Sušenky bez lepku i laktózy, které zvládne úplně každý

Sušenky, které si člověk umí upéct doma, jsou zárukou kvality. Obzvláště, když si dá záležet na výběru těch správných ingrediencí. A čím je příprava takových sušenek jednodušší, tak tím lépe.

eshop energie života nabízí


MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zdravá pokožka

199 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

vyčistí játra

249 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

199 Kč

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč


Sušenky bez vajec, mouky i mléka.
Sušenky bez vajec, mouky i mléka.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Sušenky bez lepku i laktózy jsou jedním z velmi jednoduchých receptů. Jsou totiž jednoduché, jak na přípravu, tak i na počet ingrediencí. Je pravděpodobné, že jste již tento recept někde zahlédli, a nebo i vyzkoušeli. Tuto laskominu totiž mohou směle jíst i batolata. Jak tedy takové sušenky mohou vypadat?

Banány a kokos tvoří základ

Základní recept je, že se sušenky připraví pouze z banánů a strouhaného kokosu. Tento základní recept pak lze všemožně vylepšovat, například přidáním kvalitního nepraženého kakaa, karobu, mleté skořice a podobně.

Z mé zkušenosti mi ale přijdou tyto sušenky suché. Možná je to tím, že je opravdu potřeba vybrat ten správný kokos. Já jsem však tento recept upravila k obrazu svému.

Na vláčné sušenky bez lepku i laktózy tedy budete potřebovat:

Vůbec bych se nebála pro větší vláčnost přidat trošku nějaké čerstvě vylisované šťávy, například pomerančovou šťávu. Kokosová mouka je totiž velice savá, okamžitě tedy tekutinu nasaje a tím získá na větší vláčnosti.

Sušenky a jejich příprava je opravdu snadná

Příprava těsta na sušenky je opravdu jednoduchá a zvládnete ji levou zadní i s dětmi.

  1. Do mísy vložte vyzrálé a tudíž dosti měkké banány
  2. Přisypejte kokosovou mouku (cca hrnek), přidejte lžičku kokosového oleje a směs rozmixujte do hladka.
  3. Nyní dle chuti a potřeby přidejte vanilkový extrakt a sušenou třtinovou šťávu. Pokud máte opravdu zralé banány, tak to s přislazováním nepřehánějte. Pokud by se směs zdála moc sladká, tak lze přidat trošku citrónové šťávy.
  4. Pokud bude těsto příliš lepkavé, tak přidejte ještě kokosovou mouku a vše znovu rozmixujte. Vznikne vám tak lehce lepkavé a pěkně konzistentní těsto, které lze použít i jako základ do nepečených dortů.
  5. Na plech si poté dejte pečící papír, který lehce ještě vymažte kokosovým olejem. Poté na plech pokládejte v rukou vytvořené 0,5 cm placky, které uprostřed dozdobte 1-3 rozinkami či brusinkami. Pokud budete mít těsto sladší, tak pro lepší vyladění chutí doporučuji dát raději kyselejší brusinky.
  6. Vytvořené sušenky poté pečte v troubě při 150 °C dokud nechytnou lehce zlatavou barvu. Vychladlé a v uzavřené nádobě vám pak v lednici dlouho vydrží. Pokud je tedy nestačíte všechny hned sníst.

Tato sladkost krásně kombinuje přirozené cukry s kvalitními tuky, proto je pak pro tělo dobře stravitelná a přínosná. Není podmínkou přidávat sušenou třtinovou šťávu. S cukernatostí dobře vyzrálých banánů si totiž často vystačíte. Děti tak učíte zdravě mlsat a umět vnímat přirozenou sladkou chuť.

Dobrou chuť přeje Darina


MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zdravá pokožka

199 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

vyčistí játra

249 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

199 Kč

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*