Přírodní šťávy v kuchyni. Vyzkoušejte zdravé recepty

Mlsat můžete i zdravě. Zařaďte do běžně používaných ingrediencí přírodní šťávy, které nahradí běžný cukr. Vaše tělo získá více energie a omezíte zbytečné cukry. Přírodní šťávy lze využít při přípravě snídaní svačin, ale i teplé sladké večeře.

REKLAMA

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč


Přírodní šťávy v kuchyni. Vyzkoušejte zdravé recepty.
Přírodní šťávy v kuchyni. Vyzkoušejte zdravé recepty. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Fakt, že je bílý cukr ve větším množství škodlivý zmiňuje spousta knih, článků i odborníků. Pokud tedy máte možnost jej nahradit, vždy je to správná volba. Jedním z možných pomocníků jsou také přírodní šťávy. Cukrem totiž není myšlena jen kostka, kterou si sladíme čaj, ale také jeho přítomnost v průmyslově zpracovaných potravinách. Zde se cukr skrývá mnohdy ve velkém množství a mnoho lidí, o tom nemá tušení.

Proč vyměnit bílý cukr za přírodní šťávy?

Konkrétním negativním dopadům konzumace bílého cukru se věnuje také nejedna odborná studie. Obezita, zubní kaz, nádory, to je jen několik málo nepříjemných signálů, které naznačují, že se potýkáte se zvýšenou hladinou cukru v těle. Jejich náhrada přírodními šťávami je příjemná, jelikož jsou stejně sladké, ale tělo je přijímá mnohem lépe.

Jak zařadit šťávy do svých běžných receptů?

Své běžné recepty můžete vylepšit přírodními šťávami, které navíc obsahují i vitaminy. Ke snídani si uvařte ovesnou, jáhlovou, pohankovou nebo například čirokovou kaši. Výhodou této snídaně je, že se můžete zaměřit i na bezlepkové ingredience a vytvořit lahodnou snídani také pro celiaky.

Kaši neslaďte a doplňte jí jen oblíbeným ovocem v čerstvé nebo sušené formě. Nezapomeňte na semínka a ořechy, které vašemu tělu dodají potřebné zdravé tuky. Na závěr přidejte přírodní šťávu, který celé kaši dodá sladkou chuť.

Zvolte přírodní šťávu, který bude vašemu tělu prospívat

Pokud vás trápí problémy s močovým měchýřem, jeho časté záněty nebo problémy s ledvinami, zvolte brusinkovou šťávu. Chlubí se výraznými antioxidačními účinky a kaši nebo jogurtu dodá lehce sladkou lesní chuť, která vás navíc obohatí o prospěšné látky.

Obdobnou variantou, avšak s výraznější sladkokyselou chutí je granátové jablko. Obsahem hořčíku, draslíku a sodíku je šťáva granátovníku vhodná pro sportovce, těžce pracující a osoby s horečkou a pracující v horku, kteří potem a vyšším příjmem tekutin ztrácejí minerály.

Příznivě ovlivňuje stav cév, kůže. Fenolické látky obsažené v této přírodní šťávě působí proti některým střevním parazitům.

Pro posílení imunity je vhodnou volbou rakytníková šťáva. Tato bylina je známá tím, že výrazně posiluje imunitní systém. Pomáhá lymfatickému systému v čištění těla, odvádí z těla viry a toxiny a brání proti bakteriím. Vsaďte na její účinky také ve chvíli, kdy máte problémy s dýchacími cestami.

REKLAMA

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*