Antibiotika na jednu stranu vymýtí z našeho organismu danou nemoc, ale naprosto zdevastují náš vlastní imunitní systém. K tomu všemu se náš imunitní systém nic nenaučí a tak je velice pravděpodobné, že v budoucnu danou chorobou onemocníme znova.
Při velmi vážných onemocněních jsou antibiotika opravdu velice podstatným hráčem v boji proti nemoci a mohou nám zachránit život. Jenže způsob, jakým se antibiotika užívají v dnešní době, našemu zdraví rozhodně neprospívá.
Přírodní antibiotika aneb od chemie zpátky k přírodě
Jako lidstvo se nacházíme v určité části vývoje. Ještě nikdy předtím jsme zde neměli takovou technologickou úroveň. Je naprosto od věci tvrdit, že moderní technologie a věda nám poskytuje vše potřebné. V přírodě se nachází řada léčiv, která nám pomáhají posilovat naši obranyschopnost a díky nimž nemusíme pravidelně užívat antibiotika.
Grepové jádro
Grepové jádro výborně nahradí chemická antibiotika. Poskytuje široké použití jak zevně, tak i vnitřně. Řada studií zde a zde prokázala jeho antibakteriální účinky, díky kterým ho lze využít jako přírodní antibiotikum. A to nejen v zimě, ale i v létě, kdy na nás číhá mnoho nástrah, ať již v podobě klimatizace v autech a v obchodech anebo v případě obtížného kousavého či bodavého hmyzu. Grepové jádro má vysoký obsah bioflavonoidů. To pomáhá při vychytávání a likvidací volných radikálů v organismu a chrání tak buňky před poškozením.
Koloidní stříbro
O koloidním stříbru kolují informace, že je dezinfekční, ale skutečnost je poněkud jiná. Koloidní stříbro spíše brání množení nežádoucích bakterií, například v dutině ústní. V minulosti se koloidní stříbro užívalo při léčbě akné, infekčnímu onemocnění dýchacích cest, alergii, angíně, astmatu. Princip koloidního stříbra spočívá vtom, že do roztoku vody jsou přidaný mikročástice stříbra, které posléze narušují membránu bakterií.
Echinacea
Třapatka náchová neboli echinacea je jeden z přírodních zázraků, který stimuluje nespecifickou imunitu a posiluje tak obranyschopnost organismu. Obsahuje velmi účinné látky, které ve výsledku pomáhají našemu tělu vypořádat se s jakoukoliv nemocí.
V třapatce nalezneme látky, jako jsou flavonoidy, polyacetylenové sloučeniny, terpenické uhlovodíky a řadu vitamínu. Celkově se doporučuje užívat echinaceu během jakéhokoliv onemocnění i tehdy, když berete antibiotika, předepsané od lékaře.
Lichořeřišnice
Lichořeřišnice nám přináší řadu benefitů, ale mezi její nejsilnější účinky patří posílení nervové soustavy a činnosti imunitního systému. Mezi účinné látky zde patří isoquercitrin, kampferol, lutein a vitamín C.
Lichořeřišnice pomáhá při zánětech močového měchýře, podporuje růst zdravých a krásných vlasů, ale hlavně má antibakteriální a antivirové účinky.
Vilcacorou nahradíte antibiotika
Liánovitá rostlina z Amazonie je skvělou alternativou jak nahradit antibiotika. Díky svým antibakteriálním účinkům a schopnosti hubit viry je velice ceněná. Kromě toho všeho v této rostlině nalezneme glykosid kyselini quinoé, který zastupuje roli antioxidantu, a tak chrání buňky proti stárnutí.
Vilcacora také pomáhá buňkám regenerovat a ochraňovat DNA a právě kvůli tomu je v Německu či Rakousku předepisována pacientům trpící rakovinou. Obecně platí, že Vilcacora chrání zdravé buňky v přeměně na nádorové.
Kurkuma
Kurkuma prospívá lidskému organismu hned v několika případech. Při akutních zánětech působí velice účinně jako kortizon, jehož produkci podporuje stimulací nadledvinek. Jestli máte jakékoliv střevní či žaludeční zánětlivé onemocnění, tak kurkuma je ten pravý přírodní lék na tyto neduhy. Kurkuma také pomáhá chránit a detoxikovat játra, díky čemuž prodlužuje jejich životnost.
Kromě posílení imunitního systému obsahem vitamínu C a E obsahuje také látky zvané kurkuminoidy, které chrání naše buňky před poškozením volnými radikály.
Zázvor
Snad není mezi námi nikdo, kdo nepoznal účinky zázvoru na vlastní kůži. Zázvor je velice univerzální léčivá bylina, která nám pomáhá při jakémkoliv onemocnění. Jeho silné účinky pramení z jeho skutečně dobrého složení, kde můžeme nalézt látky jako je vitamín A,B1, B2, C, E, sodík, hořčík, draslík, železo a účinný gingerol.
Historicky je zázvor velice známým a doporučovaným přírodním lékem v oblasti Indie a Číny, kde lidé jsou s jeho účinky seznámení již řadu tisíciletí.
Ženšen
Ještě se na chvíli zastavíme v Čině a ukážeme si ženšen, který má velice komplexní blahodárné účinky na náš organismus. Vysoký obsah saponinů, antioxidantů a peptidů pozitivně ovlivňují náš oběhový systém, centrální nervovou soustavu, ale taky žlázy s vnitřní sekrecí. Obsah látky zvané ginsan činí z ženšenu stimulant pro náš imunitní systém, který posiluje.
Ženšen také působí jako afrodiziakum a v neposlední řadě pomáhá v boji s cukrovkou. Jeho účinky jsou opravdu komplexní a neměl by chybět v žádné domácnosti.
Na závěr
Celkově lze říci, že antibiotika se dnes nadužívají, což je naprosto zbytečný hazard se svým zdravím. Nejlépe uděláme, pokud vlastnímu imunitnímu systému dodáme všechny potřebné suroviny a látky, nutné pro boj s nemocí.
Určitě také doporučujeme se otužovat a cvičit. Udržování našeho zdraví je velice jednoduché, ale dnešní uspěchaná doba nás nutí využívat rychlé, ale v časovém horizontu ničivé prostředky. Proti klasickým antibiotikům existují alternativy, které jsou pro náš organismus mnohem šetrnější a více podpoří naši energii života. Vřele je doporučujeme.
Jakub
Buďte první kdo přidá komentář