Záhadná kamenná kosmická mapa Kochno

5000 let starý kámen Kochno obsahuje asi 90 složitých spirál a zářezů, které podle některých autorů představují starobylou kosmickou mapu.

eshop energie života nabízí


MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč

ZLATÉ KAPKY

přetaktuje váš mozek

1491 Kč

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

JESENEC - CELASTRUS 50 g

zrychlí vaši mysl

149 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kámen byl objeven v roce 1887, ale dlouhá desetiletí zůstal zakopán, aby byl chráněn před vandaly. Jednou z nejúžasnějších archeologických záhad je objev tzv. kamene Kochno. Ten byl objeven v roce 1887 reverendem Jamesem Harveyem. Kámen má rozměry 13×7,9 metrů a pyšní se asi 90 složitými rytinami – které jsou považován za jednu z nejkrásnějších sadu petroglyfů ve Skotsku – což je dle mnohých výzkumníků kosmická mapa popisující planety a hvězdy.

energiezivota Banner3 - Záhadná kamenná kosmická mapa KochnoPo objevu se v roce 1965 rozhodl archeolog Ludovic Maclellan Mann masivní desku znovu zahrabat zeminou, aby byla chráněna před poškozením a před lidmi, kteří by do ní rádi vryly něco svého. Archeologové se zatím nedokáží shodnout, co je vlastně na kameni zobrazeno. O významu složitých symbolů neexistuje jednotná teorie.

Možná se jedná o mapu nebe a země? Nebo rituální oltář? Další lidé tvrdí, že kámen je ve skutečnosti portál života a smrti, který symbolizuje znovuzrození.

Podle teorie jiných archeologů jsou nákresy kupolí, čar a prstenců starobylým výrazem kamenického umění, které bylo nalezeno na mnoha místech světa. Podle odborníků se historie symbolů táhne až do neolitu a rané doby bronzové, ale některé části jsou podle všeho také z doby železné.

Vědec Alexander McCallum navrhoval, že kámen Kochno je mapa ostatních osad v údolí řeky Clyde. Tyto neuvěřitelné značky připomínají obrovské kruhy v obilí, které jsou tak často přisuzovány mimozemským civilizacím. Je zajímavé, že podobné desky byly nalezeny také na severu Španělska, v Mexiku, Řecku, a dokonce i Indii.

I dnes je stále záhadou, co za poselství kámen vlastně skrývá. Složité kresby mohou být kmenové symboly, hraniční značky (jako na mapách), reprezentace vesmíru nebo zářezy na tekutiny při rituálních oslavách – to je jen skromný výčet ze stovek možných vysvětlení. Může se jednat také o prostou dekoraci, což by nakonec mohla být ta nejrevolučnější interpretace, protože by svým způsobem spojila pravěké lidi s abstraktními umělci dvacátého století.

Tajemství zahalující kámen Kochno tak stále nemizí. O tom, co složité značky představují, se ví jen pramálo, ale podobné kamenické umění se nachází na mnoha místech v Evropě. Odborníci mají v plánu vytvořit digitální mapu kamene, což by mohlo umožnit lépe pochopit jeho historii, účel a lidi, kteří tento umělecký kousek před 5000 lety vytvořili.

originální text: humansarefree.com

překlad: Lukáš Kucharczyk


GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč

RHODIOLA extrakt

štítná žláza

299 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

MONOATOM PLATINA

vyšší energie

1851 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*