6 potravin, které vám zahřejí ruce i nohy

Každý z nás zná ten pocit, kdy ruce i nohy jsou studené, neprokrvené a chceme, co nejrychleji do vyhřátých prostor a místností. Ne každý z nás má ohnivou konstituci, která ho zahřeje v případě potřeby. To ale neznamená, že ostatní si nemohou pomoci. Zjistěte, po jakých potravinách vám bude teplo.

eshop energie života nabízí


CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kokosový olej

Tuky pro člověka představují to nejkvalitnější možné palivo vůbec. Díky vysokému energetickému obsahu může tělo tuky využívat jako kvalitní zdroj energie, kterou potřebuje při tvorbě tepla. Kokosový olej neslouží pouze jako zásobárna energie, ale nýbrž také jako zdroj kvalitních, pro tělo nezbytných, nutrientů. Za studena lisovaný neobsahuje žádné trans mastné kyseliny a přibližně 50% mastných kyselin panenského kokosového oleje tvoří kyselina laurová. Dále obsahuje omega-9 i 6 mastných kyselin.

Kokosový olej však nabízí řadu dalších možných využití, které nám pomáhají pečovat o naše zdraví. Např. čištění zubů, při masážích nebo jako doplněk ke kvalitní péči o vlasy.

Makový olej

Mák sám o sobě je dle ayurvédy definován, jako zahřívající potravina, čemuž nasvědčuje i pálení žáhy po jeho velké konzumaci. Vysoký obsah tuků zajišťuje pro tělo dostatečný přísun energie. Makový olej představuje to nejlepší z máku, ve formě chutné a energeticky nabité suroviny, se kterou lze dělat v kuchyni divy. O máku se hovoří jako o mnohem zdravějším zdroji vápníku a síly pro kosti než je klasické, běžné mléko. I když makový olej je pouze extraktem tuků z této potraviny, tak v sobě nese řadu látek, mezi které patří například alkaloidy, vitamín E a různé minerály.

QUINOA bílá lahodná 1 kg

Skořice

Skořice patří mezi jedno z nejznámějších a nejstarších koření vůbec. První zmínky lze nalézt už ve starých čínských spisech, kde se lze dozvědět, že skořice velice dobře podporuje slezinu a pomáhá organismu se zahřát. Skořice také pomáhá mírnit bolestivou menstruaci, vysoký krevní tlak, ale také stabilizuje hladinu krevního cukru, což ocení zejména diabetici. Mezi pozitivní vlastnosti skořice dále řadíme protizánětlivé, antibiotické a dezinfekční účinky, stejně jako zlepšení trávicích funkcí, mírnění nadýmání a podporu mozkových funkcí.

Kakao

Překlad řeckého názvu pro kakao znamená doslova pokrm bohů. Každý z nás zná chuť kakaa i jeho blahodárné účinky na organismu. Z čokolád jsme si udělali rituální předmět pro obdarovávání druhých a podvědomě všichni tušíme proč.

Kakao v sobě obsahuje až 300 látek, které skvěle vyživují náš organismus. V kakau můžeme nalézt velké zastoupení vitamínů, minerálů, ale i antioxidantů a velké zásoby hořčíku, který je považován za jeden z nejméně dostupných minerálu v moderní stravě.

Kakao má na lidský organismus stimulační a povzbuzující účinky, dokáže nás uklidnit i zahnat depresi. Dle tradiční čínské medicíny nám doplňuje kvalitu jang, která nás prohřívá a z kakaa tak činí velice dobrý přírodní produkt, na studené končetiny a pocity chladu.

Quinoa

Quinou lze v dnešní době považovat za opravdu univerzální potravinu. Kromě svého složení a skvělých účinku na organismus ji ocení lidé, jejichž dieta je nějakým způsobem náročná, např. celiakové, vegetariáni, vegani atd.


50beba168cb157886d6b276fe344bca5 0 - 6 potravin, které vám zahřejí ruce i nohy

ZLATÉ KAPKY 50 ml

přetaktuje váš mozek

1491 Kč

65fb76b755f6a7536c5c1e6c08f22561 0 - 6 potravin, které vám zahřejí ruce i nohy

GUARANA 100 kapslí

dodá energii

299 Kč

e8ddbdb7c7d44f4b661ae5f50b1baf26 0 - 6 potravin, které vám zahřejí ruce i nohy

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

5841025d1e2b1f4eb98dd1fb894d92df 0 - 6 potravin, které vám zahřejí ruce i nohy

MONOATOM PLATINA

probudí vyšší energii

1851 Kč


Quinoa je světovou organizací NASA doporučována ke konzumaci během vesmírných cest a k pěstování na jiných planetách. Mezi její účinky patří zejména i podpora ledvin, snížení krevního tlaku, posiluje krev v boji proti anémii a v neposlední řadě pomáhá organismus řádně prohřát.

Chilli

Doslova pekelný nástroj jak povzbudit a stimulovat náš organismus. Přesně tak lze popsat chilli papričky. Chilli papričky jsou známe svou pálivou a dráždivou chutí. Co však řada lidí neví, je zdravotní přínos chilli papriček pro náš organismus.

Obyvatelé oblastí, s vysokou mírou pěstování této skvělé potraviny, ji mohou jenom doporučit. Jejich imunitní systém je totiž značně posílen a různé srdeční choroby se jim vyhýbají na míle daleko. Tyto účinky potvrdila a prokázala vědecká komunita po celém světě.

Chilli papričky obsahují důležité vitamíny a minerály, ale nelze je konzumovat ve velkém množství. Proto v dnešní době existuje jejich extrakt, který nám poskytne jejich zdravotní benefity bez podrážděného trávicího ústrojí.


GOTU KOLA 10:1 20g

sladí hemisféry

199 Kč

ANGIOSMIN H 60 tablet

na křečové žíly

349 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč

TŘTINOVÝ CUKR 500 g

nahradí bílý cukr

45 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*