Bipolární porucha a deprese: Alternativní léčba

Nahoru a dolů. Z mánie, obrovského nadšení se následně propadáme do hluboké deprese. Bipolární porucha snad nemá výstižnější popis střídání životních fází. Antidepresiva se dají doplnit alternativní léčbou - speciálními bylinkami. Poradíme kterými.

REKLAMA

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč


Bipolární porucha a deprese se dají léčit bez antidepresiv.
Bipolární porucha a deprese se dají léčit bez antidepresiv. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Bipolární porucha je jízdou na horské dráze, kdy pronikavě střídáme nálady z jednoho extrému do druhého. Období radostné euforie navazuje na fázi hluboké deprese, což se neustále opakuje. Výsledkem je sestupná spirála, kdy se deprese stávají hlubší a bezvýchodnější. Naštěstí existuje východisko.

Bipolární porucha a její fáze

Nejtypičtějším a především nejviditelnějším příznakem bipolární poruchy je fáze deprese. Jsme unavení, zcela bez nálady, chybí nám radost ze života.

Nic se nám nechce. Neexistuje snad způsob, jak se motivovat. Pokud ano, jde to velmi ztěží. Když se k něčemu přece jen přinutíme, protože okolnosti to vyžadují, velmi rychle nám dojde energie a jsme zpátky tam, kde jsme byli.

shutterstock 686403400bipolar2 final 300x200 - Bipolární porucha a deprese: Alternativní léčba
Deprese.

Bipolární porucha je tak mnohdy spojena s myšlenkami na sebevraždu.

Když období deprese přejde, dostáváme se naopak do fáze mánie, nadšení, extrémní radosti. Na první pohled by se dalo říci, že je to skvělé, ale není. Mnohdy nejsme schopni kontrolovat své jednání, v naválu nadšení můžeme jednat velmi neuváženě až lehkomyslně.

Bipolární porucha ve fázi mánie nám může způsobit hodně starostí, až přijde opět období deprese. Často si můžeme půjčit větší obnos peněz na rozjezd nějakého slibného projektu, který ovšem v pozdějí fázi deprese nejsme schopni zvládnout. Buď v důsledku skutečnosti, že jsme v návalu radostného nadšení projekt přecenili. Anebo ne, myšlenka byla životschopná. Jenže v následné fázi deprese se nám už nedostává energie ji dotáhnout do konce.

Bipolární porucha – léčba

Většina lékařů tvrdí, že bipolární porucha se dá léčit jedině za pomocí antidepresiv. Že se bez léků neobejdeme. Zda tomu tak skutečně je či není, nebudeme zde rozebírat. Každopádně k tradiční léčbě existuje rovněž léčba alternativní, které antidepresiva minimálně dobře doplňuje.

V první řadě je nutno si uvědomit, že bipolární porucha se musí začít léčit od samotného duševního stavu, kterým trpíme. Najít příčinu, která se mnohdy ukrývá již v dětství. Zřejmě nějaké trauma, křivda, cokoliv bolestivého, co se nám stalo, my jsme na to zapomněli, ale zároveň se to stalo součástí naší osobnosti. Je zkrátka nutno vyhledat schopného psychoterapeuta.

Co se týče přírodní alternativní léčby, bipolární porucha vyžaduje citlivý výběr bylinek, které nás podpoří v jednotlivých fázích.

Lék na fázi deprese

Na depresi se nám osvědčila bylinka Kratom z jihovýchodní Asie. Je však nutné upozornit, že existuje mnoho odrůd, které se liší svými účinky. Některé jsou euforizující, jiné naopak velmi sedativní.

V eshopu Energie života jsme na základě vlastních zkušeností vybrali odrůdu Maeng Da od našeho prověřeného dodavatele z Indonésie.

S touto pečlivě vybranou odrůdou se bipolární porucha bude projevovat minimálně. Budete mít chuť do práce, budete se lépe soustředit, motivovat, celkově se lépe cítit, až mírně euforicky, ale v optimální míře. Důležitou podmínkou účinkování je fyzický pohyb. Máme zkušenosti, že v případě absence fyzického pohybu může Kratom po 14-ti dnech užívání přestat učinkovat.

Zároveň máme velmi dobré zkušenosti se současným užíváním indické byliny Ašvaganda, která se s Kratomem dobře doplňuje a navozuje v těle harmonii.

shutterstock 1298415100bipolar positive final 300x282 - Bipolární porucha a deprese: Alternativní léčba
Harmonie.

Lék na fázi mánie

Když bipolární porucha přejde do fáze mánie, potřebujeme naopak zklidnit, abychom jednali stále energicky, ale zároveň uváženě, prozíravě, promyšleně. Potřebujeme zkrátka něco, co nás příjemně srovná, aniž bychom se dostali do přílišného útlumu.

Ve fázi mánie se nám osvědčila bylinka Kava Kava z Polynésie s vysokým obsahem kavalaktonů. Když máme až příliš energie, což nám může snižovat míru racionálního uvažování, kava kava nám pomůže jednat vyváženě, ale zároveň stále lidsky, vřele, aniž bychom se cítili otupěle a odcizeně.

Pro celkové povzbuzení mozkové činnosti a vyladění obou hemisfér navíc ještě doporučuji Gotu Kolu.

V případě jakýchkoliv otázek se můžete na mne obrátit na e-mailu magazin@energiezivota.com.

georg

REKLAMA

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*