
Ovesná kaše je jídlo stvořené pro snídaně. Spojuje totiž v sobě řadu vlastností, které by kvalitní snídaně měla mít. Je však velmi důležité, aby byla kaše správně připravena. Příprava totiž rozhodne o tom, zda nám takové jídlo nakonec prospěje, nebo spíše ne.
Není kaše jako kaše
Ovesná kaše je velmi snadná na přípravu. Pro její základ totiž potřebujeme minimum ingrediencí. Tento základ lze pak dochutit na mnoho způsobů. Ať už jsou to tradiční sladké chutě jako skořicová či kakaová.
Základ však musí být připraven z kvalitních ovesných vloček. Kupujte si takové, které nejsou příliš nadrcené. Ty se totiž rychleji kazí. Kdo chce, tak si může pořídit vločkovat. Stačí si pak koupit jen kvalitní oves a mít vločky denně čerstvé.
Tajemství, ze kterého se ovesná kaše stává prospěšnou, se skrývá v namáčení. Vždy ovesné vločky předem namočte minimálně na 7 hodin do teplé vody s trochou citrónové šťávy či octa.
Nejlépe uděláte, když si takto ovesné vločky připravíte večer před spaním. Do rána vám krásně změknou. Nemusíte se pak bát, že by velká zrna neudělala kaši hladkou. Naopak vám díky předchozímu namočení vznikne konzistentní kaše.
Ovesná kaše je práce na cca 5 minut
Díky namáčení se nám ovesná kaše i rychle uvaří.
- Stačí přivést hrnek vody se špetkou soli k varu
- Poté přidáme namočenou ovesnou směs
- Opět přivedeme hrnec se směsí k varu
- Na mírném plameni vaříme a promícháváme
- Cca 5 minut a máme hotovo
Pak jen stačí naservírovat do misek, dochutit a začít snídat. Pro někoho je však i tohle po ránu moc práce. Proto si člověk může občas dopřát kvalitní instantní kaši.
Nemělo by to být ale pravidlem. Přeci jen čerstvá strava z celistvých surovin je ve svém přínosu nepřekonatelná. Navíc po ránu nám ovesná kaše příjemně zahřeje zevnitř. Díky své povaze nám příjemně nastartuje trávení, vysuší přebytečnou vlhkost v těle a dodá nám lehce vstřebatelné živiny.
Synergická dvojice obilí a med
Ovesná kaše, která ve své přípravě měla zahrnuto i namáčení předem, je v podstatě super potravinou. Aby se však její přínos znásobil, tak je důležité ji nakombinovat s kvalitním tukem a sladidlem.
Jedním z kvalitních tuků, který se hodí pro sladkou variantu ovesné kaše, je kokosový olej. A sladidlo, které se přirozeně hodí k jakémukoliv obíli, je med.
Přidejte si trošku medu do ovesné kaše a chvíli počkejte. Pravý surový med začne proces trávení a štěpení již v misce. Proto se po takové kaši pak můžeme cítit syti, ale stále lehce.
Kaše z ovesných vloček může mít spoustu variací. A tak finální verze kaše je už na vás, vaší fantazii a chuti. Pokud však dodržíte několik výše uvedených zásad, tak to může být jídlo, které je levné a zároveň léčí.
Dobrý den,čtu Vaše komentáře na kaše z ovesných vloček.Vločky by se měly předem namáčet,já to nedělám.Vločky zaleju teplou vodou nebo mlékem,různě dochutím a jím.Lze i takto vločky jíst??
Dobrý den,čtu Vaše komentáře na kaše z ovesných vloček.Vločky by se měly předem namáčet,já to nedělám.Vločky zaleju teplou vodou nebo mlékem,různě dochutím a jím.Lze i takto vločky jíst??
Tento komentář není duplicitní!!!!!!!!!!
Lze, ale tělo tímto způsobem jsou vločky hůř stravitelné, takže vaše tělo získá mnohem méně živin než když je namočíte. Zároveň důrazně doporučujeme mléko rostlinné.