Recept na ovesnou kaši, která opravdu zachutná

Mnoho lidí si myslí, že ovesné kaše z pytlíku jsou skvělá zdravá snídaně, a že tak svému tělu dodají spoustu živin. Určitě je to rychlé, vždyť ji stačí jen zalít horkou vodou a zamíchat. Ale naproti této výhodě mají kaše z pytlíku řadu zdravotních nevýhod.

REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

399 Kč


Recept na ovesnou kaši, která opravdu zachutná. Ovesné vločky ve formě kaše zasytí a podpoří naše zdraví.
Recept na ovesnou kaši, která opravdu zachutná.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Věřím, že existují kaše z pytlíku, kde jsou opravdu jen ovesné vločky a nějaká příchuť. Bohužel však instantní ovesná kaše často obsahuje také spoustu cukru a nekvalitní rostlinné tuky. A ta pak se zdravím nemá nic společného. Proto vám přináším recept na ovesnou kaši, která opravdu zachutná.

Když jsem si dříve připravovala instantní kaši, tak musím říci, že mě dostatečně zasytila na celé odpoledne. Ale domácí ovesná kaše umí tohle stejně. Ba je navíc lépe stravitelná, a hlavně víte, z čeho jste si ji připravili. Může být i skvěle dochucena, aniž byste použili rafinovaný cukr.

Recept na ovesnou kaši – ingredience

Suroviny na přípravu jedné porce:

Ovesná kaše a postup přípravy:

Recept na ovesnou kaši zahrnuje přípravu na pánvi. Ovesné vločky připravuji na pánvi tak, aby se mi vločky nepřipalovaly.

  1. Nejdříve si dám ovesné vločky na pánev a nechám je chvilku opéct dozlatova.
  2. Poté k nim přiliji půl hrnku mléka a nechám společně povařit.
  3. Když je kaše hustší, přiliji druhou půlku mléka a zamíchám.
  4. Hotovou kaši doladím tím, na co mám chuť, což je nejčastěji ovoce, a dosladím třtinovým nebo kokosovým cukrem, dochutím skořicí a ozdobím banánovými raw vločkami.

Kaši můžete osladit také třtinovou melasou, datlovým sirupem, javorovým sirupem či sušenou třtinovou šťávou. Můžete přidat rovněž ořechy, které obsahují nejen kvalitní rostlinné tuky, ale i vlákninu, draslík, hořčík a vitamín E.

Ořechy ale nezapomeňte před každou konzumací namočit minimálně na 4 hodiny do teplé osolené vody. Ořechy se tak zbaví nežádoucích látek a vám se usnadní jejich trávení bez případných bolestí břicha.

Recept na ovesnou kaši není nijak těžký. Navíc když si udělám kaši doma a vím, z čeho se skládá, tak mi hned líp chutná. Navíc si ji můžu připravit dopředu a pak si ji jen lehce přihřát. A dobrá zpráva na závěr? Čím dál více firem přestává do svých výrobků přidávat palmový olej, a díky tomu šetří nejen přírodu, ale i životy zvířat.

Dobrou chuť přeje Peťule Veggie

Další zdravý recept na ovesnou kaši naleznete zde >>

REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*