Zlato se dá využít k přeměně CO² na tekuté palivo

Vědcům se podařil průlom na poli umělé fotosyntézy, kterou je možné využít na výrobu čisté energie.

REKLAMA

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč


Zlato se dá využít k přeměně CO² na tekuté palivo.
Zlato se dá využít k přeměně CO² na tekuté palivo. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Podle nových zjištění uveřejněných v časopise Nature Communications došlo k průlomu v ovládnutí umělé fotosyntézy. Ta se považuje za jednu z nejslibnějších cest při vývoji výroby udržitelných energií. Vědci pracující na tomto ambiciózním projektu vysvětlili, že nový proces využívá zlato. Jeho nanočástice bohaté na elektrony slouží jako katalyzátory k produkci vysoce energetických uhlohydrátů.

026 gold artificial photosynthesis 1 final 300x211 - Zlato se dá využít k přeměně CO² na tekuté palivo 
Profesor chemie Prashant Jain (nalevo) a postgraduální výzkumník Sungju Yu vyvinuli proces umělé fotosyntézy, který přeměňuje přebytečný oxid uhličitý na hodnotná paliva, čímž přivádějí zelenou technologii o krok blíže uskladnění sluneční energie ve velkém měřítku.

Tento rodící se druh energetické produkce se inspiroval fotosyntézou. Tedy přírodním procesem, při kterém rostliny přeměňují energii ze slunce na glukózu zpracováním molekul oxidu uhličitého.

Použití fotosyntézy jako odrazového můstku při vývoji energií je v současnosti horkým tématem v oboru. Teoreticky by mohla lidstvu poskytnout čistou a udržitelnou energii v masovém měřítku. A při současném využití škodlivého přebytku oxidu uhličitého, který přispívá ke klimatické změně.

Chemik Prashant Jain z Illinoiské univerzity, který na studii pracoval vysvětluje, že cílem jeho týmu bylo vytvořit vysoce energetické uhlohydráty. A sice s využitím přebytečného oxidu uhličitého a dalších přírodních zdrojů energie jako je sluneční světlo.

Zlato v podobě nanočástic pohlcuje zelené světlo

Jain se za tímto účelem upnul na myšlenku využití zlatých nanočástic poté, co si všiml, že mají velkou schopnost absorpce viditelného zeleného světla a přesunu světlem excitovaných elektronů a  protonů.

026 gold artificial photosynthesis 2 final 300x297 - Zlato se dá využít k přeměně CO² na tekuté palivo 
Zlaté nanočástice zapůjčují elektrony k přeměně červenošedých molekul CO2 na molekuly uhlohydrátového paliva.

Jain a jeho tým se rozhodli otestovat, jak efektivní budou zlaté nanočástice při simulaci fotosyntézy. Vystavili částice umístěné v ionické tekutině zelenému světlu ve snaze vytvořit složité uhlohydrátové řetězce.

“Při tomto přístupu vytváří plasmonická excitace zlatých nanočástic bohatě nabité prostředí na rozhraní nanočástic/roztoku umožňující aktivaci CO2,“ píše tým ve své práci. “Zatímco ionická tekutina stabilizuje nabité mezičlánky utvořené na tomto rozhraní, usnadňující vícestupňovou redukci a C-C párování.”

Pravděpodobnost, že se umělá fotosyntéza stane hlavním zdrojem výroby energie blízké budoucnosti se však zdá být malá. V tomto vyvíjejícím se odvětví produkce energie se vědci stále potýkají s vylepšováním účinnosti procesu a praktičností jeho uvedení v masovém průmyslovém měřítku.

“Stále před sebou máme ještě dlouhou cestu,” říká Jain. “Myslím, že budeme potřebovat tak dekádu k nalezení praktické CO2 sekvestrace, fixace a technologií výroby paliva, které jsou ekonomicky realizovatelné. Avšak každé další porozumění tomuto procesu zvyšuje tempo, kterým se výzkumná komunita může posouvat.” (zdroj: disclose.tv)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Zlato se dá využít k přeměně CO² na tekuté palivo 269b - Zlato se dá využít k přeměně CO² na tekuté palivo  MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Zlato se dá využít k přeměně CO² na tekuté palivo  OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Zlato se dá využít k přeměně CO² na tekuté palivo  monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*