Škornice šípolistá léčí poruchy erekce

Škornice šípolistá nebo lidově bylina prostopášného kozla je jednou z mnoha rostlin, které se v tradiční čínské medicíně používají k léčbě poruchy erekce.

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč


Škornice šípolistá léčí poruchy erekce.
Škornice šípolistá léčí poruchy erekce. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kromě toho, že dle čínské lidové medicíny škornice šípolistá napomáhá zvyšovat libido, má i mnoho dalších pozitivních účinků. Pomáhá zmírňovat různé zdravotní problémy jakými jsou například artritida, bolesti kloubů, nervů, ledvin, fyzická i duševní únava a poruchy funkce jater.

Má škornice šípolistá stejný efekt jako testosteron?

Škornice šípolistá se využívá k léčbě sexuálních poruch a obnovení sexuální vitality i v současném zdravotnictví. V současné době je běžnou součástí velkého množství doplňků stravy ke zlepšení produkce testosteronu(13).

REKLAMA
kornice forte - Škornice šípolistá léčí poruchy erekce

Nedávné výzkumy naznačují, že icariin je nejúčinnější složkou, která se ve škornici nachází(1). Studie poskytují důkazy o tom, že icariin kopíruje vlastnosti testosteronu(2-4).

I když icariin působí pozitivně na zvýšení hladiny na testosteronu v těle, nemá vliv na produkci samotného luteinizačního hormonu, který podporuje tvorbu pohlavních hormonů.(1)

Icariin zlepšuje erekci

Výsledky jiných studií ukazují, že samotná látka icariin má pozitivní vliv na poruchy erekce(5). Z dosavadních výsledků studií se zdá, že funkce sexuálního zesílení působí prostřednictvím potlačení enzymu fosfodiesterázy (PDE5)(1,5). Totéž zaznamenaly italské výzkumy, kde schopnost icariinu potlačit PDE5 byla srovnatelná s lékem Sildenafil, což je hlavní účinná látka ve Viagře.(9)

Existují důkazy, že účinky icariinu jdou mnohem dál. Studie Zhen-Bao Zhang(2) uvádí zlepšení funkce pohlavních orgánů a zvýšení hladiny testosteronu. Icariin proto může mít terapeutický potenciál při léčbě snížené hladiny tvorby testosteronu.

Škornice šípolistá chrání mozek

Přibývají důkazy, že pravidelným užíváním icariinu se zlepšují také mentální funkce.

Výzkumný tým Rui-Xia Xu(6) zkoumal na studijních modelech krys trpících chronickou mozkovou hyperfúzí, jaký má icariin vliv na učení a paměť.

Zkouška testu bludištěm odhalila zhoršenou schopnost paměti a učení u neléčených jedinců. Na druhou stranu krysy, které pobíraly icariin, vykazovaly zmírnění projevů choroby a snížení oxidačního stresu v mozku. Vědci proto došli k logickému závěru, že icariin chrání před zhoršením kognitivních funkcí vyvolaných chronickou nedokrvováním mozku.

Další výzkum(7) prokazuje, že icariin chrání před poškozením mozku v důsledku nadměrného ukládání sacharidu D-galaktózy, který je součástí mléka. Jak dokázal test Morrisova vodního bludiště po 17 dnech podávání icariinu se myším se zánětem mozku vyvolaným tímto sacharidem výrazně zlepšily prostorové schopnosti učení a paměti(8).

48c10157f3bc54726b835c3bd4b3d599 678x300 - Škornice šípolistá léčí poruchy erekce
Škornice šípolistá aneb bylina prostopášného kozla.

Výzkum rovněž ukazuje, že škornice šípolistá by mohla být silnou zbraní v boji s aktivitou enzymu zvaného acetylcholinesteráza(10). Blokátory acetylcholinesterázy se používají k léčbě Alzheimerovy choroby, glaukomu a apatie. Podávají se dokonce k prodloužení spánkového REM cyklu, který zvyšuje šance na lucidní snění(11).

Škornice šípolistá a vedlejší účinky

Užívání škornice šípolisté je vcelku bez vedlejších účinků. Je však nutné zdůraznit, že některé druhy extraktů mohou při dlouhodobém užívání nebo při velmi vysokých dávkách způsobovat vedlejší účinky jako závratě, zvracení, suchost v ústech nebo krvácení z nosu(12). V případě extraktu nabízeného v eshopu Energie života je i dlouhodobé dávkování v podobě 4 kapslí denně naprosto bez vedlejších účinků.

Reference:

 1. Shindel, Alan W., et al. “Erectogenic and neurotrophic effects of icariin, a purified extract of horny goat weed (Epimedium spp.) in vitro and in vivo.” The journal of sexual medicine 7.4pt1 (2010): 1518-1528.
 2. Zhang, Zhen‐Bao, and Qing‐Tao Yang. “The testosterone mimetic properties of icariin.” Asian journal of andrology 8.5 (2006): 601-605.
 3. Xiong, Y. B. “The study on the relation between icariin and gonad.” J Tradit Chin Med 26 (1995): 98-9.
 4. She, B. R., et al. “The comparative studies on male reproduction effects between flavonoidys from Herba epimedii and flavonoids from Semen Cuscutae.” CJCM 6 (2003): 842-5.
 5. Liu, Wu‐Jiang, et al. “Effects of icariin on erectile function and expression of nitric oxide synthase isoforms in castrated rats.” Asian journal of andrology 7.4 (2005): 381-388.
 6. Xu, Rui‐Xia, et al. “Protective effects of icariin on cognitive deficits induced by chronic cerebral hypoperfusion in rats.” Clinical and Experimental Pharmacology and Physiology 36.8 (2009): 810-815.
 7. Li, Fei, et al. “Icariin isolated from Epimedium brevicornum Maxim attenuates learning and memory deficits induced by d-galactose in rats.” Pharmacology Biochemistry and Behavior 96.3 (2010): 301-305.
 8. Guo, J., et al. “Protective effects of icariin on brain dysfunction induced by lipopolysaccharide in rats.” Phytomedicine 17.12 (2010): 950-955.
 9. Dell’Agli, Mario, et al. “Potent inhibition of human phosphodiesterase-5 by icariin derivatives.” Journal of natural products 71.9 (2008): 1513-1517.
 10.  Zhang, Y. D., et al. “[Inhibitory effect of icariin on acetylcholinesterase].” Yao xue xue bao= Acta pharmaceutica Sinica 47.9 (2012): 1141-1146.
 11.  Yuschak, Thomas. “Advanced lucid dreaming.” The power of supplements (2006).
 12. WebMD.com “Find a Vitamin or Supplement – Horny Goat Weed” Retrieved 10. Feb 2013
 13. James Meschino, D. C. “Natural Support for Sexual Performance & Libido Enhancement in Men and Women.”
REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*