Starověké stavby: Proč jsou nasměrovány k Orionu?

Co se nám naši pradávní předci snažili říci svými nádhernými stavbami? Proč je tolik starověkých památek a archeologických staveb orientováno k Orionu? Přišli snad odtamtud naši bohové? To jsou otázky, na které hledáme odpovědi už několik desetiletí.

REKLAMA

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč


Starověké stavby: Proč jsou nasměrovány k Orionu?
Starověké stavby: Proč jsou nasměrovány k Orionu?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Naši důmyslní předkové vytvořili unikátní monumenty, kalendáře a „observatoře“, které jim umožnily sledovat polohu blízkých i vzdálených nebeských těles. Jedním z nejstudovanějších antických souhvězdí je Orion. Jeho vyobrazení se našlo dokonce i v mamutím klu z doby před 32 500 lety.

Maličký kousek mamutího klu obsahuje řezbu postavy podobné člověku s rukama a nohama roztaženýma do pózy znázorňující hvězdy Orionu. 

Vědci, kteří studovali starodávná hyperboreánská útočiště na poloostrově Kola v Bílém moři, spojili jejich polohu liniemi. Na výsledné mapě se objevilo souhvězdí Orionu.

Tatevský sloup

Tatevský „kývající se sloup“ (postaven přibližně v letech 893-895), který se nachází na území Arménie a je orientován na pás Orionu, je jedinečným astronomickým nástrojem, „věčnou stráží nejpřesnějšího sledování časoprostoru“.

S konstelací Orionu je spojeno mnoho různých míst na Zemi. S přibývajícími objevy se seznam každým rokem rozrůstá.

Zdá se, že každá země má k tomuto souhvězdí nějaký vztah a snaží se tak stvrdit své spojení s velkou silou vesmíru. V jistém období bylo toto souhvězdí pro celý svět – Egypt, Mexiko, starý Babylon a staré Rusko – středem nebes.

Jeho název Orion pochází z dob starověkého Řecka. Rusiči mu říkali Kružílija nebo Kolo a spojovali ho s bohem Jarilou, Arménci Hayk (v domnění, že jde o světlo duše jejich předka, zmrzlé na obloze). Inkové ho nazývali “Orion Čakra”.

Ale proč je Orion tak důležitý? Proč je na něj orientováno tolik památek a archeologických staveb, které souvisí s jeho pohybem? Památky se rozprostírají po celé planetě Zemi a mají neuvěřitelně přesnou orientaci směrem k Orionu a jeho třem hvězdám: Alnitak, Alnilam a Mintaka.

„To, co je nahoře, se podobá tomu, co je dole“ – tento princip vystihují egyptské pyramidy, jež tvoří pozemskou kopii, trojrozměrnou mapu a imitaci nejjasnějších hvězd Orionu. A nejen ony. Obě pyramidy Teotihuacánu spolu s Quetzalcoatlským chrámem jsou rozmístěny stejným způsobem.

Věřte tomu nebo ne, někteří badatelé zaznamenali podobnosti mezi pásem Orionu a třemi velkými sopkami na Marsu. Náhoda? Nebo se jedná o umělé stavby a nikoliv o sopky?… Nejsme si jisti. Možná tato „znamení“ zůstala na všech planetách Sluneční soustavy a jejich seznam je nekonečný. To však není až tak důležité. Co chtěli stavitelé pyramid říci? Co se snažili předat svým vzdáleným potomkům?

Tajemné spojení

Zástupci starověké egyptské civilizace věřili, že jejich bohové pocházejí z nebe, mají lidskou podobu a přiletěli z Orionu a Siria. Orion (zejména hvězdu Rigel) spojovali se Sahem, králem hvězd a patronem mrtvých, a později s bohem Osirisem. Sirius symbolizoval bohyni Isis. Věřilo se, že tato dvě božstva stvořila lidstvo a že duše mrtvých faraonů se vrátily na Orion, aby se později znovu narodily:

„Protože spíš, můžeš se probudit. Umíráš, abys žil.“

Jak mnozí vědci sami píší, asociace s Osirisem zde nejsou náhodné. Mocný lovec Orion je první obraz boha v lidském vědomí, společný všem pozemšťanům. Bůh, který zemřel a znovu se narodil. Vtělení tajemství života a smrti.

Spojení s indiány Hopi

Kamenné vesnice indiánů kmene Hopi, žijících ve Střední Americe, připomínaly projekci souhvězdí Orionu při letním a zimním slunovratu.

Souhvězdí Orion je také považováno za bránu do paralelního trojrozměrného vesmíru, který je starší než náš a je na vyšší úrovni vývoje. Možná právě odtud přišli naši předchůdci do sluneční soustavy? (zdroj: dailyoccult.com)

REKLAMA

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*