Sdílení myšlenek prokázal vědecký experiment

Neurovědci úspěšně vytvořili třícestné spojení a umožnili tak třem lidem sdílení myšlenek, v tomto případě při hře podobné Tetrisu. Tým se domnívá, že tento revoluční experiment by mohl ve větším měřítku propojit celé sítě lidí.

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Sdílení myšlenek prokázal vědecký experiment.
Sdílení myšlenek prokázal vědecký experiment. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Principem prokázaného sdílení myšlenek je kombinace elektroencefalogramů (EEG), které zaznamenávají elektrické impulzy mozkové aktivity, a transkraniální magnetické stimulace (TMS), tedy stimulace neuronů za použití magnetických polí.

Výzkumníci svému systému přezdívají BrainNet. Tvrdí, že by se v budoucnu dal využít k propojení mnoha různých myslí a to dokonce i prostřednictvím webu.

Kromě toho, že nám BrainNet otevírá zvláštní nové metody komunikace, řekne nám toho více o hlubších úrovních lidských mozkových funkcí.

“Představujeme BrainNet, který, pokud je nám známo, je první mezipersonální neinvazivní přímý mezimozkový interface pro kooperační řešení problémů,” píší výzkumníci v říjnu 2018.

Pokus na sdílení myšlenek vypadá následovně. Vědci připojí dva “vysílající” k EEG elektrodám a požádají je, aby hráli hru podobnou Tetrisu. U každého z padajících bloků se vysílající musejí rozhodnout, zda vyžaduje pootočení, nebo ne.

Rozhodnutí učiní tak, že zaměří svůj zrak na jednu ze dvou blikajících LED diod umístěných na opačných stranách obrazovky. Jedna bliká s frekvencí 15 Hz a druhá s frekvencí 17 Hz. Každá z těchto frekvencí vytváří v mozku odlišný signál, který umí EEG zaznamenat.

Ke sdílení myšlenek vědci použili speciální čepici

Tyto volby se pak přenáší k jedinému “přijímajícímu” prostřednictvím TMS čepice, která dokáže v mysli přijímajícího generovat fantomové záblesky světla, známé jako fosfény.

Přijímající nevidí celou herní plochu, ale pokud obdrží signál ve formě záblesku, musí otáčet padajícím blokem.

U pěti různých trojčlenných skupin se výzkumníkům podařilo dosáhnout průměrné úspěšnosti 81,25 %, což je na první pokus slušné.

Aby byla hra složitější, vysílající mohli připojit další kolo zpětné vazby v němž vysílali signál o tom, zda přijímající zareagoval správně.

Přijímající tak mohli zjistit, který z vysílajících byl nejspolehlivější čistě na základě mozkové komunikace, tedy sdílení myšlenek. To je podle výzkumníků slibné pro vývoj systémů, jež se potýkají s reálnějšími scénáři, u nichž velkou roli hraje lidský faktor.

Stejné skupině výzkumníků se již dříve podařilo úspěšně propojit dva mozky, když účastníci hráli proti sobě hru čítající dvacet otázek. I zde využili ke sdílení myšlenek fosfénové záblesky, které v tomto případě znamenaly “ano”, nebo “ne”.

Prozatím jde o velmi pomalou a ne zcela spolehlivou metodu a celá práce bude teprve podrobena oponentuře neurovědecké komunity. Jde však o náhled nápaditých způsobů, jakými bychom mohli mezi sebou přenášet myšlenky v budoucnosti. A možná i sdružovat mentální zdroje za účelem řešení stěžejních problémů lidstva.

“Naše výsledky přinášejí možnost budoucích mezimozkových rozhraní, které umožní lidskou spolupráci při řešení problémů s využitím “sociálních sítí” propojených mozků,” píše tým. (zdroj: sciencealert.com)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Sdílení myšlenek prokázal vědecký experiment 269b - Sdílení myšlenek prokázal vědecký experiment  MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Sdílení myšlenek prokázal vědecký experiment  OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Sdílení myšlenek prokázal vědecký experiment  monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*