Chutný inkův salát – ideální tip na večeři

Dnes si představíme velmi chutný salát, který si jistě oblíbí spousta čtenářů. Hlavní surovinou bude quinoa. Pojďme si v pár řádcích představit tuto rostlinu (potravinu), kterou ne každý z vás bude znát, jelikož není u nás natolik rozšířená.

REKLAMA

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Quinoa neboli merlík čilský je rostlina, která je v Latinské Americe využívána zejména jako obilovina. Vyznačuje se velmi lahodnou chutí a pro staré Inky byla denní chlebem.

Jedná se o vysoce výživnou potravinu, která si vás svou chutí získá. Zastupuje opravdu všechny potřebné proteiny, ale obsahuje i vysoký podíl hořčíku, vitamínu B2, vlákniny a dalších živin.

Je lehce stravitelná a výrazně pomáhá lidem trpícími migrénami. Tuto potravinu můžeme označit za prevenci před mnoha onemocněními, například kardiovaskulárních, rakovině tlustého střeva nebo diabetu.

Abychom nezůstali jenom u chvály, jako nevýhodu můžeme počítat její vyšší pořizovací cenu, avšak jednou za čas si můžete zpestřit svůj jídelníček.

Dnes pro vás máme významnou zprávu, a to pro všechny, kteří mají problémy s lepkem. Quinoa je svou chutí, ale i konzistencí skvělou napodobeninou.

Dnes si tedy představíme salát právě z této potraviny, jak již z názvu vyplývá, je pojmenovaný právě po starých Incích. 

Veganský jídelníček bývá opravdu velmi zajímavý, a to si mnoho lidí nemyslí. Vegani rádi experimentují a jejich pokrmy jsou opravdu skvělé, rozhodně stojí za to je vyzkoušet.

Základní ingredience

 • Zelenina
 • 2 hrnky quinoa
 • Zelenina
 • Sušená rajčata
 • Půl okurky
 • 1 balení cherry rajčátek nebo 3 velká rajčata
 • 1 balení oliv
 • 2 ks jarní cibulky
 • 4 ks žampionů
 • Kopr

Dochucovadla

 • Červená paprika
 • Sůl
 • Pepř
 • Půl citrónu

Postup

1. Quinou ponoříme do osolené vody a dáme vařit. Pokud byste chtěli zpříjemnit chuť, vyzkoušejte přidat vegetu. Tu taktéž můžeme vařit již v předpřipraveném zeleninovém vývaru. Její chuť se náramně rozloží. 

2. Nakrájíme si zeleninu, kterou budeme potřebovat. Krájíme podle svého gusta, někdo má rád větší kousky zeleniny, někdo menší. Zvolte to, co vyhovuje zejména vám.

3. V dalším kroku přidáme již na rozpálenou pánev jarní cibulku, žampiony, sušená rajčata a olivy. Po pár minutách přidáme cherry rajčátka (uložte si bokem polovinu nakrájených rajčátek). Směs necháme podusit do úplného změknutí.

4. Až bude quinoa hotová, následně ji smícháme se směsí zeleniny, kterou jsme si připravili a vše dochutíme solí, kořením a citrónem.

5. Vše necháme vychladnout a na úplný závěr přidáme nakrájenou okurku, kopr a zbytek rajčátek, které jsme si uložili bokem. Hotovo! Můžeme servírovat.

inkuv salat web02 - Chutný inkův salát - ideální tip na večeřiNaprosto jednoduchý recept bohatý na mnoho živin a zpracovaný během pár minut. No není to super?

Další chutné a zajímavé veganské recepty naleznete zde. Zpestřete si svůj jídelníček a snažte se experimentovat. Veganská strava je právě především o experimentování.

Je nějaký exotický druh ovoce, který jste ještě nevyzkoušeli? Pak tak učiňte, nebraňte se a dopřejte si změny. Ty jsou totiž v každém jídelníčku důležité. 

Pár příkladů exotického ovoce:

1. Kaki – pochází z Japonska a může nám připomínat tzv. křížence mezi rajčetem a mandarinkou.
2. Durian – vypadá jako ostnatá hruška. Durian pochází z Asie a používá se především jako ingredience do zmrzliny.
3. Chlebovník – opět exotické ovoce, které pochází z Asie. K nám se dováží zejména z Afriky.
4. Liči – pochází z Číny. Jedná se o výborný doplněk do různých koktejlů.

To byla jen hrstka toho, co je na dnešním trhu k dispozici. Velmi pěkný seznam veškerých druhů můžete nalézt zde.

Líbil se vám náš dnešní recept? Podělte se s námi o tom v komentářích.

REKLAMA

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*