Vědci mají vakcínu proti rakovině na dosah

Jsme opět o krok blíže svatému grálu univerzální vakcíny proti rakovině. Nová terapie maskuje nemoc jako útočící virus a nutí tělo zahájit protiútok.

eshop energie života nabízí


SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

41 Kč

GUARANA 100 g

nabije energií

139 Kč

MACA 10:1 20 g

vyladí hormony

189 Kč

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
  • Terapie přiměje imunitní systém myslet si, že rakovina je virus
  • Jakmile zjistí, že tělo je napadeno „virem“, podnikne tělo ofenzívu proti nemoci
  • Testováno na třech pacientech s melanomem – nejagresivnější formou rakoviny kůže
  • Ve všech případech byla zaznamenána imunitní odezva proti rakovině

chia quinoa 299 - Vědci mají vakcínu proti rakovině na dosahPřesvědčit imunitní systém, že rakovina je útočící virus – tento postup by mohl dovést vědce ke svatému grálu univerzální vakcíny proti rakovině, naznačují výzkumníci.

Výzkumníci již učinili první krok směrem k revoluční nové terapii, když ji otestovali na třech pacientech s melanomem, nejagresivnější formou rakoviny kůže.

Ve všech případech byla zaznamenána silná imunitní odezva vůči rakovině, ačkoliv rané fáze zkoušek ještě nebyly navrženy k měření efektivity této léčby.

Postup spočívá v tom, že se vezmou genetické instrukce pro specifický rakovinný protein zakódované v molekule RNA a ty se pak použijí k povzbuzení imunitního systému.

RNA spouští druh imunitní odezvy, jejímž obvyklým úkolem je likvidace virů – jenomže tentokrát cílí na rakovinné buňky.

Němečtí výzkumníci hovoří o možnosti vyvinout vakcínu ušitou na míru jakémukoliv druhu rakoviny, nebo dokonce novým verzím nemoci, které se rozvinou při jejím postupu u stejného pacienta.

Vědci vedení profesorem Ugurem Sahinem z Univerzity Johannese Gutenberga v Mohuči v Německu shrnují: „Pomocí RNA lze kódovat doslova jakýkoliv rakovinný antigen (protein).“

„To znamená, že imunoterapie nanočásticemi RNA, kterou zde uvádíme, může být považována za novou univerzálně použitelnou třídu vakcíny rakovinné imunoterapie.“


a04da6762396de1daa6bad9db181959d 0 - Vědci mají vakcínu proti rakovině na dosah

MODRÝ LEKNÍN

prohloubí meditaci

349 Kč

76ba561914ab9317ce13840447e9c342 0 - Vědci mají vakcínu proti rakovině na dosah

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

299 Kč

ed9cbd1876f63a571e7efc673219e148 0 - Vědci mají vakcínu proti rakovině na dosah

ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč

e847157e4ed2c0603404b5ff2b289390 0 - Vědci mají vakcínu proti rakovině na dosah

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

249 Kč


RNA je molekulární sestřenice DNA a používá se k přenosu instrukcí genetického kódu do mechanismu vytváření proteinů v buňkách.
K vytvoření své vakcíny použili vědci umělé nanočástice „buněk“, složené z z RNA obklopené silnou lipidovou membránou.

Při pokusech na myších i lidských pacientech použili různé sekvence RNA reprezentující spektrum různých rakovinných proteinů.

Po vpravení do krevního řečiště nanočástice RNA lipoplexu aktivují imunitní systém sleziny a dendritických buněk v lymfatických uzlinách.

Dendritické buňky „označkují“ cílové proteiny pro T-lymfocyty imunitního systému a pomohou jim tak rozpoznat cokoliv, co obsahuje stejné molekuly a zaútočit na to.

U pacientů s melanomem byla zaznamenána silná protirakovinná odezva imunitního systému, při níž sehrály svou úlohu jednak pomocné T-lymfocyty produkující antitělíska a jednak „zabijácké“ T-lymfocyty aktivně potírající útočníka.

Protirakovinné vakcíny jsou velmi slibné, ale jejich vývoj je z mnoha důvodů složitý.

Jednou z překážek je skutečnost, že imunitní systém je navržen tak, aby se vyhnul nechtěným ztrátám v organismu kdykoliv je to možné.

Rakovinné buňky se často příliš podobají těm normálním, a proto je imunitní systém přehlíží nebo jsou napadány jen zřídka.

Mnoho druhů rakoviny, které se vyvíjely společně s imunitním systémem, si také vytvořilo způsoby, jak se před ním ochránit.

Nové imunoterapeutické léky, které by měly být brzy dostupné pacientům, jsou navrženy tak, aby sundaly nohu z brzdy imunitního systému, takže rakovina nebude moci uniknout. Mohou však způsobovat nechtěné vedlejší účinky.

V komentáři k novému výzkumu v časopise Nature píšou odborníci na rakovinu, profesorka Jolanda de Vries a profesor Carl Figdor z Radoud University v Holandsku: „Tato platforma nanomedicíny může poskytnout silné oživení na poli vakcín a výsledky budoucích klinických studií se budou těšit velkému zájmu.“

Profesor Alan Melcher z Institutu výzkumu rakoviny říká: „Ačkoliv je tento výzkum velmi zajímavý, k důkazu o prospěšnosti pacientům má stále ještě daleko.“

zdroj: www.dailymail.co.uk

překlad: Honzoid


KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

GARCINIA 100 kapslí

sníží hmotnost

299 Kč

OSTROPESTŘ. OLEJ 500 ml

vyčistí játra

199 Kč

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*