Studie o rakovině: Graviola jako možný slibný lék

Studie o graviole publikovaná v říjnovém vydání Cancer Letter z r. 2012 způsobila rozruch mezi výzkumníky. Graviola je tropické ovoce, které zastavuje bujení nádorových buněk rakoviny slinivky. Vědci potvrdili léčebné účinky gravioly na rakovinu v laboratoři a na živé tkáni.

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Onkologové se shodují, že rakovina slinivky je jedna z nejobtížněji léčitelných, a že tato diagnóza se prakticky rovná rozsudku smrti. Studie prováděná na katedře biochemie a molekulární biologie na University of Nebraska Medical Center naznačuje, že graviola likviduje buňky rakoviny slinivky tím, že zpomaluje buněčný metabolismus. Tato schopnost byla potvrzena jak ve zkumavce, tak na žijících organismech.

Graviola působí tak, že blokuje vícero signálních cest, které rozhodují o tom, jak buňky rakoviny slinivky rostou, jak dlouho žijí a jak se rakovinné nádory šíří v těle hostitele. Pozměněním těchto parametrů se míra růstu nových nádorových buněk a šíření nemoci výrazně zpomalí.

Tým výzkumníků pokládá charakteristiky gravioly za „slibné“.

Graviola zastavuje také rakovinu prsu

Časopis Nutrition and Cancer potvrzuje v graviole fytochemikálie tlumící rakovinu. Červnové číslo z roku 2011 obsahuje studii vlivu gravioly na rakovinu prsu. Vědci z Virginia Tech prokázali, že ovocný extrakt (džus) z gravioly může snížit růst rakoviny na kůži pacientů s rakovinou prsu, aniž by došlo k poškození zdravé prsní tkáně.

U myší, kterým se po dobu pěti týdnů podával ovocný extrakt z gravioly v množství 200 miligramů na každý kilogram jejich stravy, byl zaznamenán výrazný pokles projevu proteinů u nádorů rakoviny prsu. Celkově snížil extrakt gravioly růst nádoru o 32 procent.

Prospěch gravioly nekončí u rakoviny

Memorial Sloan-Kettering Cancer Center mají na svých stránkách zprávu o zdravotní prospěšnosti gravioly. Kromě zpomalení rakoviny podává MSKCC klinické důkazy o tom, že graviola pomáhá také v boji s viry, zabíjí parazity, zmírňuje záněty a odvrací glykemickou zátěž, která vede k cukrovce.

Tyto lékařské studie svědčí o tom, že extrakt gravioly může pomáhat léčit virus herpes simplex 1 (Journal of Ethnopharmacology, 1998) a další virové infekce.

U jedné skupiny lidí je graviola spojena s neurotoxicitou

Většina lidí považuje graviolu za ovocný zákusek s chutí připomínající jahody a ananas ve spojení s kokosovým nebo banánovým krémem. V zemích Střední Ameriky je to oblíbená příchuť džusů a zmrzlin.

Toto ovoce je však podle několika studií, včetně jedné publikované v Journal of Neural Transmission v roce. 2006 spojováno s neurologickou poruchou podobnou parkinsonově nemoci. Stalo se tak ovšem jen u domorodého obyvatelstva na karibském ostrově Guadelupe. (zdroj: http://www.naturalnews.com)

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*