6 potravin, které vám zahřejí ruce i nohy

Každý z nás zná ten pocit, kdy ruce i nohy jsou studené, neprokrvené a chceme, co nejrychleji do vyhřátých prostor a místností. Ne každý z nás má ohnivou konstituci, která ho zahřeje v případě potřeby. To ale neznamená, že ostatní si nemohou pomoci. Zjistěte, po jakých potravinách vám bude teplo.

REKLAMA

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kokosový olej

Tuky pro člověka představují to nejkvalitnější možné palivo vůbec. Díky vysokému energetickému obsahu může tělo tuky využívat jako kvalitní zdroj energie, kterou potřebuje při tvorbě tepla. Kokosový olej neslouží pouze jako zásobárna energie, ale nýbrž také jako zdroj kvalitních, pro tělo nezbytných, nutrientů. Za studena lisovaný neobsahuje žádné trans mastné kyseliny a přibližně 50% mastných kyselin panenského kokosového oleje tvoří kyselina laurová. Dále obsahuje omega-9 i 6 mastných kyselin.

Kokosový olej však nabízí řadu dalších možných využití, které nám pomáhají pečovat o naše zdraví. Např. čištění zubů, při masážích nebo jako doplněk ke kvalitní péči o vlasy.

Makový olej

Mák sám o sobě je dle ayurvédy definován, jako zahřívající potravina, čemuž nasvědčuje i pálení žáhy po jeho velké konzumaci. Vysoký obsah tuků zajišťuje pro tělo dostatečný přísun energie. Makový olej představuje to nejlepší z máku, ve formě chutné a energeticky nabité suroviny, se kterou lze dělat v kuchyni divy. O máku se hovoří jako o mnohem zdravějším zdroji vápníku a síly pro kosti než je klasické, běžné mléko. I když makový olej je pouze extraktem tuků z této potraviny, tak v sobě nese řadu látek, mezi které patří například alkaloidy, vitamín E a různé minerály.

Skořice

Skořice patří mezi jedno z nejznámějších a nejstarších koření vůbec. První zmínky lze nalézt už ve starých čínských spisech, kde se lze dozvědět, že skořice velice dobře podporuje slezinu a pomáhá organismu se zahřát. Skořice také pomáhá mírnit bolestivou menstruaci, vysoký krevní tlak, ale také stabilizuje hladinu krevního cukru, což ocení zejména diabetici. Mezi pozitivní vlastnosti skořice dále řadíme protizánětlivé, antibiotické a dezinfekční účinky, stejně jako zlepšení trávicích funkcí, mírnění nadýmání a podporu mozkových funkcí.

Kakao

Překlad řeckého názvu pro kakao znamená doslova pokrm bohů. Každý z nás zná chuť kakaa i jeho blahodárné účinky na organismu. Z čokolád jsme si udělali rituální předmět pro obdarovávání druhých a podvědomě všichni tušíme proč.

Kakao v sobě obsahuje až 300 látek, které skvěle vyživují náš organismus. V kakau můžeme nalézt velké zastoupení vitamínů, minerálů, ale i antioxidantů a velké zásoby hořčíku, který je považován za jeden z nejméně dostupných minerálu v moderní stravě.

Kakao má na lidský organismus stimulační a povzbuzující účinky, dokáže nás uklidnit i zahnat depresi. Dle tradiční čínské medicíny nám doplňuje kvalitu jang, která nás prohřívá a z kakaa tak činí velice dobrý přírodní produkt, na studené končetiny a pocity chladu.

Quinoa

Quinou lze v dnešní době považovat za opravdu univerzální potravinu. Kromě svého složení a skvělých účinku na organismus ji ocení lidé, jejichž dieta je nějakým způsobem náročná, např. celiakové, vegetariáni, vegani atd.

Quinoa je světovou organizací NASA doporučována ke konzumaci během vesmírných cest a k pěstování na jiných planetách. Mezi její účinky patří zejména i podpora ledvin, snížení krevního tlaku, posiluje krev v boji proti anémii a v neposlední řadě pomáhá organismus řádně prohřát.

Chilli

Doslova pekelný nástroj jak povzbudit a stimulovat náš organismus. Přesně tak lze popsat chilli papričky. Chilli papričky jsou známe svou pálivou a dráždivou chutí. Co však řada lidí neví, je zdravotní přínos chilli papriček pro náš organismus.

Obyvatelé oblastí, s vysokou mírou pěstování této skvělé potraviny, ji mohou jenom doporučit. Jejich imunitní systém je totiž značně posílen a různé srdeční choroby se jim vyhýbají na míle daleko. Tyto účinky potvrdila a prokázala vědecká komunita po celém světě.

Chilli papričky obsahují důležité vitamíny a minerály, ale nelze je konzumovat ve velkém množství. Proto v dnešní době existuje jejich extrakt, který nám poskytne jejich zdravotní benefity bez podrážděného trávicího ústrojí.

REKLAMA

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*