistic-living.com, Zpracovala: mocvědomí.cz)

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*