Testování na zvířatech zvoní hrana díky speciálnímu čipu

Maličké lidské orgány na čipu mohou ukončit testování na zvířatech.

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč


Testování na zvířatech zvoní hrana díky speciálnímu čipu.
Testování na zvířatech zvoní hrana díky speciálnímu čipu.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Uvedení miniaturizovaných orgánů vyvinutých vědci z Institutu pro regenerativní medicínu ve Wake Forest by mohlo konečně způsobit převrat v testování léčiv. Celou sadu maličkých orgánů známou jako “organoidy” už vědci úspěšně použili při pozorování reakcí lidského těla na farmaceutika. Potenciálně to může vést k úplnému ukončení testování na zvířatech.

REKLAMA

Nikoliv černý, ale BÍLÝ PÁTEK v eshopu Energie života!

Slevy na téměř všechny produkty značky Energie života!

ZOBRAZIT VŠECHNY SLEVY


Poslední údaje z výzkumu uveřejněného v časopise American Journal of Gastroenterology  naznačují, že odhadovaná cena vývoje léčiva mnohonásobně překračuje jeho reálné náklady.

Je to hlavně kvůli nepředvídatelnosti současných testovacích modelů “in vivo” a “in vitro” ohledně potenciální toxicity léčiv u lidí.

Avšak díky inovativnímu vývoji organoidů, jež byly vyvinuty jako funkční repliky celé sady lidských orgánů “včetně jater, srdce” a dokonce krevních cév, může být testování na zvířatech tak jak ho známe, v laboratorních petriho miskách, brzy vědeckou minulostí.

Testování na zvířatech bude minulostí

Nebo aspoň rozsah jeho využívání může být snížen na zlomek dnešního stavu. Maličké orgány jsou trojrozměrné kultury tkání specifické pro každý daný orgán. Pocházejí obvykle z kmenových buněk a jejich velikosti se dost různí.

Celá sada orgánů, kterou tvoří výše zmíněné maličké orgány, je zapuštěna do čipu. Podle ředitele Institutu regenerativní medicíny ve Wake Forest jsou organoidy namnoženy tak, aby přesně odpovídaly přirozeným lidským orgánům a považují se na nejpropracovanější laboratorní modely lidského těla.

Až doteď bylo použití organoidů včetně jejich výhod omezeno, protože neumí zcela napodobit přesné chování celistvých lidských orgánů.

Aby vědci zajistili plnou funkčnost maličkých orgánů, oddělili “malé vzorky lidských orgánů” s použitím příslušných tkání jako primárních modelů pro jejich malé kopie.

Znamená to, že všechny typy buněk, jako například dříve zmíněných krevních cév, musí být součástí vzorku, aby byla zajištěna stejná reakce jaká se předpokládá uvnitř lidského těla.

Neetické testování na zvířatech tak bude moci skončit. Jen další nadějný první krok na cestě k naprostému ukončení zneužívání zvířat pro osobní prospěch člověka.

Veganství je proto dobré.

(zdroj: disclose.tv)

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*