Egyptské záhady: Co skrývá Velká pyramida?

V noci z 16. na 17. září roku 2002 stamilióny televizních diváků z více než 140 zemí sledovaly přímý přenos z pyramidového pole v Gize. Hluboko v útrobách Velké pyramidy se malá skupinka lidí pokoušela proniknout za tajemné zapečetěné dveře. Před zraky celého světa tak mělo být odhaleno jedno z největších tajemství naší planety.

REKLAMA

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

79 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

349 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

silné tělo

399 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč


Egyptské záhady: Co skrývá Velká pyramida?
Egyptské záhady: Co skrývá Velká pyramida?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Z takzvané královniny komnaty stoupá směrem k jihu dokonale opracovaná šachta čtvercového tvaru. Již na počátku devadesátých let německý badatel Rudolf Gatenbrink zjistil neuvěřitelný fakt, který velká pyramida skrývala. Zatímco šachty z faraonovy komory ústí na povrchu pyramidy a předpokládá se, že sloužily k větrání nebo měly magický význam, tato jižní šachta je uměle uzavřená. Po 65 metrech ji přehrazuje vápencový blok s dvěma měděnými madly.

Odborníci z National Geographic a z egyptské Nejvyšší rady pro památky požádali bostonskou firmu iRobot o sestrojení zvláštního robota, který by dokázal proniknout úzkou strmou šachtou až k překážce, prozkoumat ji a poodhalit, co se skrývá za ní.

Přesněji řečeno robot měl za úkol pomocí nejmenšího radaru na světě změřit tloušťku vápencových dveří, provrtat je a prostrčit dovnitř kameru s optickými vlákny. Ta pak měla zprostředkovat pohled do prostoru za dveřmi.

REKLAMA
egyptské záhady - Egyptské záhady: Co skrývá Velká pyramida?

Velká pyramida a její tajemství

Svět napjatě očekával objev tisíciletí. Odborníci i laičtí badatelé spekulovali, co je asi ukryto za pečlivě uzavřeným poklopem. Nachází se v tomto dosud utajeném prostoru nikdy nenalezená mumie faraóna Chufeva? Jsou tam uloženy poklady nesmírné ceny, papyrusové svitky s tajnými vědomostmi, neznámé přístroje nebo dokonce důkazy o návštěvách mimozemšťanů?

Ve víru těchto bouřlivých dohadů si nikdo nevšímal jedné šokující okolnosti. Okolnosti, která mrazila. Ke dveřím vede jen jediná cesta – 65 metrů dlouhá šachta o straně pouhých dvacet centimetrů.

Tímto kamenným tunelem se neprotáhne ani malé dítě. Dveře ale mají kliku právě z této strany. Jak je to možné? Jestliže je nikdy nemohla otevřít lidská ruka, komu tedy byly určeny? Od koho se očekávalo, že uchopí ona měděná madla a vstoupí do prostoru za nimi?

Rozluštění této fascinující záhady je úzce spjato s odpověďmi na klasickou sérii otázek: kdo, kdy, jak a proč. Tedy kdo pyramidu postavil, kdy se tak stalo, jaká stavební technologie byla použita a především proč bylo věnováno tolik nesmírného úsilí, aby v poušti vyrostl skutečný div světa.

I když se nás učebnice dějepisu a odborná literatura snaží přesvědčit, že v případě Velké pyramidy máme docela jasno, pravda je zcela jiná.  Čím více objevů bylo v této oblasti učiněno, tím více nejasnosti nás sužuje.

z knihy Arnošta Vašíčka: Egyptské záhady, kterou můžete zakoupit v eshopu Energie života

REKLAMA

GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 100 g

dodá zdravé tuky

59 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*