Šílený vědec se infikoval prastarou bakterií

Je to příběh jako z komiksu. Kontroverzní ruský vědec Anatolij Broučkov si vstříkl do cévního systému bakterii, která je 3,5 milionu let stará. Ba co víc, prohlašuje, že se jedná o klíč k „věčnému životu“.

REKLAMA

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Díky těmto buňkám, nalezeným v sibiřském permafrostu, se cítí silnější a zdravější, než kdykoliv předtím. Jak sám tvrdí, zaznamenal také odolnost vůči nepříznivým podmínkám prostředí a úžasný nárůst vitality. Říká, že testy na zvířatech prokázaly zřetelný nárůst fyzické aktivity buněk a posílení imunitního systému.

Zdravé tělo mnohokrát odolnější než dříve

Od té doby, co na sobě začal experimentovat, nebyl vedoucí geokryologického oddělení na Moskevské státní univerzitě, profesor Anatolij Broučkov, už dva roky nemocný, uvedla agentura Russian Media.

quinoa 125 NEW - Šílený vědec se infikoval prastarou bakterií Tato 3,5 milionu let stará bakterie pojmenovaná „Bacillus F“ má být jednou z klíčových složek prodlužujících lidský život. Poté, co ruští výzkumníci rozklíčovali její DNA, byla testována na myších a lidských buňkách. Broučkov se nicméně rozhodl stát se lidským pokusným králíkem a otestoval bakterii sám na sobě. Jeho závěr zní: Silné a zdravé tělo mnohokrát odolnější, než dříve.

V čem tedy spočívá tajemství této bakterie? Bacillus F přežila miliony let v arktické sibiřské tundře, tedy na jednom z míst s nejextrémnějšími podmínkami na Zemi.

Broučkov si myslí, že s postupem globálního oteplování začal rozmrzat i sibiřský permafrost, což zapříčinilo infiltraci této bakterie do přírodního prostředí a její průnik do vodních zdrojů místní populace. Věří, že se pokusy na sobě nevystavuje žádnému riziku, protože obyvatelé Jakutska už bakterii přirozeně konzumují ve vodě, kterou pijí, a navzdory těžkým životním podmínkám se dožívají vysokého věku. „Pracuji teď déle a za poslední dva roky jsem neměl chřipku,“ řekl novinám The Siberian Times.

Jako u mnoha jiných vědeckých objevů není vždy snadné přijít na princip fungování a v případě Bacillu F je to stejné, říká Broučkov. Bude však pokračovat ve vědeckých experimentech, aby porozuměl principu působení této bakterie a odhalil její potenciální vedlejší účinky.

chia99 - Šílený vědec se infikoval prastarou bakterií „Když pochopíme, jak se této bakterii podařilo přežít, budeme nejspíš schopní nalézt prostředek k prodloužení lidského života,“ vysvětluje v rozhovoru.

Tato jurská bakterie by také mohla přispět k lidské plodnosti a dlouhověkosti, říkají vědci. Starší myší samice, jimž byla tato bakterie vstříknuta, byly schopny reprodukce i poté, co u nich období plodnosti skončilo. Bacillus F však umí léčit také rostliny.

Dr. Viktor Černjavskij, jakutský epidemiolog, který se údajně blíží objevu Svatého grálu, říká: „Tato bakterie během svého života vytváří biologicky aktivní látky, které aktivují imunitní systém pokusných zvířat.“

zdroj: www.simplecapacity.com

překlad: ScoreV

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*