Alzheimer: Jaké jsou příčiny a způsob léčby

Alzheimer je onemocnění mozku postihující zejména starší populaci. Moderní medicína již dokázala částečně objasnit příčiny jeho vzniku, ale o psychických příčinách se mlčí. Jaké tedy mohou být?

eshop energie života nabízí


GARCINIA 100 kapslí

sníží hmotnost

399 Kč

TŘTINOVÝ CUKR

nahradí bílý cukr

45 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

probudí vyšší energii

2391 Kč

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč


Alzheimer: Duchovní příčiny a způsob léčby
foto: Pixabay
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

U Alzheimerovy choroby dochází k poškození mozkových buněk a úbytku mozkové hmoty, což má za následek postupné snižování vyšších mentálních funkcí. Dochází ke ztrátě paměti, vzniká zmatenost a narůstá agresivita.

O celém tomto procesu se hovoří jako o návratu do našeho mladí. Důkazem je, že většina nemocných se ráda v myšlenkách vrací do minulosti, o které tak rádi hovoří a čím dál více nejsou schopni hovořit o činnostech, které dělali třeba před hodinou, jelikož si je už nepamatují.

BRAHMI FORTE kapsle extrakt 50% bacopasidů 100 tob.

Malé dítě v nás

Některým lidem to přijde jako návrat do dětských let – agresivní chování, vyšší míra zmatenosti a slabá schopnost vyšších mentálních funkcí, strohá řeč (tamto, jak do toho teče voda apod.).

Z těchto důvodů se spekuluje, že duchovní příčinou Alzheimerovy choroby je neschopnost dotyčného být dítětem, užívat si života jako malé dítě a proto je člověk nucen touto chorobou se tak chovat, jelikož to z duchovního hlediska potřebuje.

Další možnou duchovní příčinou také může být systém sebe-ochraňujícího zapírání, kterým většina nemocných disponuje, jelikož si nechtějí přiznat svoji nemoc. Takového chování si u některých zdravých lidí můžeme všimnout také.

Než, aby si přiznali chybu, tak raději budou zapírat a odvádět pozornosti jinam.

Jak procesu zabránit?

Každý nemocný si může pomoct důkladným tréninkem mozku a mentálních schopností. Údaje poukazují, že četnější výskyt Alzheimera bývá u lidí s nižším vzděláním.

Nemocným také prospívá častá fyzická aktivita, která prokrvuje organismus a celkově zvyšuje vitalitu organismu. Ve starších letech je určitě vhodné využít pravidelné procházky.

Přírodní produkty vhodné pro podporu mozkové činnosti.

Velice se doporučuje konzumace čerstvé zeleniny i ovoce, ale pro posílení mozku můžeme využít následující naturální léčiva.

Brahmi  je v Indii známé léčivo posilující mozkové funkce.

Chuchuhuasi podporuje nervovou soustavu a tedy i mozkovou činnost.

Kurkuma pomáhá proti zánětům mozku i při odbourávání mozkového plaku.

Řimbaba pomáhá proti depresi a dokáže nahradit běžné antidepresiva užívané při léčbě.

Hloh obecný zase mozkové funkce podporuje, ale také dokáže snížit přebytečný stres.

Závěrem

Velice se doporučuje hlavně včasné identifikování nemoci, protože čím dříve začneme s podporou mozku, tím déle budeme odolávat. Většina nemocných se časem stává závislá na podpoře ostatních, a právě proto je nutné při zjištění onemocnění informovat i své blízké. Určitě se musí trénovat mozek, logické uvažování, paměť jak dlouhodobá, tak i krátkodobá, zlepšit jídelníček, začít s fyzickou aktivitou a užívat produkty či léčiva, podporující mozkovou činnost.

Jakub


KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

REISHI BIO 100 g

prodlouží váš život

349 Kč

ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*