Vyšší civilizace existovaly před Velkým třeskem

Profesor Roger Penrose z Oxfordské univerzity ve Velké Británii a Vaha Gurzadyan z Centra pro kosmologii a astrofyziku při Alikhanské národní laboratoři a Jerevanské státní univerzitě v Arménii publikovali kosmickou mapu a označili na ní místa ve vesmíru, kde možná před Velkým třeskem existovaly pokročilé supercivilizace. V této studii vědci zkoumali anomálie na mapě reliktního záření, které si vykládají jako důkaz existence technologicky vyspělých společností z doby před vznikem našeho vesmíru.

eshop energie života nabízí


BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

AŠVAGANDA 50 g

uklídní a povzbudí

129 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

239 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Pomocí své revoluční teorie vytvořili mapu a červenými tečkami do ní zaznačili místa možných supercivilizací. Tvrdí, že podle aktuálních dat se jim možná podařilo identifikovat ztracené místo výskytu supercivilizací, které obývaly vesmír ještě před Velkým třeskem. Výzkum těchto dvou pánů vyvolává zajímavé otázky ohledně Fermiho paradoxu a implikací, které z toho plynou.

Pokud u nás v kosmu nebyla naše civilizace tou první, možná existoval nespočet velmi pokročilých civilizací, které předcházeli nám, našemu pokročilému životu na Zemi a s ním spojeným tisíciletým technologickým vývojem.

Ve své studii publikované na adrese arxiv.org vědci píší:

Tzv. „Fermiho paradox“ odkazuje na předpoklad, že naše vlastní civilizace pravděpodobně nevznikla v těchto končinách vesmíru jako první. V tom případě by se dalo předpokládat, že vzhledem k nahodilé povaze faktorů příspívajícím k jejímu vývoji naši civilizaci předcházely civilizace jiné, s náskokem bezmála tisíců staletí technologického vývoje. Za tohoto předpokladu by se tedy dalo očekávat, že by nás nesmírně pokročilé civilizace již měli dostatek času buď navštívit nebo nám alespoň poslat rozluštitelné signály.

Podle teorie cyklické kosmologie, navržené Rogerem Penrosem, je historie vesmíru mnohem starší, než jak se hlavní vědecký proud léta domníval, a sestává z řetězů různých ér. Nejprve obří černá díra vesmír pohltí, čímž dojde k uložení energie, a poté následuje Velký třesk, který tvoří hranici mezi starou a novou érou. Tito dva fyzici se domnívají, že ztracené „mimozemské“ civilizace by měly být schopny přenášet informace skrze srážku černých děr.

Objev gravitačních vln podle odborníků potvrzuje, že v dávné minulosti existovaly obří černé díry, které vesmír pohltily a poté explozí daly vzniknout novému systému galaxií. Podle teorie navrhované Penrosem a Gurzadyanem představoval velký třesk přeměnu veškeré vesmírné hmoty na energii, kterou doprovázela i změna ve světě. To vede k domněnce cyklického vývoje vesmíru, ve kterém je podle těchto dvou vědců každá éra (eón) oddělena Velkým třeskem.

Ve své studii profesor Penrose a pan Gurzadyan píší:

V souladu s tímto výkladem jsme došli k závěru, že podle CCC (konformní cyklické kosmologie) existovala extrémně velká a velmi vzdálená koncentrace zdrojů, zobrazena červeně na obrázku hned vpravo pod rovníkem. Poměrně blíže u severního galaktického pólu existovala další velmi velká koncentrace zdrojů, na obrázku v pravé části. Vezmeme-li v úvahu signály od bytostí z předchozích eónů, největší smysl by dávalo hledat je právě v těchto oblastech, protože podle teorie CCC se zde mohl nacházet nesmírný počet velmi velkých galaxií, a následkem toho také existovala vysoká pravděpodobnost vývoje a dlouhodobé stability velmi pokročilých společností. (zdroj: ancient-code.com)


QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

REISHI FORTE

prodlouží váš věk

799 Kč

ESPRESSO 250 g

100% arabica

199 Kč

KRATOM 5 g

odstraní depresi

99 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*