Záhadná kamenná kosmická mapa Kochno

5000 let starý kámen Kochno obsahuje asi 90 složitých spirál a zářezů, které podle některých autorů představují starobylou kosmickou mapu.

REKLAMA

GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

169 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kámen byl objeven v roce 1887, ale dlouhá desetiletí zůstal zakopán, aby byl chráněn před vandaly. Jednou z nejúžasnějších archeologických záhad je objev tzv. kamene Kochno. Ten byl objeven v roce 1887 reverendem Jamesem Harveyem. Kámen má rozměry 13×7,9 metrů a pyšní se asi 90 složitými rytinami – které jsou považován za jednu z nejkrásnějších sadu petroglyfů ve Skotsku – což je dle mnohých výzkumníků kosmická mapa popisující planety a hvězdy.

energiezivota Banner3 - Záhadná kamenná kosmická mapa Kochno Po objevu se v roce 1965 rozhodl archeolog Ludovic Maclellan Mann masivní desku znovu zahrabat zeminou, aby byla chráněna před poškozením a před lidmi, kteří by do ní rádi vryly něco svého. Archeologové se zatím nedokáží shodnout, co je vlastně na kameni zobrazeno. O významu složitých symbolů neexistuje jednotná teorie.

Možná se jedná o mapu nebe a země? Nebo rituální oltář? Další lidé tvrdí, že kámen je ve skutečnosti portál života a smrti, který symbolizuje znovuzrození.

Podle teorie jiných archeologů jsou nákresy kupolí, čar a prstenců starobylým výrazem kamenického umění, které bylo nalezeno na mnoha místech světa. Podle odborníků se historie symbolů táhne až do neolitu a rané doby bronzové, ale některé části jsou podle všeho také z doby železné.

Vědec Alexander McCallum navrhoval, že kámen Kochno je mapa ostatních osad v údolí řeky Clyde. Tyto neuvěřitelné značky připomínají obrovské kruhy v obilí, které jsou tak často přisuzovány mimozemským civilizacím. Je zajímavé, že podobné desky byly nalezeny také na severu Španělska, v Mexiku, Řecku, a dokonce i Indii.

I dnes je stále záhadou, co za poselství kámen vlastně skrývá. Složité kresby mohou být kmenové symboly, hraniční značky (jako na mapách), reprezentace vesmíru nebo zářezy na tekutiny při rituálních oslavách – to je jen skromný výčet ze stovek možných vysvětlení. Může se jednat také o prostou dekoraci, což by nakonec mohla být ta nejrevolučnější interpretace, protože by svým způsobem spojila pravěké lidi s abstraktními umělci dvacátého století.

Tajemství zahalující kámen Kochno tak stále nemizí. O tom, co složité značky představují, se ví jen pramálo, ale podobné kamenické umění se nachází na mnoha místech v Evropě. Odborníci mají v plánu vytvořit digitální mapu kamene, což by mohlo umožnit lépe pochopit jeho historii, účel a lidi, kteří tento umělecký kousek před 5000 lety vytvořili.

originální text: humansarefree.com

překlad: Lukáš Kucharczyk

REKLAMA

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*