Ateroskleróza vede k infarktu a mrtvici

Aterosklerózu jistě znáte pod pojmem kornatění tepen. Toto onemocnění vzniká vlivem ukládání tuku na stěnách tepen. Následné zúžení tepen má za následek omezení průtoku krve. Právě z toho důvodu vám může ateroskleróza přivodit infarkt či mrtvici. Jak toto onemocnění zmírnit, nebo případně zastavit?

REKLAMA

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč


Ateroskleróza vede k infarktu a mrtvici.
Ateroskleróza vede k infarktu a mrtvici. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ateroskleróza představuje závažný zdravotní problém především v západním světě. Za její vznik totiž nemohou pouze genetické dispozice, ale především nezdravý životní styl. Viníkem vzniku aterosklerózy je totiž zejména nezdravý jídelníček obsahující vysoký podíl nezdravého cholesterolu LDL. Na kornatění tepen má neblahý vliv rovněž kouření, pití alkoholu, nadváha či obezita a také minimum fyzického pohybu. Ateroskleróza dále velmi úzce souvisí s vysokým krevním tlakem, cukrovkou i nadměrným stresem.

Ateroskleróza: Jak k ní dochází?

V důsledku genetických faktorů či nezdravého životního stylu se na stěnách tepen začínají ukládat tukové látky. Nejprve jde o cholesterol, poté následují polysacharidy a vápník. Vlivem usazování těchto látek vznikají na stěnách tepen aterosklerotické pláty, které průměr tepny nejen zužují. Ateroskleróza snižuje rovněž pružnost tepen a ve svém důsledku výrazně omezuje průtok krve.

Ateroskleróza je tedy velmi závažné onemocnění, které vede k celé řadě vážných cévních i kardiovaskulárních nemocí. Jedná se zejména o cévní mozkovou příhodu a infarkt myokardu

Ateroskleróza a její varovné příznaky

Ateroskleróza se projevuje velmi plíživým způsobem. Že se jedná také o váš problém, obvykle poznáte až ve středním nebo seniorském věku. K nejčastějším varovným příznakům v tomto období patří zejména srdeční arytmie, vysoký krevní tlak, bolest či tlak v horní části těla (zejména v oblasti hrudníku) a problémy s dýcháním. Tyto příznaky aterosklerózy souvisí především s vašimi koronárními tepnami vedoucími k srdci.

Ateroskleróza, která postihuje tepny přivádějící krev do mozku se vyznačuje také dalšími varovnými příznaky. A to nejčastěji:

  • Necitlivostí a slabostí v rukách či nohách.
  • Výraznou bolestí hlavy.
  • Ochrnutím určité části těla.
  • Problémy s mluvením či nesrozumitelnou mluvou.
  • Špatným viděním.

Ateroskleróza a její léčba

Jak se s aterosklerózou vypořádat? Nejen prostřednictvím klasických léků na vysoký krevní tlak a vysoký cholesterol. Ale také radikální změnou životního stylu a užíváním bylinek a další přírodních prostředků. Právě toto spojení se postará o zpomalení průběhu aterosklerózy, nebo dokonce o její zastavení. Jakým způsobem se tedy vydat proti ateroskleróze do boje?

Radikálně změňte svůj životní styl

Přestaňte kouřit a pít alkohol. Zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny. Vyhýbejte se tučným a smaženým jídlům. Tabu by pro vás měly být také průmyslově zpracované potraviny v konzervách a polotovarech, které obsahují vysoký podíl soli. Začněte se pravidelně věnovat vybrané fyzické aktivitě. Pokud máte nadváhu či obezitu, zhubněte.

Užívejte bylinky na léčbu arterosklerózy

Jako prevenci dalšího postupu arterosklerózy zkuste pravidelně užívat zejména peruánskou bylinu jménem Caigua. Tento jihoamerický zázrak čistí tepny a cévy od usazenin, a předchází tak vzniku cévních a kardiovaskulárních onemocnění.

Zaměřte se na snížení hladiny cholesterolu

Hladinu cholesterolu v krvi snížíte klasickými léky i speciální úpravou jídelníčku, pravidelným pohybem nebo udržováním ideální tělesné váhy. Ke snižování hladiny cholesterolu vám pomohou také některé přírodní přípravky či bylinky, k nimž patří například caigua, chlorella či acai, ale i chia semínka, tolice vojtěška, červená řepa nebo zelený roibos.

Dejte se i na léčbu vysokého krevního tlaku

Vysoký krevní tlak snížíte pomocí klasických léků, bylinek i úpravou životního stylu. Také v tomto případě se zaměřte na zdravý jídelníček, skoncujte s kouřením a pitím alkoholu, hýbejte se a je-li to třeba, zhubněte. Ke snížení krevního tlaku vám dále napomůže pravidelná konzumace chia semínek, pohanky, ořechů. Tlak pomáhá snižovat také ženšen, kurkuma, ibišek a již zmíněná caigua.

REKLAMA

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*