Život po smrti existuje, tvrdí neurovědci

Je pravda, že vědomí po smrti neumírá? Pokračuje tedy život po fyzické smrti? Co myslíte vy, jste reinkarnovaná duše?

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Život po smrti existuje, tvrdí neurovědci.
Život po smrti existuje, tvrdí neurovědci. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vědci dnes předkládají důkazy o tom, že existuje život po smrti, a také popisují, co se děje po smrti.

Vědecké poznání roste každý den exponenciální měrou a dosahy nového vývoje. Zejména pak toho, který zpochybňuje současný rámec ohledně skutečné povahy reality, jsou opravdu dalekosáhlé.

Vztah mezi mozkem, myslí a vědomím

Jednou z oblastí, která stále zůstává středem zájmu a zkoumání mnoha lékařů a neurovědců, je vztah mezi myslí, mozkem a vědomím.

Je mozek přijímačem vědomí, nebo je vědomí produktem mozku?

Přestože věda stále s absolutní jistotou nedokázala, že vědomí existuje odděleně od našich fyzických orgánů, mnoho důkazů (ať už laických, nebo vědeckých) naznačuje, že vědomí je něco zcela samostatného. Že pokračuje i po naší smrti, že je a může být „věcí“ oddělenou od mozku.

Zdá se, že studie, které se tomuto tématu věnují, se v mnohém shodují. Nové objevy v této oblasti rychle mění způsob, jakým vnímáme fyzický svět a jakým se k němu vztahujeme.

Dr. Bruce Greyson je považován za jednoho z „otců“ zkoumání zážitků blízko smrti. Je emeritním profesorem psychiatrie a neurobehaviorální vědy na University of Virginia.

Ve svých vědeckých pracích popisuje zdokumentované případy jednotlivců, kteří byli klinicky mrtví (nevykazovali žádnou mozkovou aktivitu), zároveň však pozorovali všechno, co se dělo dole pod nimi na operačním stole.

Uvádí, že těchto případů – kdy jsou jednotlivci schopni popsat věci, jejichž líčení by mělo být nemožné – je hodně. Další významné prohlášení Dr. Greysona stanovuje, že tento druh zkoumání byl uznáván díky našemu sklonu nahlížet na vědu jako na zcela materialistickou.

Ve vědecké komunitě takříkajíc platí „vidět znamená věřit“. Nešťastné je, že musíme něco okamžitě zpochybnit jen proto, že to neumíme vysvětlit materialistickými prostředky.

Některým vědcům dělá problém pochopit jednoduchý fakt, že „vědomí“ samo o sobě je ne-fyzická „věc“ a v důsledku jeho ne-materiálnosti jsou přesvědčeni, že ho nemůže zkoumat věda.

Život po smrti a další výzkum

„Někteří materialisticky zaměření vědci a filozofové odmítají tyto jevy a obecně život po smrti uznat, neboť nejsou konzistentní s koncepcí světa, kterou si zvolili.

Odmítání ne-materialistického zkoumání přírody či zdráhání se publikovat přesvědčivé vědecké důkazy podporující ne-materialistický rámec jsou neetické vůči pravému duchu vědeckého bádání, který říká, že s empirickými údaji je třeba vždy nakládat přiměřeně.

Údaje, které nezapadají do podporovaných teorií a přesvědčení nelze a priori odmítat. Takové odmítání patří do sféry ideologie, nikoli vědy.“ – Dr. Gary Schwartz, profesor psychologie, medicíny, neurologie, psychiatrie a chirurgie na University of Arizona.

V roce 2001 mezinárodní lékařský časopis The Lancet uveřejnil třináct let trvající studii o zážitcích blízko smrti.

Naše výsledky ukazují, že výskyt zážitků blízko smrti nelze připisovat zdravotním faktorům. Všichni pacienti měli srdeční zástavu, byli klinicky mrtví a v bezvědomí následkem nedostatečného přívodu krve do mozku.

Za těchto okolností EEG začne vykazovat nulovou hodnotu a když se do 5-10 minut nezačne s kardiopulmonální resuscitací, nastává nenapravitelné poškození mozku a pacient umírá.“

Tým výzkumníků monitoroval celkem 344 pacientů, z nichž ohromujících 18 % mělo nějaký druh vzpomínky z období, kdy byli mrtví nebo v bezvědomí (nevykazovali žádnou mozkovou aktivitu) a 12 % (jeden z osmi) mělo velmi silný a „hluboký“ zážitek.

Mějte na paměti, že k těmto zážitkům docházelo v době, kdy v mozku po srdeční zástavě nebyla žádná elektrická aktivita.

Důkaz vědomí po smrti těla

Další studie pochází z University of Southampton, kde vědci našli důkaz o tom, že vědomí může pokračovat přinejmenším několik minut po smrti.

To se ve vědeckém světě považovalo za nemožné. Jedná se o vůbec největší studiu zážitků blízko smrti na světě, jaká byla kdy publikována, a vyšla v časopise Resuscitation.

„V roce 2008 byla v Anglii, USA a Rakousku spuštěna rozsáhlá studie zahrnující 2060 pacientů z 15 nemocnic.

Studie AWARE (vědomí během resuscitace), finančně podporovaná anglickou University of Southampton, zkoumala široké spektrum mentálních zážitků ve vztahu k smrti.

Vědci také poprvé testovali platnost vědomých zkušeností použitím objektivních markerů, aby zjistili, zda tvrzení o vědomí kompatibilními s mimotělními zážitky korespondují se skutečnými nebo halucinačními událostmi.“

Tento druh jevu byl zaznamenán nejen při zážitcích blízko smrti, ale také při studiích z oblasti parapsychologie.

Dálkové snímání planet ve vesmíru

Výzkumníky ze Stanfordovy univerzity ve spolupráci s Ministerstvem obrany USA byla provedena více než dvacet let trvající studie, která nejvíce souvisela s tímto tématem. Její název byl „program dálkového vidění“.

Muž jménem Ingo Swann dokázal úspěšně popsat a vidět prstenec kolem Jupiteru, o jehož existenci neměli vědci ani tušení. Stalo se tak těsně před prvním průletem americké planetární sondy Pioneer 10 kolem Jupiteru, která potvrdila, že prstenec skutečně existuje.

Tyto výsledky byly publikovány ještě před objevením prstenců. K dálkovému vidění Swanna došlo poté, co ho vědci sledovali při určování fyzických předmětů ve skrytých obálkách umístěných odtud několik stovek kilometrů.

Tento druh záležitostí spadá do sféry širších lidských schopností a je jedním z mnoha zdokumentovaných a pozorovaných příkladů, kterým chybí vědecký (materialistický) rámec, který umožňuje nějaký druh teorie.

„Nebudu se angažovat v módní stupidnosti posuzovat něco, co neumím vysvětlit, jako podvod.“ – Dr. Carl Jung

Chceme také zdůraznit, že informace v tomto článku jsou jen malým zlomkem celkového množství výzkumu, který je v této oblasti k dispozici.

O tomto tématu existuje spousta studií, knih a přednášek. Toto je jen velmi krátké a zhuštěné shrnutí již léta zkoumaného tématu.

Existuje podle vás život po smrti?

Pokud vás tento druh informací zajímá, snad jsme vám poskytli dostatek informací pro další výzkum.

(zdroj: collective-evolution.com, zpracovalo: vylectese.cz)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Život po smrti existuje, tvrdí neurovědci269b - Život po smrti existuje, tvrdí neurovědci MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Život po smrti existuje, tvrdí neurovědci OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Život po smrti existuje, tvrdí neurovědci monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*